Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie grzewcze. Jej zadaniem jest pozyskiwanie energii ze środowiska i przekazywanie jej do instalacji ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła wykorzystując energię ze środowiska, nie emituje szkodliwych związków dwutlenku węgla, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.
Ten system grzewczy w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. Z roku na rok koszt instalacji tego rozwiązania spada, a dodatkowo w roku 2022 można będzie uzyskać rządowe dofinansowanie montażu domowej pompy ciepła.

Pompa ciepła powietrze woda zamontowana na elewacji budynku

Rodzaje pomp ciepła

Ze względu na miejsce skąd pompa ciepła pobiera energię, możemy podzielić je na 3 rodzaje:

  • Pompa ciepła powietrze woda. Zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane przy montażu pomp ciepła. Dużą zaletą tego rozwiązania jest łatwy montaż i niższy koszt całej instalacji. Pompa ciepła powietrze woda wykorzystuje energię z powietrza, a następnie przy pomocy energii elektrycznej przetwarza ją na ciepło potrzebne w instalacji centralnego ogrzewania i CWU. Powietrzne pompy ciepła mogą pracować nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -25°C. Jednak niska temperatura na zewnątrz ma duży wpływ na wydajność pompy ciepła co może powodować niezadowalającą temperaturą wewnątrz domu.
  • Pompa ciepła gruntowa. Dużo mniej popularne rozwiązanie ze względu na trudniejszy montaż i wyższą cenę instalacji. Pompa ciepła gruntowa wykorzystuje ciepło pochodzące z wnętrza ziemi. W zależności od sposobu pozyskiwania energii możemy się spotkać z kolektorami poziomymi lub pionowymi. Pionowe kolektory wprowadzane są kilkanaście metrów w głąb ziemi w postaci pojedynczych pętli rur. W ten sposób nie zajmują zbyt wiele miejsca i są zalecane w przypadku gdy nie mamy zbyt dużej działki na której stoi dom. Drugi rodzaj wykorzystujący kolektory poziome wymaga już sporej powierzchni gruntu. Kolektory układa się poziomo w przygotowanym wykopie, na głębokości poniżej strefy przemarzania. Dzięki kolektorom wypełnionym roztworem gruntowa pompa ciepła może pobierać ciepło z wnętrza ziemi, a następnie przekazywać je do instalacji CO i CWU. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest stabilność pracy, na którą nie ma wpływu temperatura powietrza na zewnątrz.
  • Pompa ciepła woda woda. Najmniej popularny rodzaj pompy ciepła, który wymaga do poprawnego działania wykonania studni czerpnej i zrzutowej. Ten rodzaj pompy ciepła pobiera ciepło z wody gruntowej ze studni czerpnej, a następnie przekazuję wytworzone ciepło do instalacji CO i CWU. Woda, która oddała swoje ciepło, następnie wraca do studni zrzutowej. Pompy ciepła woda woda są pośrednim rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o cenę całej instalacji, jak i stabilność pracy w zależności od temperatury powietrza. Wadą tego rozwiązania jest konieczność uzyskania w szczególnych przypadkach pozwolenia wodnoprawnego na wykorzystanie wód gruntowych, a także okresowe czyszczenie wymiennika ciepła, na którym odkładają się zanieczyszczenia mineralne.

Zapytaj o szczegóły instalacji pompy ciepła w Twoim domu

Zamów bezpłatną telefoniczną konsultację z naszym doradcą lub umów się na spotkanie. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania dotyczące pomp ciepła. Razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu!

Fotowoltaika Pompy ciepła Klimatyzacja do domu Rekuperacja

Zalety wynikające ze stosowania pompy ciepła

Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła, może przynieść Ci szereg korzyści, które poprawią komfort w twoim domu. Najważniejsze zalety wynikające ze stosowania pomp ciepła:

  1. Bezobsługowy system ogrzewania CO i CWU. Krążąca ciecz – najczęściej roztwór glikolu – pobiera ciepło z otoczenia i przy pomocy energii elektrycznej przetwarza ją i przekazuje do twojej instalacji CO i CWU. Dzięki temu cały system działa automatycznie, a ty nie musisz się zajmować jego obsługą.
  2. Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Koszt poniesiony podczas montażu pompy ciepła zwróci Ci się w kilkanaście lat. Co więcej, jeśli posiadasz instalację fotowoltaiczną, możesz praktycznie całkowicie za darmo ogrzewać swój dom i wodę użytkową.
  1. Ochrona środowiska naturalnego. Cała instalacja nie emituje związków dwutlenku węgla, więc tym samym nie powoduje zanieczyszczenia powietrza. Całkowicie zielone źródło ciepła pozwoli Ci poprawić jakość powietrza w twojej okolicy.
  2. Brak konieczności budowy komina i magazynowania opału. Zapomnij o składowaniu opału, jego przygotowywaniu i noszeniu do kotłowni. Koniec z brudem i kurzem oraz godzinami pracy poświęconymi na przygotowanie się do sezonu zimowego.
  3. Możliwość kontroli całego systemu przy pomocy aplikacji. Wygodnie i w każdym miejscu możesz dowolnie zmieniać parametry urządzenia. Monitoruj poprawność działania całego systemu z poziomu swojego smartfona.

