Rekuperacja to innowacyjne, ale proste w działaniu rozwiązanie, pozwalające na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu oraz odzyskanie z niego ciepła. Rekuperacja znacznie różni się od tradycyjnej wentylacji, a także niesie za sobą dużo więcej korzyści. Standardowa wentylacja, nazywana także grawitacyjną, zasysa powietrze poprzez ciąg wytwarzany przez komin. Niestety wiąże się to nierzadko z nadmiernym wychładzaniem się domu oraz z pojawiającym się po pewnym czasie problemem wilgoci. Wentylacja mechaniczna działa natomiast w oparciu o ruch powietrza wytwarzany przez rekuperator. Pozwala on nie tylko oczyścić powietrze, ale umożliwia także odzysk ciepła z nagrzanego, lecz jeszcze nieoczyszczonego powietrza.

Dzięki rekuperacji możesz więc wymienić w swoim domu zużyte, zanieczyszczone powietrze na czyste i świeże, odzyskując jednocześnie dawkę ciepła! Cały system pracuje 24h na dobę, 365 dni w roku nie wymagając przy tym praktycznie żadnej obsługi. Ciesz się czystym powietrzem w domu przez cały rok i oszczędzaj na rachunkach za ogrzewanie!

Specjalista przeprowadzający montaż rekuperacji

Zapytaj o szczegóły instalacji rekuperacji w Twoim domu

Zamów bezpłatną telefoniczną konsultację z naszym doradcą lub umów się na spotkanie. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania dotyczące rekuperacji. Razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu. Instalacja rekuperacji nie była nigdy tak prosta!

Fotowoltaika Pompy ciepła Klimatyzacja do domu Rekuperacja

Jak działa rekuperacja?

Zadaniem rekuperacji jest mechaniczna wymiana powietrza oraz odzysk ciepła. Rekuperator jest sercem układu, w którym odbywa się cała magia. Składa się on z wymiennika ciepła (wymiennik krzyżowy lub wymiennik przeciwprądowy, lub wymiennik obrotowy) oraz filtrów, które wyłapują wszelkie zanieczyszczenia powietrza. Filtry chronią w ten sposób, kanały wentylacyjne oraz wymiennik ciepła, a jednocześnie dostarczają świeże powietrze pozbawione kurzu, pyłu i smogu.
Zadaniem wymiennika ciepła jest odzyskanie ciepła z powietrza, które jest usuwane z budynku i przekazanie go do powietrza, które jest nawiewane do środka. Jest to możliwe dzięki temu, że oba strumienie mijają się ze sobą w wymienniku ciepła, ale się nie mieszają. W ten sposób ciepłe powietrze z wnętrza ogrzewa chłodne powietrze pobierane z zewnątrz.
Wymiana energii pomiędzy strumieniami powietrza zawsze odbywa się w tym samym kierunku - między strumieniem nawiewanym a wywiewanym. Dzięki temu latem, kiedy powietrze w domu jest chłodniejsze, ochładza cieplejsze powietrze pobierane z zewnątrz, które jest nawiewane do środka.

Wysokiej klasy sprzęt
Bądź niezależny
Ekologiczne systemy
Duże oszczędności
Rekuperacja i jeden z jej elementów umieszczony na ścianie pomieszczenia

Montaż rekuperacji w domu. Wady i zalety wentylacji mechanicznej

Montaż rekuperacji polega na instalacji rekuperatora oraz kanałów wentylacyjnych, których końce znajdą się w każdym pomieszczeniu w budynku. Dzięki temu powietrze będzie rozprowadzane i pobierane z każdego kąta twojego domu. Montaż rekuperacji można przeprowadzić w praktycznie każdym budynku. Trasa przebiegu kanałów wentylacyjnych oraz miejsce montażu rekuperatora uzależnione jest od rodzaju instalacji, oraz budynku. Na samym początku warto sporządzić dokładny projekt rekuperacji, który znacznie ułatwi pracę nad całą instalacją.

Rekuperacja do domu ma swoje plusy, jak i minusy. Niewątpliwymi zaletami tego systemu jest czyste powietrze przez cały rok o każdej porze dnia, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Dodatkowo system rekuperacji może odzyskiwać ciepło z oczyszczanego powietrza, dzięki czemu minimalizujemy straty energii, a co za tym idzie, oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie domu nawet 30% w skali całego roku. Zasada działania systemu rekuperacji jest prosta, a jej wykonanie można wykonać nawet o własnych siłach, mając żyłkę do majsterkowania i wiedzę potrzebną do jej prawidłowego wykonania.

Do minusów wentylacji mechanicznej zdecydowanie należy jej cena, która może odstraszyć. Dodatkowo kanały wentylacyjne zajmują sporo miejsca i ich ukrycie w już zamieszkałych domach może przysporzyć sporo problemów. Dlatego montaż rekuperacji w domu warto przemyśleć już na etapie jego budowy. Najlepszy okres do tego to stan surowy zamknięty, kiedy jeszcze jesteśmy przed tynkami i wylewkami.

Nad czym ostatnio pracowaliśmy

Montaż klimatyzatora Rotenso Imoto x

2023-11-10

Wysoka klasa energetyczna i doskonałe osiągi to największe atuty Rotenso Teta X....

