Pompy ciepła Kolbuszowa. Ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu

Nowoczesne systemy ogrzewania bardzo mocno wypierają tradycyjne sposoby na ogrzanie domu. Pompy ciepła Kolbuszowa to najpopularniejsze obecnie, ekologiczne w działaniu urządzenia służące do pozyskania ciepła. Ich prosta zasada działania polegająca na odzysku ciepła z powietrza lub gruntu sprawia, że nie produkujemy szkodliwych związków do atmosfery. W pełni automatyczna praca nie wymaga od nas także żadnej ingerencji poza serwisem, który musimy wykonać w określonym czasie. Pompa ciepła Kolbuszowa o odpowiednio dobranej mocy i połączona z OZE, którym jest instalacja fotowoltaiczna, jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim zapewniamy sobie zarówno ciepło, jak i energię potrzebną do pracy pompy i na codzienny użytek. W ten sposób możemy w znacznym stopniu zniwelować swoje comiesięczne rachunki. Dowiedz się więcej i zapytaj o kompleksowe rozwiązanie do swojego domu naszego doradcę.

Pompy ciepła T elements
WYJĄTKOWY NOWOCZESNY EKOLOGICZNY
sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Pompa ciepła Kolbuszowa powietrze — woda. Wysoka jakość i niski koszt eksploatacji

Pompa ciepła Kolbuszowa przy elewacji budynku

Pompy ciepła Kolbuszowa typu powietrz — woda są najczęściej montowane wśród naszych klientów. Ich szybki i łatwy montaż oraz korzystna cena to ich główne atuty. Szczegółowy opis jak działa pompa ciepła powietrze woda, znajdziesz na naszym blogu. Ten typ pompy ciepła ma jednak jedną wadę, a raczej ograniczenie którym jest temperatura pracy. Temperatura powietrza osiągająca -25°C lub więcej, może spowodować spadek wydajności pompy. Skutkuje to niedogrzaniem wody w instalacji CO i CWU, co przekłada się na niższą temperaturę w domu. Na szczęście siarczyste mrozy nie są już tak często spotykane, jak to było kilkanaście lat temu.

Jednostka zewnętrzna pomy ciepła Kolbuszowa marki Rotenso

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE pompy ciepła
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Gruntowa pompa ciepła Kolbuszowa. Pewne źródło ciepła z głębi ziemi

Energia geotermalna od wielu lat jest wykorzystywana w przemyśle. Jednak od niedawna to rozwiązanie wkroczyło do gospodarstw domowych w postaci gruntowych pomp ciepła Kolbuszowa. Pozyskiwanie ciepła z ziemi odbywa się tu za pomocą specjalnych kolektorów pionowych lub poziomych, w których krąży czynnik chłodniczy. Cała pozostała zasada działania jest praktycznie identyczna jak w przypadku powietrznych pomp ciepła. Gruntowe pompy ciepła Kolbuszowa ze względu na nieco trudniejszy montaż i wykonanie specjalnych odwiertów są droższym rozwiązaniem. Jednak gwarantują stały poziom ciepła o każdej porze roku, ponieważ temperatura powietrza nie ma tu wpływu na jej pracę. Dysponując większym budżetem, zdecydowanie warto wybrać to rozwiązanie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż pompy ciepła Kolbuszowa — dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Duże zapotrzebowanie na pompy ciepła Kolbuszowa sprawia, że powstaje coraz więcej firm, które świadczą usługi montażu tego typu urządzeń. Niestety niska cena i brak doświadczenia może prowadzić do błędów przy montażu. Dlatego nie warto ryzykować i wybrać sprawdzonych specjalistów z Energoklima. Nasza firma istnieje od ponad 14 lat i jedną z naszych specjalizacji jest montaż pomp ciepła Kolbuszowa. W tym czasie wykonaliśmy setki kompleksowych montaży pomp i możemy pochwalić się doświadczoną kadrą specjalistów w swoim fachu. Jeśli więc zależy Ci na profesjonalnym montażu, dzięki któremu twoje urządzenie będzie prawidłowo i bezproblemowo działać, skorzystaj z naszej oferty. Montujemy pompy ciepła Kolbuszowa zarówno w już istniejących budynkach, jak i w tych nowo powstających.

Pompa ciepła Kolbuszowa powietrze-woda podczas montażu

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła Kolbuszowa typu powietrze — woda?

Koszt montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników. Pompy ciepła powietrze — woda to najszybsze i najtańsze rozwiązanie. W zależności od modelu i mocy pompy koszt całej instalacji może wynieść od 30 tys. złotych wzwyż.

Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników?

Jeśli instalacja grzewcza budynku wykorzystuje wodę to nie ma technicznych przeciwskazań, aby pompa współpracowała z tradycyjnymi grzejnikami.

Ile kosztuje eksploatacja pompy ciepła w ciągu roku?

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła Kolbuszowa zależą od całkowitego zapotrzebowania budynku na energię grzewczą, izolacji termicznej oraz współczynnika COP urządzenia. Lepiej ocieplony dom oraz wyższy współczynnik COP, obniża koszty. Przyjmuje się, że koszt energii elektrycznej potrzebnej do obsługi pompy dla domu 120 mkw waha się między 1500 zł a 4000 zł (stan na rok 2022 przy obecnych cenach energii).

Kiedy warto wybrać pompę ciepła Kolbuszowa do swojego domu?

Technologię wykorzystującą pompy ciepła warto wybrać na terenach bez dostępu do sieci gazowej lub jeśli zależy nam na ekologicznym, wydajnym i bezobsługowym źródle ogrzewania domu. Wówczas pompa będzie najlepszym wyborem.

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła Kolbuszowa typu powietrze — woda trwa zazwyczaj nie więcej jak 2 — 3 dni. W przypadku gruntowych pomp montaż może potrwać dłużej ze względu na konieczność wykonania odwiertów lub wykopów i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Zobacz nasze realizacje

Część wykonanej przez nas pracy możesz zobaczyć poniżej. Zobacz, jak pracujemy i przekonaj się o naszych możliwościach!

Myślisz o pompie ciepła do ogrzewania swojego domu? Pomożemy Ci w jej wyborze

Jeśli jesteś na etapie budowy domu lub planujesz zmianę systemu ogrzewania, doskonale, że do nas trafiłeś. Pomożemy Ci w dobraniu parametrów pompy oraz jej rodzaju do Twoich potrzeb i budżetu. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do opłacalności tego typu rozwiązania, a na końcu wykonamy montaż w ustalonym terminie. Pompa ciepła Kolbuszowa to inwestycja, która z całą pewnością ułatwi Ci życie i pomoże Ci w stworzeniu ekologicznego domu w trosce o środowisko. Dodatkową zachętą może być dofinansowanie do pompy ciepła z programu "Moje ciepło", które przygotował rząd. Dzięki niemu możesz odzyskać nawet 45% kosztów inwestycji. Zobacz jakie warunki musisz spełnić. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.