W nowoczesnym budownictwie oszczędność energii odgrywa coraz większą rolę. Wszystkie wykorzystywane w tym celu rozwiązania mają służyć zminimalizowaniu późniejszych kosztów związanych z utrzymaniem budynku. Materiały, z których stawiany jest dom, jego bryła, elementy ocieplenia, stolarka okienna, systemy ogrzewania i odzyskiwania ciepła czy usytuowanie względem stron świata nie są tu bez znaczenia. Wykorzystując wszystkie wspomniane aspekty mamy możliwość stworzenia energooszczędnego domu, który wyróżni się małym zapotrzebowaniem i niewielkimi stratami energii cieplnej. Wykorzystując dodatkowo nowoczesne rozwiązania techniki, możemy zwiększyć domowy komfort życia, oraz zadbać o efektywne wykorzystanie energii, a także jej pozyskiwanie. Instalacje nowoczesnych systemów, które mamy w ofercie, możesz zlecić nam. Na odpowiednim etapie budowy wykonamy je dla Ciebie. Zaoszczędzisz w ten sposób czas oraz pieniądze! Dowiedz się więcej na ten temat i skorzystaj z naszej kompleksowej oferty!

Czyste powietrze oraz oszczędność ciepła Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pomagamy na każdym etapie budowy energoszczędnego domu

Indywidualne podejście do każdej instalacji sprawia, że jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej korzystne rozwiązanie dla Ciebie. Stawiamy na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Dzięki naszej bogatej wiedzy i szerokiej ofercie możesz liczyć na fachowe podejście i pomoc na każdym etapie budowy! Zapytaj nas o pomoc!

Jakie cechy wyróżniają energooszczędny dom

Energooszczędny dom to budynek cechujący się niskim zapotrzebowaniem na energię. Domy tego typu potrzebują około 70 kWh energii na m2 w ciągu roku. Budując tego typu budynek należy zadbać o jak najprostszą bryłę z prostym dwuspadowym dachem. Dobra izolacja termiczna dachu, ścian zewnętrznych podłogi i fundamentów to kolejne elementy, o których należy pamiętać. Dodatkowo dobrej jakości, minimum 3 szybowa stolarka okienna i wyposażenie w nowoczesne rozwiązania odzyskiwania ciepła i ogrzewania sprawią, że stworzymy prawdziwy energooszczędny dom, którego utrzymanie nie będzie nas kosztować fortunę.

Etapy budowy energooszczędnego domu, w których możemy Ci pomóc

Jeśli rozpoczołeś już budowę i jesteś na etapie stanu surowego zamkniętego, to najlepszy moment, aby skontaktować się z nami. Od tego momentu większość prac przenosi się do wnętrza budynku. Wykonanie całego okablowania budynku i przygotowanie elementów systemu ogrzewania i klimatyzacji to prace, które możesz nam zlecić. Dowiedz się jakie są kolejne etapy prac, które możemy dla Ciebie wykonać.

Buduj z głową T elements
OSZCZĘDZAJ
DOMOWĄ
ENERGIĘ
Zyska na tym środowisko
oraz twój portfel!

Instalacja elektryczna, automatyka
i sterowanie

Instalacje elektryczne i wszelkie okablowanie domowej sieci internetowej, monitoringu, sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją i systemów alarmowych są przeważnie robione na samym początku tych prac. Projekt instalacji elektrycznej powinniśmy znaleźć w naszym projekcie. Jednak domowa sieć internetowa czy okablowanie monitoringu już nie koniecznie się tam znajdzie. W tym miejscu przychodzimy z pomocą. Zaprojektujemy i wykonamy potrzebne okablowanie, które zapewni późniejsze komfortowe korzystanie z internetu, szybki montaż kamer monitoringu, sieci alarmowej, sterowników ogrzewania czy domofonu. Zdobyte w tej dziedzinie doświadczenie gwarantuje Ci, że całe okablowanie będzie wykonane poprawnie i w razie konieczności według Twoich indywidualnych potrzeb.

Instalacja wodna i system
ogrzewania domu

Kolejnym krokiem w budowie domu jest montaż instalacji wodnej, kanalizacji i systemu ogrzewania. W energooszczędnym domu duże znaczenie ma tu przede wszystkim system ogrzewania. W przeważającej ilości nowo budowanych domów wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe. Świetne rozwiązanie dzięki, któremu nagrzewamy równomiernie całą powierzchnię domu, a nie jak w przypadku grzejników tylko wybrane punkty. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu nogrzewamy pomieszczenia, używając do tego wody o niższej temperaturze. Przez to zużywamy mniej energii potrzebnej do ogrzania domowej instalacji CO. Dodatkowo zamontowanie kilku sterowników wyposażonych w termostat pozwoli nam idealnie dopasować komfortową temperaturę naszego otoczenia. W Energoklima jesteśmy w stanie wykonać kompletny system ogrzewania podłogowego w Twoim domu. To kolejny element naszej kompleksowej oferty, który możesz nam zlecić.

