Subpage slider

Jesteśmy zespołem doświadczonych profesjonalistów, który na rynku obecni są już ponad 12 lat. Zajmujemy się nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami dla domów; współtworzymy domy energetycznie samowystarczalne. W ramach naszej oferty zajmujemy się między innymi montażem energooszczędnych pomp ciepła. Aby jednak patrzeć szerzej, postanowiliśmy do zakresu naszych prac dodać także wykonywanie pełnych kotłowni gazowych. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, sprawdź co i jak robimy, a następnie skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy Cię przez całą drogę od wyboru odpowiedniego sprzętu, poprzez zakup i montaż, aż do szczęśliwego użytkowania!

Jesteśmy profesjonalistami w swoim fachu!

Wieloletnie doświadczenie
Setki wykonanych instalacji
Używamy sprzęt renomowanych firm
Mamy proste i jasne zasady współpracy

Kotłownie gazowe – co trzeba wiedzieć?

Budowa domowej kotłowni gazowej to ciekawe i energooszczędne rozwiązanie, jednak wiąże się ono z określonymi wymaganiami. Należy bardzo starannie dobrać wszystkie niezbędne elementy kotłowni takie jak kocioł, palnik, układ regulacyjny czy też komin. Skrupulatny dobór każdego z elementów składowych kotłowni gazowej pozwala na jej możliwie jak najwydajniejsze użytkowanie.

Jakie wymagania musi spełniać pomieszczenie, żeby stworzyć w nim kotłownię gazową?

Przede wszystkim kotły powinny być umieszczone w pomieszczeniu na dolnej kondygnacji budynku, lub w piwnicy. Powinno to być także pomieszczenie nieprzeznaczone do stałego użytkowania przez domowników. W żadnym wypadku nie należy ustawiać kotłów na klatkach schodowych, w pomieszczeniach przejściowych czy w miejscu, gdzie przechowywane są materiały łatwopalne. Pomieszczenie na kotłownię gazową powinno mieć wysokość co najmniej 220 cm i posiadać sprawną wentylację oraz otwór wentylacyjny o powierzchni nawiewnej przynajmniej 200 centymetrów kwadratowych. W kotłowni gazowej ważna jest także odpowiednio przygotowana podłoga. Nie powinna ona być wykonana z materiału łatwopalnego.

stwórz kotłownię gazową w swoim domu
Kotłownie gazowe T elements
TO IDEALNY
SPOSÓB
NA
zbudowanie energetycznie samowystarczalnego domu.

Nowoczesne kotłownie gazowe – zalety

Posiadanie nowoczesnej kotłowni gazowej to obecnie jedno z najbardziej oszczędnych rozwiązań. Coraz więcej osób wybiera do ogrzania swojego domu gaz, ponieważ przy nowoczesnej instalacji i odpowiednim sprzęcie jest on stosunkowo niedrogi.
Paliwo, jakim jest gaz, jest spalane wyjątkowo efektywnie, co sprawia, że nie potrzebujemy go wiele, aby ogrzać swój dom – dzięki temu oszczędzamy energię i pieniądze.
Budowa kotłowni gazowej wiąże się z pewnymi wymaganiami technicznymi, jednak sama w sobie nie jest wymagająca. Ten rodzaj ogrzewania jest bowiem niemal bezobsługowy – wszystko można zaprogramować i dokładnie ustawić, nie trzeba rozpalać ognia, ani do niego dokładać, wystarczy przekręcenie odpowiedniego pokrętła.

Jeżeli interesują Cię nowoczesne pompy ciepła, kotłownie gazowe, lub też panele fotowoltaiczne czy ekologiczna klimatyzacja dla domu skontaktuj się z nami – zapraszamy do współpracy!

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.