Fotowoltaika dla domu umieszczona na dachu

Od kilku lat fotowoltaika zyskała ogromną popularność i jest coraz częściej montowana na dachach budynków mieszkalnych, na budynkach firm oraz na specjalnych stelażach na gruncie. Dzięki zjawisku fotowoltaicznemu odkrytemu w roku 1839 roku możemy produkować ekologiczną energię elektryczną przy pomocy niewyczerpanego źródła energii, czyli naszego słońca.

Fotowoltaika i energia z niej pozyskiwana, to trzecie najpopularniejsze źródło odnawialnej energii na świecie. Montaż fotowoltaiki niesie za sobą szereg korzyści dla środowiska, a także pomoże Ci w obniżeniu rachunków za energię elektryczną.
Od ponad 12 lat zajmujemy się montażem fotowoltaiki na terenie trzech województw. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam zagwarantować najwyższą jakość wykonanej przez nas usługi montażu paneli fotowoltaicznych na każdym budynku oraz gruncie.

Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

Wysokiej klasy sprzęt
Bądź niezależny
Ekologiczne systemy
Duże oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna
DLA NOWOCZESNEGO DOMU!

Jeżeli zależy Ci na przyszłości naszej planety oraz chcesz obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną, zainwestuj w ekologiczne rozwiązanie, jakim jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna.

Pomożemy Ci wybrać odpowiednie panele fotowoltaiczne oraz ich ilość. Zamontujemy je oraz sprawdzimy ich wydajność – wszystko dla Twojego komfortu oraz lepszego jutra!

Fotowoltaika domowa zamontowna na dachu
Poznaj energooszczędne rozwiązania dla Ciebie

Fotowoltaika - czy to się opłaca?

Panele fotowoltaiczne to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie, zarówno dla domu, jak i firm. Montaż fotowoltaiki pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz da Ci możliwość instalacji innych ekologicznych rozwiązań. Jeśli masz już fotowoltaikę w domu jednorodzinnym, pomyśl o ekologicznym ogrzewaniu domu i sprawdź pompy ciepła!

Panele fotowoltaiczne – najważniejsze zalety

 • Niewyczerpalne i czyste źródło energii. Wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne, zmieniamy energię słońca w energię elektryczną. Panele słoneczne wytwarzają czystą energię i nie emitują szkodliwego dwutlenku węgla, który przyczynia się do ocieplenia klimatu. Dzięki temu masz wpływ na poprawę stanu naszego środowiska!
 • Łatwy montaż instalacji fotowoltaicznej. Czas wykonania całej instalacji przez doświadczoną firmę jest zazwyczaj szybki i może potrwać maksymalnie do dwóch dni. Montaż fotowoltaiki obejmuje instalację systemu mocującego, paneli fotowoltaicznych, okablowania, inwertera (falownika) oraz podłączenie całej instalacji do elektrycznej skrzynki rozdzielczej.


Wybierz najlepsze możliwe rozwiązanie!
PANELE SŁONECZNE Panele fotowoltaiczne zamontowane na gruncie
OSZCZĘDZAJ
DZIĘKI
EKOLOGII
Czysta energia ze słońca!
 • Łatwość w utrzymaniu oraz konserwacji. Fotowoltaika domowa jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga od nas zbyt wiele uwagi. Cała instalacja traci na swojej skuteczności nawet 20% jeśli jest mocno zabrudzona. Dlatego kilka razy w ciągu roku należy wyczyścić panele zgodnie z zaleceniami producenta lub zlecić to profesjonalniej firmie.
 • Niezależność od dostawców energii. Dzięki instalacji zyskujesz niezależność. Rosnące ceny energii elektrycznej powodują coraz większe rachunki. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci je znacząco obniżyć lub całkowicie wyeliminować. W ten sposób podwyżki cen energii nie będą dla ciebie problemem.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Fotowoltaika - jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Efekt fotowoltaiczny został odkryty w 1893 roku przez francuskiego fizyka Alexandre-Edmun Becquerel. Właśnie wtedy stworzył on pierwszy prototyp ogniwa fotowoltaicznego. Zjawisko to zachodzi w pojedynczym ogniwie fotowoltaicznym, które zbudowane jest z półprzewodników, najczęściej z krzemu. Pod wpływem promieniowania słonecznego w krysztale krzemu elektrony są wzbudzane i wybijane. Dzięki powstałym ruchom między elektrodami, powstaje różnica potencjałów, co skutkuje wytworzeniem energii elektrycznej. Powstały w ten sposób prąd nie nadaje się jeszcze do wykorzystania, ponieważ jest to prąd stały. Dlatego jest on przekazywany najpierw do inwertera (falownika), który zamienia go na prąd zmienny. W takiej postaci energia elektryczna jest gotowa do wykorzystania przez użytkownika. Prąd może być konsumowany na bieżąco, a jego nadmiar jest oddawany do sieci energetycznej.

