Fotowoltaika Tarnobrzeg - źródło czystej energii do Twojego domu

Produkcja czystej energii to obecnie największe wyzwanie ludzkości. Stale rozwijająca się technologia, pozwala nam w coraz większym stopniu ją produkować, dzięki czemu możemy dbać o środowisko. Fotowoltaika Tarnobrzeg to źródło czystej i niewyczerpanej energii pochodzącej ze słońca. Dzięki niej w prosty i bezobsługowy sposób zyskujesz darmowy prąd i niezależność energetyczną. Dlatego, jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak fotowoltaika Tarnobrzeg, może Ci pomóc i jak wykorzystać ją na pokrycie własnych potrzeb, skontaktuj się z nami. Służymy Ci naszą pomocą i fachową radą na każdy temat dotyczący fotowoltaiki. Razem z nami stworzysz ekologiczny dom na miarę XXI wieku.

Fotowoltaika Tarnobrzeg w rękach montera

Instalacja paneli fotowoltaicznych Tarnobrzeg dla domów i firm

Panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg na dachach oraz podwórkach to już standard i nikogo ten widok nie dziwi. Efekt fotowoltaiczny odkryty w 1839 roku zapoczątkował rozwój tej branży i dzisiaj każdy może wykorzystać ten wynalazek we własnym domu. Obecnie panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg montujemy zarówno na domach jednorodzinnych, jak i dużych firmowych budynkach. Duża wolna powierzchnia na dachu budynku to świetne miejsce, aby zamontować fotowoltaikę Tarnobrzeg. Inwestycja w to rozwiązanie z całą pewnością zwróci się po kilkunastu latach użytkowania. Dodatkowo dzięki niej zadbasz o środowisko w Twojej najbliższej okolicy.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Tarnobrzeg

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działanu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pomożemy Ci w wyborze instalacji fotowoltaicznej dopasowanej do Twoich potrzeb

Wielkość fotowoltaiki, czyli jednocześnie jej moc jest uzależniona od Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Przekłada się to na ilość paneli fotowoltaicznych Tarnobrzeg, co z kolei wpływa na ostateczny koszt całej inwestycji. Odpowiednie oszacowanie jej wielkości pomoże w pokryciu zapotrzebowania i jednocześnie sprawi, że inwestycja nie będzie przewymiarowana.
Możemy to obliczyć na podstawie rachunków za ubiegły rok lub oszacować kierując się średnimi danymi zużycia i informacjami zawartymi w projekcie domu. Według wyliczeń średnie roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski wygląda w ten sposób:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Dane te obejmują tylko podstawowe zapotrzebowanie. Jeśli więc korzystamy z pompy ciepła lub innego elektrycznego źródła ogrzewania, należy je uwzględnić w ogólnym bilansie. Mając w ten sposób określoną ilość kWh, które zużyliśmy lub zużyjemy w ciągu roku, dzielimy tę wartość przez 1000 (z założenia 1 kWh mocy instalacji jest w stanie wyprodukować 1000 kWh rocznie).
W ten sposób uzyskasz przybliżoną wielkość potrzebnej instalacji do swojego domu. Jeśli interesuje Cię bardziej szczegółowe obliczenia lub jesteś zainteresowany wyceną obliczonej przez siebie instalacji, skontaktuj się z nami!

Fachowy montaż fotowoltaiki Tarnobrzeg

Fachowo przeprowadzony montaż fotowoltaiki Tarnobrzeg to gwarancja poprawnie działającej instalacji. Specjaliści z Energoklima wykonując zleconą im pracę, dbają o pełen profesjonalizm i terminowość w wykonaniu powierzonych im zadań. Fotowoltaika Tarnobrzeg montowana na dachu lub specjalnej konstrukcji na gruncie wymaga przede wszystkim odpowiedniego, niezacienionego miejsca, ustawienia w odpowiednim kierunku oraz pod odpowiednim kątem. Pozostałe elementy całego systemu jak przewody, inwerter oraz zabezpieczenia elektryczne montowane są przez nas zazwyczaj w kotłowni lub w najbliższej okolicy domowej rozdzielni elektrycznej. Po wykonaniu całej instalacji zazwyczaj w czasie około 2 dni roboczych przeprowadzamy krótkie szkolenie z jej obsługi oraz przekazujemy wszystkie niezbędne certyfikaty do jej zgłoszenia.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki Tarnobrzeg?

Cena montażu fotowoltaiki uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Jak działa fotowoltaika Tarnobrzeg?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują efekt fotowoltaiczny, który zachodzi wewnątrz struktury materiału (krzemu). W jego wyniku powstaje prąd stały. Następnie prąd ten jest przesyłany i zamieniany przy pomocy falownika na prąd zmienny, którym możesz zasilać wszystkie domowe sprzęty.

Czy fotowoltaika Tarnobrzeg pracuje w trakcie przerw w dostawie prądu?

Nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Tarnobrzeg również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem produkowanym przez panele.

Czy fotowoltaika pracuje nocą?

Ponieważ nie ma promieniowania słonecznego, nie jest konieczne, aby instalacja pracowała i zużywała prąd. Dlatego samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

Jaka jest maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym?

Maksymalna dopuszczona wielkość instalacji właścicieli nieruchomości wyposażonej w instalację trójfazową to 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel fotowoltaiki musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Mniejsze możliwości mają właściciele domów wyposażonych w instalację jednofazową. W takim wypadku jej moc może być mniejsza lub równa 3,68 kW.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg z naszą pomocą trafiły już na kilkaset dachów w domach w tej okolicy. Zobacz, jak wykonujemy swoją pracę!

Myślisz o inwestycji w panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg?

Świetnie, że do nas trafiłeś. Posiadamy doświadczony zespół doradców i specjalistów od montażu, którzy pomogą Ci w tej inwestycji. Z naszą wsparciem zyskasz źródło czystej energii, dzięki któremu zaoszczędzisz na rachunkach i uniezależnisz się od zmian cen energii elektrycznej, jednocześnie dbając o środowisko. Pomożemy Ci także w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki z rządowych programów. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i zapytaj o ofertę na swoje potrzeby!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.