Pompy ciepła to wyjątkowy, nowoczesny i ekologiczny sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.

Pompy ciepła T elements
WYJĄTKOWY NOWOCZESNY EKOLOGICZNY
sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.
Wysokiej klasy sprzęt
Bądź niezależny
Ekologiczne systemy
Duże oszczędności

Fachowy montaż pompy ciepła w twoim domu

Przeprowadzony przez fachowców montaż pompy ciepła w domu

Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów i od ponad 12 lat zajmujemy się montażem ekologicznych rozwiązań w domach naszych klientów z trzech województw. W Energoklima stawiamy na jakość świadczonych naszych usług oraz ich profesjonalne wykonanie. Przeprowadzamy montaż pompy ciepła wysokiej jakości najlepszych producentów, takich jak Mitsubishi, Panasonic, LG, Sevra czy Daikin. Posiadamy także wszelkie niezbędne szkolenia, uprawnienia oraz certyfikaty, dzięki którym montaż pompy ciepła będzie wykonany na najwyższym poziomie.
Zobacz czy działamy na terenie twojej miejscowości i skorzystaj z naszych usług!

Nad czym ostatnio pracowaliśmy

Montaż klimatyzatora Rotenso Imoto x

2023-11-10

Wysoka klasa energetyczna i doskonałe osiągi to największe atuty Rotenso Teta X....

Ogrzewanie domku letniskowego klimatyzatorem

2023-10-15

Ogrzewanie klimatyzatorem to świetna opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, prostotę i nowoczesność....

Fotowoltaika na ziemi

2023-10-08

Fotowoltaika na ziemi sprawdzi się jeśli z jakiś powodów jej montaż na dachu nie jest możliwy....

Montaż klimatyzacji Rotenso w Pysznicy

2023-09-22

Wysoka jakość, niezawodność i energooszczędność — to największe atuty marki Rotenso...

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu

2023-09-12

Przygotowanie instalacji na etapie budowy domu to doskonały pomysł. Dzięki temu wszystkie przewody i okablowanie zostanie ukryte!...

Montaż Pompy Ciepła Hitachi

2023-08-25

Ekologiczne i bezobsługowe ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła Hitachi...

Montaż klimatyzacji w hali targowej Stalowa Wola

2023-08-10

Zakupy w chłodnej, klimatyzowanej hali targowej? Brzmi świetnie!...

Montaż Klimatyzatora AUX Q-Smart Premium

2023-07-27

Klimatyzator AUX Q-Smart Premium to doskonałe połączenie nowoczesnej technologii i wyrafinowanej estetyki....

Poland map

Jesteśmy w Twojej okolicy

Czyste powietrze oraz oszczędność ciepła

Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pompy ciepła - czy warto w nie inwestować?

Pompa ciepła to wyjątkowy, nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu oraz wody użytkowej. Jest to nie tylko inwestycja we własny komfort, ale także, a może przede wszystkim – w bezpieczną przyszłość naszej planety!

Pompa ciepła może zostać zamontowana zarówno podczas budowy, w nowym domu, jak i w użytkowanych już budynkach. Ponadto, nie zajmuje ona wiele miejsca, więc doskonale sprawdza się także przy niewielkim metrażu. Inwestycja w to rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach oraz pomoże zadbać o otaczające Cię środowisko! Użytkowanie pompy jest czyste, proste i bezpieczne!

Jak instalujemy pompy ciepła? Zobacz!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zaufaj specjalistom i zapytaj o pompę ciepła od Energoklima

Energoklima to firma, która już od ponad 14 lat nie tylko sprawnie, ale profesjonalnie i rzetelnie działa na rynku. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, jak i proponowanych materiałów. W naszej codziennej pracy zawsze dbamy o stuprocentową satysfakcję każdego klienta, ale myślimy także o przyszłości naszej planety, a więc i nas wszystkich. Dlatego właśnie zajmujemy się doradztwem, montażem oraz serwisem nowoczesnych rozwiązań do Twojego domu. Pompy ciepła są jednym z nich. Odwiedź nas w naszej siedzibie lub skontaktuj się z nami w wygodny dla ciebie sposób! Zobacz, jak pompa ciepła zmieni twoje życie!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Budynek, w któym siedzibę ma firma Energoklima

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.