Fotowoltaika Mielec. Ekologiczne źródło energii do Twojego domu

Pozyskiwanie energii ze słońca to nowoczesny, a przede wszystkim ekologiczny sposób na zasilenie swojego domu. W XXI wieku każdy powinien zdawać sobie sprawę z problemów, z jakimi musi zmierzać się środowisko naturalne. Warto więc zacząć od siebie i już teraz postawić na ekologiczny system, jakim jest fotowoltaika Mielec. Dzięki temu rozwiązaniu zyskuje nie tylko przyroda, ale również Ty. W prosty i bezobsługowy sposób możesz pozyskać darmowy prąd i niezależność energetyczną. Fotowoltaika w połączeniu z pompą ciepła da Ci możliwość darmowego ogrzania Twojego domu. Dlatego, jeśli chcesz mieć więcej czasu na to, co lubisz robić oraz ważne jest dla Ciebie czyste środowisko, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości oraz dopasujemy moc fotowoltaiki Mielec dopasowaną do Twoich potrzeb.

Fotowoltaika Mielec na budynku jednorodzinnym

Panele fotowoltaiczne Mielec do domowych i firmowych instalacji słonecznych

Fotowoltaika Mielec jest montowana przez naszych fachowców w domach jednorodzinnych oraz budynkach firmowych. Montaż fotowoltaiki przeprowadzamy na dachach, a także specjalnych stelażach na gruncie. Wykorzystywane przez nas elementy pochodzą od sprawdzonych producentów i gwarantują sprawne działanie przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Panele fotowoltaiczne Mielec trafił już na setki domów i firm naszych klientów generując dla nich ogromne oszczędności. Fotowoltaika Mielec to inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku lat, więc nie czekaj i już dziś postaw na nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Mielec

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Montaż fotowoltaiki Mielec, wykonany przez fachowców

Poprawnie działająca fotowoltaika Mielec zależy przede wszystkim od jej odpowiedniego montażu. Odpowiedni kąt nachylenia instalacji, optymalne ustawienie względem stron świata, oraz brak zacienienia — to tylko niektóre aspekty, o których musimy pamiętać przy montażu. Dobór miejsca montażu jest kluczowy i to od niego zależy jaką ilość energii uda się nam pozyskać.
Poza umiejscowieniem paneli fotowoltaicznych mielec pozostaje nam doprowadzenie niezbędnych przewodów do inwertera oraz skrzynki bezpieczników, a następnie podpięcie się do głównej listwy zasilającej w domowej skrzynce bezpieczników. Wykonany przez nas montaż fotowoltaiki Mielec jest szybki i fachowy. Po całej operacji otrzymasz od nasz niezbędne certyfikaty i zaświadczenia, z którymi musisz udać się do swojego dostawcy prądu. Zgłoszenie instalacji jest konieczne w celu wymiany licznika na dwukierunkowy. Zakład energetyczny ma na jego wymianę 30 dni. Po jego wymianie możesz włączyć fotowoltaikę Mielec i zacząć produkować energię elektryczną.

Jak dużą instalację fotowoltaiczną potrzebujesz do swojego domu

Moc instalacji, a tym samym ilość paneli fotowoltaicznych Mielec, które należy zainstalować, zależy od rocznego zużycia energii elektrycznej w Twoim domu. Przyjmuje się, że 1 kW mocy instalacji jest w stanie wyprodukować 1000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Swoje zużycie możesz sprawdzić samodzielnie, sumując rachunki za prąd z całego poprzedniego roku. Jeśli jednak dopiero jesteś na etapie budowy domu, możesz jedynie oszacować swoje zapotrzebowanie na energię. Zakłada się, że średnie roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski wygląda mniej więcej tak:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Dane te jednak nie obejmują kosztów ogrzewania energią elektryczną. Dlatego, jeśli używasz pompy ciepła lub kotła elektrycznego, twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną znacznie wzrośnie, a tym samym wielkość fotowoltaiki Mielec. Pamiętaj o tym!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki w Mielcu?

Całkowity koszt montażu zależy od wielkości instalacji i czasu pracy, jaki musimy na to poświęcić. Zdecydowanie największą część kosztów generuje rodzaj użytych modułów (poli lub monokrystalicznych).

Jaką maksymalną moc może mieć domowa instalacja fotowoltaiczna?

Dopuszczalna moc instalacji fotowoltaicznej dla domu wyposażonego w trójfazową instalację elektryczną wynosi 50 kW. Powyżej ten mocy właściciel musi prowadzić działaność gospodarczą i być wpisany do Rejestru Wytwórców Energii.

Ile trwa montaż fotowoltaiki Mielec?

Standardowej wielkości system fotowoltaik do 10 kW montujemy w około 2 dni robocze. W przypadku większych instalacji fotowoltaicznych czas ten może się nieco wydłużyć. Przed rozpoczęciem pracy poinformujemy Cię o szacowanym czasie.

Jak działa fotowoltaika Mielec?

Panele fotowoltaiczne do produkcji prądu wykorzystują efekt fotowoltaiczny. Promienie słoneczne padające na panele powodują ruch elektronów wewnątrz struktury krzemu. Poruszające się elektrony powodują powstanie prądu stałego. Przy pomocy inwertera (falownika) prąd stały jest zmieniany na prąd zmienny, którego możesz używać w swoim domu.

Czy w trakcie braku prądu fotowoltaika będzie dalej pracować?

Nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika również się wyłączała. Dlatego każdy inwerter wyposażony jest w zabezpieczenie, które wyłącza całą instalację. Dzięki temu elektrycy pracujący przy konserwacji lub naprawie sieci nie zostaną porażeni prądem produkowanym przez instalacje fotowoltaiczne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne Mielec w praktycznie każdym odpowiednim do tego celu miejscu. Zobacz nasze ostatnie realizacje.

Chcesz uniezależnić się energetycznie? Wykorzystaj panele fotowoltaiczne Mielec

Prawidłowy dobór fotowoltaiki Mielec to jedna z podstawowych kwestii, które wpływają na wydajność i efektywność całego systemu. Korzystając z usług specjalistów z Energoklima, możesz być pewny, że projekt i montaż zostaną profesjonalnie wykonane – z dbałością o najmniejsze detale. Jesteśmy stabilną firmą z ponad 10-letnim doświadczeniem, a zdobytą wiedzę chętnie wykorzystamy do poprawy Twojego poziomu życia. Jeśli więc chcesz obniżyć lub całkowicie zapomnieć o rachunkach za coraz droższą energię elektryczną, skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób lub odwiedź osobiście naszą siedzibę.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.