Aby ogrzać wodę w instalacji CO i CWU będziesz potrzebować źródła ciepła. To prawdopodobnie jedna z najważniejszych decyzji na etapie budowy domu. Od tego wyboru zależy twój późniejszy komfort mieszkania oraz koszt utrzymania domu. Obecnie odchodzi się od konwencjonalnych źródeł ciepła na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań. Pompy ciepła należą właśnie do nich. Odzyskując ciepło z powietrza lub gruntu, są w stanie przez cały rok, bez twojej ingerencji, dostarczać Ci niezbędne ciepło. Pompy ciepła do swojej pracy potrzebują energii elektrycznej, jednak w zamian potrafią oddać 5 razy tyle energii cieplnej, ile pobiorą. Niezwykle ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, które skutecznie pozwoli Ci ogrzać dom.

Montaż pompy możesz zlecić naszej firmie. Wykonamy projekt całej instalacji, dobierzemy urządzenia i zamontujemy je we wcześniej umówionym terminie. Z nami wykonasz kolejny ważny krok w budowie energooszczędnego domu.

Znamy się na rzeczy

Wieloletnie doświadczenie
Setki wykonanych instalacji
Profesjonalny sprzęt renomowanych firm
Proste i jasne zasady współpracy

Klimatyzacja domowa chłodzenie w gorące, ogrzewanie
w chłodniejsze dni

Klimatyzacja domowa to nasz główny element oferty, którą montujemy od ponad 14 lat. Jest ona niezwykle istotnym elementem każdego nowoczesnego domu. Dzięki najnowszym urządzeniom od markowych producentów klimatyzacja może służyć zarówno do chłodzenia w letnie dni, jak i ogrzewania w chłodniejsze dni. Dobór odpowiedniej mocy, wybór pomiędzy systemem split i multisplit to ważne kwestie, które warto z nami omówić. Kontaktując się z nami, pomożemy Ci w idealnym dobraniu systemu klimatyzacji do twoich potrzeb i budżetu.

Wybór miejsca, w którym znajdzie się urządzenie, powinien być zaplanowany jeszcze przed tynkami wewnętrznymi, kiedy wykonujemy instalację elektryczną i pozostałe okablowanie. Dzięki temu późniejszy montaż klimatyzacji będzie łatwy, a wszystkie kable i rury będą ukryte w ścianach budynku.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu lub gruncie

Ostatnim elementem całej układanki, dzięki któremu stworzysz energooszczędny dom, jest instalacja fotowoltaiczna. Inwestując w to rozwiązanie, możesz w 100% zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Pozwoli Ci to oszczędzić na rachunkach za energię potrzebną do codziennego życia oraz zaspokoi potrzeby zainstalowanej pompy ciepła.

Warto więc wykorzystać to rozwiązanie i zlecić nam montaż fotowoltaiki. Obliczymy potrzebną Ci moc instalacji, przyjedziemy i zamontujemy cały system. Od tej chwili będziesz mieć swoją mini elektrownię, z której będziesz czerpać korzyści przez cały rok.

Zobacz jak wiele możesz zyskać Zapytaj o ofertę dla Ciebie!
  • Zlecając nam montaż większej ilości rozwiązań oszczędzasz czas i pieniądze
  • Wszystko załatwisz w jednym miejscu z doradcą, który zawsze służy Ci pomocą
  • Wszystkie rozwiązania są dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb
  • Pracujemy tylko z sprawdzonymi urządzeniami znanych producentów
  • Posiadamy wszystkie potrzebne uprawnienia i szkolenia, a montaż wykonujemy zgodnie ze sztuka zawodową i normami
Poland map

Jesteśmy w Twojej okolicy

Pomożemy Ci stworzyć energooszczędny dom! Odwiedź nas w naszej siedzibie

Każdego dnia przeprowadzamy montaże, naprawy oraz regularne serwisy montowanych przez nas urządzeń. Mamy ogromne doświadczenie w systemach ogrzewania domu, instalacji elektrycznych, monitoringu, sieci internetowych i alarmowych. Montujemy pompy ciepła, klimatyzację i fotowoltaikę od ponad 14 lat.

Dajemy gwarancję na wykonane przez nas usługi i jesteśmy w stanie Ci pomóc w instalacji wszystkich tych systemów w trakcie budowy domu. Zleć nam wykonanie tych usług i zaoszczędź czas oraz pieniądze. Odwiedź nas osobiście w naszej siedzibie w Stalowej Woli lub skontaktuj się poprzez telefon, lub e-mail.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Budynek, w któym siedzibę ma firma Energoklima

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.