Ogrzewanie domku letniskowego klimatyzatorem

2023-10-15

Ogrzewanie klimatyzatorem to świetna opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, prostotę i nowoczesność....

Fotowoltaika na ziemi

2023-10-08

Fotowoltaika na ziemi sprawdzi się jeśli z jakiś powodów jej montaż na dachu nie jest możliwy....

Montaż klimatyzacji Rotenso w Pysznicy

2023-09-22

Wysoka jakość, niezawodność i energooszczędność — to największe atuty marki Rotenso...

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu

2023-09-12

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu to doskonały pomysł. Dzięki temu wszystkie przewody i okablowanie zostanie ukryte!...

Montaż Pompy Ciepła Hitachi

2023-08-25

Ekologiczne i bezobsługowe ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła Hitachi...

Montaż klimatyzacji w hali targowej Stalowa Wola

2023-08-10

Zakupy w chłodnej, klimatyzowanej hali targowej? Brzmi świetnie!...

Montaż Klimatyzatora AUX Q-Smart Premium

2023-07-27

Klimatyzator AUX Q-Smart Premium to doskonałe połączenie nowoczesnej technologii i wyrafinowanej estetyki....

Poland map

Jesteśmy w Twojej okolicy

Odzyskaj ciepło i oczyść powietrze!

Kliknij, aby otrzymać ofertę

Rekuperacja w domu - czy warto w nią inwestować?

Jak każde nowoczesne rozwiązanie, rekuperacja w domu podniesie twój codzienny komfort życia oraz zadba o zminimalizowanie strat ciepła. Inwestycja w rekuperację wiąże się ze sporym wydatkiem, który zdecydowanie warto ponieść. Jest ona idealnym rozwiązaniem do domów w dużych miastach lub na obszarach gdzie często występuje zjawisko smogu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się czy inwestycja w rekuperację będzie korzystnym rozwiązaniem w Twoim domu!

Montaż wentylacji mechanicznej przeprowadzony przez specjalistów z Energoklima

Działamy od ponad 12 lat na terenie trzech województw, świadcząc profesjonalne usługi w zakresie m.in. instalacji wentylacji mechanicznej. Montaż wentylacji mechanicznej przeprowadzamy z użyciem profesjonalnych narzędzi, dobrej jakości materiałów i zgodnie z najlepszymi praktykami. Dzięki temu mamy pewność, że przeprowadzony przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów montaż wentylacji mechanicznej będzie prawidłowo, wydajnie i bezproblemowo funkcjonował przez kolejne lata użytkowania. Zobacz wykonane przez nas wentylacje mechaniczne dla naszych klientów. Przekonaj się sam, co potrafimy!Kliknij, aby zobaczyć więcej realizacji

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Ile kosztuje rekuperacja?

Dobra, wydajna i energooszczędna rekuperacja do domu wymaga sporego nakładu finansowego. Przybliżony koszt całego systemu mechanicznej wentylacji waha się między 15 a 35 tysięcy złotych. Skąd tak duża rozbieżność ceny?
Przede wszystkim na koszt rekuperacji wpływa wielkość budynku oraz rekuperator. Cena rekuperatora może wynieść od około 7 do nawet 25 tysięcy złotych. Wszystko zależy od jego rodzaju oraz mocy. Markowe energooszczędne i wydajne rekuperatory to spory wydatek. Jednak rekuperator to serce całej instalacji, które pracuje 24h na dobę, 365 dni w roku, dlatego nie warto na nim oszczędzać!

Pozostały koszt rekuperacji to koszt usługi montażu oraz rury i cały osprzęt niezbędny do pracy całego systemu. System rekuperacji wymaga także energii elektrycznej do ciągłej pracy, przynajmniej raz w roku przeglądu oraz wymiany filtrów co 3 miesiące. Koszty te nie są duże i kwota poniżej 1000 zł powinna w zupełności wystarczyć na ich pokrycie.

Planując monntaż rekuperacji do domu, warto wybrać sprawdzone rozwiązanie i firmę, którą zapewni profesjonalny montaż i okresowy serwis. Skontaktuj się ze specjalistami z Energoklima i zapytaj o dokładny koszt rekuperacji do Twojego domu. Przygotujemy indywidualną wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zaufaj specjalistom i zapytaj o rekuperację od Energoklima

Energoklima to firma, która już od ponad 12 lat nie tylko sprawnie, ale profesjonalnie i rzetelnie działa na rynku. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, jak i proponowanych materiałów. W naszej codziennej pracy zawsze dbamy o stuprocentową satysfakcję każdego klienta, ale myślimy także o przyszłości naszej planety, a więc i nas wszystkich. Dlatego właśnie zajmujemy się doradztwem, montażem oraz serwisem nowoczesnych rozwiązań do Twojego domu. Rekuperacja jest jednym z nich. Odwiedź nas w naszej siedzibie lub skontaktuj się z nami w wygodny dla ciebie sposób! Zobacz, jak rekuperacja w domu zmieni twoje życie!


Kliknij, aby otrzymać ofertę
Budynek, w któym siedzibę ma firma Energoklima

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.