Grafika pokazująca jak działa fotowoltaika domowa

Do 31 marca 2022 roku właścicieli zamontowanych mikro instalacji fotowoltaicznych obowiązują zasady rozliczania wyprodukowanej energii na zasadzie opustów:

 • dla instalacji do 10 kWp to współczynnik 0,8
 • dla tych powyżej 10 kWp – 0,7

Dla klientów, którzy zainstalowali fotowoltaikę przed tą datą, warunki te będą jeszcze obowiązywać przez najbliższe 15 lat.

Od 1 kwietnia 2022 roku zasady te ulegają zmianie. Każda nowa instalacja fotowoltaiczna zamontowana po tej dacie będzie rozliczana na zasadzie net-billingu. Polega on na rozliczaniu energii elektrycznej, którą prosument wyprodukuje i pobiera z sieci. Na swoim koncie prosumenckim co miesiąc będzie pojawiać się depozyt, czyli wartość energii, którą wprowadził do sieci. W ten sposób prosument będzie sprzedawał nadwyżki energii do sieci, ale będzie musiał również płacić za pobraną energię jak wszyscy. Model ten prawdopodobnie spowolni rozwój fotowoltaiki w naszym kraju. Mimo wszystko nadal będzie korzystnie wpływał na obniżenie rachunków za energię i ochronę środowiska.

Zapytaj o szczegóły instalacji fotowoltaicznej do Twojego domu

Zamów bezpłatną konsultację telefoniczną z naszym doradcą lub umów się na spotkanie.Doradzimy Ci a następnie razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu!

Fotowoltaika Pompy ciepła Klimatyzacja do domu Rekuperacja
Poland map

Jesteśmy w Twojej okolicy

Nad czym ostatnio pracowaliśmy

Montaż klimatyzatora Rotenso Imoto x

2023-11-10

Wysoka klasa energetyczna i doskonałe osiągi to największe atuty Rotenso Teta X....

Ogrzewanie domku letniskowego klimatyzatorem

2023-10-15

Ogrzewanie klimatyzatorem to świetna opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, prostotę i nowoczesność....

Fotowoltaika na ziemi

2023-10-08

Fotowoltaika na ziemi sprawdzi się jeśli z jakiś powodów jej montaż na dachu nie jest możliwy....

Montaż klimatyzacji Rotenso w Pysznicy

2023-09-22

Wysoka jakość, niezawodność i energooszczędność — to największe atuty marki Rotenso...

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu

2023-09-12

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu to doskonały pomysł. Dzięki temu wszystkie przewody i okablowanie zostanie ukryte!...

Montaż Pompy Ciepła Hitachi

2023-08-25

Ekologiczne i bezobsługowe ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła Hitachi...

Montaż klimatyzacji w hali targowej Stalowa Wola

2023-08-10

Zakupy w chłodnej, klimatyzowanej hali targowej? Brzmi świetnie!...

Montaż Klimatyzatora AUX Q-Smart Premium

2023-07-27

Klimatyzator AUX Q-Smart Premium to doskonałe połączenie nowoczesnej technologii i wyrafinowanej estetyki....

Etapy montażu instalacji fotowoltaicznej

Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej, zawsze wykonujemy zgodnie z wymaganiami technicznymi, kryteriami przyłączenia oraz dokumentacją techniczną. Cały proces rozpoczynamy od wstępnego ustalenia z klientem zapotrzebowania na energię elektryczną. Na tej podstawie dobieramy odpowiednią moc instalacji oraz przygotowujemy wycenę całego systemu.
W trakcie przeprowadzanego przez nas audytu fotowoltaicznego zweryfikujemy i ocenimy także:

 • możliwości montażowe instalacji na dachu lub gruncie,
 • stopień zacienienia miejsca, w którym będzie instalowana fotowoltaika

Cały montaż fotowoltaiki zazwyczaj nie trwa dłużej niż jeden dzień roboczy. Wszystko zależy od miejsca montażu i ilości montowanych paneli słonecznych. W trakcie montażu wykonujemy:

 • mocowanie konstrukcji montażowej,
 • trasę kablową między polem modułów, inwerterem i rozdzielnią elektryczną,
 • instalację paneli oraz ich połączenie,
 • podłączenie inwertera z panelami słonecznymi oraz doprowadzenie przewodu do rozdzielni elektrycznej,
 • konfigurację inwertera z siecią wifi do monitorowania całej instalacji,
 • sprawdzenie poprawności działania wykonanej instalacji.

Dodatkowo przygotowujemy całą niezbędną dokumentację, którą wystarczy tylko podpisać i zanieść do swojego dostawcy energii elektrycznej. Od tego momentu firma dostarczająca energię ma 30 dni na zmianę licznika na dwukierunkowy.
Pomagamy także w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze". Dzięki temu wszystkie formalności załatwisz szybko i bez zbędnych problemów.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Ciesz się z darmowego prądu!

Jak wielu naszych klientów u których już zamontowaliśmy systemy fotowoltaiczne.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.