monokrystaliczne-panele-fotowoltaiczne-mielec-energoklima-2.jpg monokrystaliczne-panele-fotowoltaiczne-mielec-energoklima.jpg monokrystaliczne-panele-fotowoltaiczne-mielec-energoklima-falownik.jpg

2022-09-06

Montaż monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii pozwalają nam uniezależnić się od dynamicznie zmieniających się cen energii. Dzięki temu zmniejszamy koszty utrzymania domu, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na inny, przyjemniejszy cel. Dla naszego klienta wykonaliśmy całą instalację fotowoltaiczną, w której skład wchodziły wydajne monokrystaliczne panele fotowoltaiczne.

Dlaczego monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są lepsze?

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne to zdecydowanie lepszy wybór niż ich polikrystaliczny odpowiednik. Wykonane z monokryształu krzemu charakteryzują się wyższą sprawnością, dzięki czemu można zamontować ich mniej, aby pokryć zapotrzebowanie na prąd. Są bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych, a ich żywotność to około 30 lat. Łatwo można je rozpoznać dzięki ciemnej, prawie czarnej barwie panelu. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są jednak nieco droższe niż polikrystaliczne, dlatego wciąż nie są aż tak często wybierane.

Jak przebiegł montaż całego systemu i ile to zajęło nam czasu?

Nasz klient zdecydował się na montaż paneli monokrystalicznych o łącznej mocy około 8 kW. Według obliczeń produkowany przez panele prąd powinien zaspokoić 80% zapotrzebowania na energię, uwzględniając pracę pompy ciepła. Cały montaż wykonaliśmy w ciągu jednego dnia. Zaczęliśmy od przygotowania stelażu na dachu budynku, a następnie panel po panelu odpowiednio montowaliśmy je i łączyliśmy ze sobą. Po ukończeniu tego etapu przyszedł czas na doprowadzenie przewodu zasilającego do pomieszczenia gospodarczego w budynku. Tam zainstalowaliśmy skrzynkę z zabezpieczeniami elektrycznymi oraz falownik, który odpowiada za zamianę prądu ze stałego na zmienny. Jak działa fotowoltaika, opisaliśmy w osobnym artykule na naszym blogu. Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Teraz klient czeka na zmianę licznika na dwukierunkowy i instalacja będzie mogła zacząć pracować.

Myślisz o instalacji wyposażonej w monokrystaliczne panele słoneczne?

I bardzo dobrze! OZE to nasza przyszłość i już teraz konieczna jest inwestycja w te ekologiczne rozwiązania. Fotowoltaika Mielec jest najpopularniejszym OZE w naszym kraju. Warto więc wykorzystać korzyści płynące z tego źródła energii. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w doborze mocy oraz odpowiedniego rozwiązania do twojego budżetu. Odpowiemy też na nurtujące pytania dotyczące dotacji do fotowoltaiki.

784 737 211 Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pracujemy w Twojej okolicy

Nasze samochody możesz spotkać na terenie trzech województw. Każdego dnia pracujemy w innej części regionu, montując w domach naszych klientów nowoczesne rozwiązania. Wykonamy je także w twoim domu. Zapytaj o ofertę na fotowoltaikę i inne rozwiązania usprawniające życie i obniżające koszty utrzymania domu.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Mnóstwo doświadczenia, które zdobyliśmy w ciągu 14 lat istnienia firmy, pozwala nam dać gwarancję na wykonane przez nas prace. W Energoklima dużą uwagę przywiązujemy do jakości naszych usług, ich terminowości oraz końcowego zadowolenia klienta. Z naszą wiedzą i nowoczesnymi urządzeniami, które oferujemy, będziesz cieszyć się nowoczesnym i komfortowym domem na lata.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.