Fotowoltaika Zamość — czyste źródło energii

Niezależność energetyczna to jedna z najważniejszych kwestii, jakie należy brać pod uwagę w dzisiejszym świecie. Wszystko zmienia się dynamicznie – zwłaszcza ceny prądu i polityka energetyczna w kraju oraz Europie. Jak poradzić sobie z tak nieprzewidywalnym obrotem spraw? Fotowoltaika Zamość to idealne rozwiązanie, dzięki któremu stworzysz proekologiczną, przydomową mikro elektrownię i zyskasz częściową lub całkowitą niezależność energetyczną. Odkryj możliwości i korzyści, jakie niesie ze sobą fotowoltaika Zamość. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde pytanie dotyczące montażu fotowoltaiki. Z naszą pomocą stworzysz samowystarczalny i ekologiczny dom na miarę XXI wieku.

Fotowoltaika Zamość w rękach montera

Instalujemy panele fotowoltaiczne Zamość na domach, halach i gruncie

Panele fotowoltaiczne Zamość, które montujemy od kilku lat na posesjach naszych klientów, są już typowym wyposażeniem każdego nowoczesnego domu. Polikrystaliczne lub monokrystaliczne panele słoneczne Zamość każdego roku produkują dla mieszkańców miasta setki tysięcy kWh energii elektrycznej, nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji dla środowiska. Odkryty w 1839 roku efekt fotowoltaiczny, zapoczątkował rozwój tej branży, która dzisiaj przeżywa prawdziwy szczyt swojego rozwoju. Obecnie panele fotowoltaiczne Zamość montujemy zarówno na domach jednorodzinnych, firmowych halach, jak i gruncie. Pusta powierzchnia na dachu skierowana od strony południowej to świetne miejsce, aby umieścić tam fotowoltaikę Zamość. Inwestycja we własną mikro instalację z całą pewnością zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat, dlatego warto rozważyć montaż fotowoltaiki Zamość.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Jeden panel fotowoltaiczny Zamość

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Obliczamy moc instalacji fotowoltaicznej Zamość

Moc całej instalacji jest uzależniona od Twojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Aby wyprodukować potrzebną ilość energii, należy zamontować odpowiednią ilości paneli fotowoltaicznych Zamość. Ich ilość wpływa na całkowity koszt całej inwestycji. Dlatego, aby nie przewymiarować instalacji i nie ponosić niepotrzebnych kosztów, konieczne jest obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię do twojego domu.
Na podstawie rachunków za energię elektryczną z ubiegłego roku lub wykorzystując dane zawarte w projekcie na zapotrzebowanie energetyczne i uwzględniając ilość domowników, jesteś w stanie obliczyć to samodzielnie. Średnie roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski wygląda następująco:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Jest to podstawowe zużycie nieobejmujące nowoczesnych typów ogrzewania. Jeśli więc korzystasz z pompy ciepła lub innego elektrycznego źródła ogrzewania, musisz koniecznie uwzględnić energię potrzebną do ich pracy.
Sumując wszystkie dane, określisz ilość kWh, które wykorzystujesz w ciągu roku. Wartość tę następnie podziel przez 1000 (1 kWh mocy instalacji jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh rocznie).
Dzięki temu w prosty sposób obliczysz przybliżoną moc instalacji na Twoje potrzeby. Jeśli obliczyłeś moc swojej instalacji i chcesz zapytać o jej wycenę, skontaktuj się z nami!

Fachowo wykonamy montaż paneli słonecznych Zamość w wyznaczonym miejscu

Prawidłowy montaż paneli słonecznych Zamość to gwarancja, że Twoja mikro elektrownia będzie poprawnie pracować przez najbliższe lata. W Energoklima zajmujemy się montażem fotowoltaiki od ponad 10 lat. Zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem jest w stanie zamontować panele słoneczne Zamość w praktycznie każdym odpowiednim do tego celu miejscu.
Wybranie odpowiedniego niezacienionego miejsca montażu, skierowanie całego modułu najlepiej w kierunku południowym oraz odpowiedni kąt nachylenia instalacji to kluczowe elementy, o które musimy zadbać. Wszystkie panele następnie łączymy ze sobą i prowadzimy jeden przewód do skrzynki zabezpieczającej i inwertera. Zazwyczaj urządzenia te umieszczamy w pomieszczeniach technicznych jak najbliżej domowej skrzynki rozdzielczej. Po wykonanej pracy przekazujemy wszystkie niezbędne dokumenty oraz certyfikaty, z którymi należy udać się do swojego dostawy energii elektrycznej.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki w Zamościu?

Całkowity koszt montażu zależy od wielkości instalacji i czasu pracy, jaki musimy na to poświęcić. Zdecydowanie największą część kosztów generuje rodzaj użytych modułów (polikrystaliczne lub monokrystalicznych).

Ile trwa montaż fotowoltaiki Zamość?

Standardowej wielkości system fotowoltaiki do 10 kW montujemy w około 2 dni robocze. W przypadku większych instalacji fotowoltaicznych czas ten może się wydłużyć. Przed rozpoczęciem pracy zawsze poinformujemy Cię o szacowanym czasie, jaki będziemy potrzebować.

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne do produkcji prądu wykorzystują efekt fotowoltaiczny. Promienie słoneczne padające na panele wywołują ruch elektronów wewnątrz struktury krzemu. Poruszające się elektrony powodują powstanie prądu stałego. Przy pomocy inwertera (falownika) prąd stały jest następnie przekształcany na prąd zmienny.

Jaką maksymalną moc może mieć domowa instalacja fotowoltaiczna?

Dopuszczalna moc instalacji fotowoltaicznej dla domu wyposażonego w trójfazową instalację elektryczną wynosi 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel instalacji musi prowadzić działalność gospodarczą i być wpisany do Rejestru Wytwórców Energii.

Czy w trakcie braku prądu fotowoltaika będzie dalej pracować?

Nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu ochronę zdrowia i życia elektryków, którzy pracują przy naprawie lub rozbudowie sieci.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Fotowoltaika trafiła już na setki domów w Zamościu. Zobacz efekty naszej pracy. Przekonaj się o naszych umiejętnościach!

Chcesz zainwestować w odnawialne źródło energii? Szukasz sprawdzonej firmy od fotowoltaiki Zamość?

Bogata oferta na rynku pozwala przebierać w ofertach. Jednak znalezienie sprawdzonego, doświadczonego i terminowego wykonawcy jest trudne. W naszej firmie stawiamy na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz terminowość. Posiadamy wykwalifikowany zespół doradców, który pomoże Ci w wyborze odpowiedniej mocy instalacji, a doświadczeni monterzy przeprowadzą sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej Zamość. Z naszą pomocą zyskasz domowe źródło czystej energii i uniezależnisz się energetycznie. Oszczędź na rachunkach i zadbaj o środowisko z fotowoltaiką Zamość. Zapytaj o naszą ofertę i skorzystaj z dofinansowania do fotowoltaiki. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i zapytaj o ofertę dla siebie!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.