Przyjazny dla środowiska system ogrzewania — pompy ciepła Rudnik nad Sanem

Pompy ciepła Rudnik nad Sanem to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu tanio i w przyjazny dla środowiska sposób ogrzejesz swój dom. Urządzenia te skutecznie odzyskują ciepło z powietrza lub gruntu i przekazują je do twojej domowej instalacji CWU i CO. Rezygnując z tradycyjnego ogrzewania na rzecz inwestycji w pompę ciepła Rudnik nad Sanem, tylko zyskujesz. Oszczędzasz swój czas, pieniądze i dbasz o środowisko. To źródło ciepła do swojej pracy potrzebuje energii elektrycznej, dlatego dobrym rozwiązaniem jest instalacja także fotowoltaiki. Dzięki temu twój dom stanie się samowystarczalny. Zapytaj o kompleksowe rozwiązanie naszego doradcę.

Pompy ciepła T elements
WYJĄTKOWY NOWOCZESNY EKOLOGICZNY
sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Dlaczego pompy ciepła Rudnik nad Sanem powietrze — woda są tak często wybierane?

Pompa ciepła Rudnik Nad Sanem

Pompy ciepła powietrze — woda to najchętniej wybierane rozwiązanie ze względu na szybki montaż, wydajną pracę i korzystną cenę zakupu. Zasada działania pompy ciepła powietrze — woda Rudnik nad Sanem jest prosta. W uproszczeniu urządzenie ogrzewa powietrzem czynnik chłodniczy. Czynnik zmienia stan skupienia, jest sprężany i wytwarza ciepło, które następnie przekazuje do domowej instalacji CO i CWU. Artykuł szczegółowo opisujący jak działa pompa ciepła powietrze woda, znajdziesz na naszym blogu.
Pompa tego typu ma jednak pewne ograniczenie. Jest nią dolna temperatura pracy. Poniżej -25°C wydajność pompy spada, co powoduje niedostateczne ogrzanie wody w instalacji.

Jednostka zewnętrzna pomy ciepła Rudnik Nad Sanem firmy Rotenso

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE pompy ciepła
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Gruntowe pompy ciepła Rudnik nad Sanem. Pewne źródło ciepła z głębi ziemi

Gruntowa pompa ciepła Rudnik nad Sanem wykorzystuje ciepło zawarte wewnątrz ziemi. Energia pobierana jest przy pomocy rur pionowych lub ułożonych poziomo, wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Krążący w rurach roztwór ogrzewa się i zmienia stan skupienia. Następnie powstały gaz jest sprężany i powstaje ciepło, które następnie jest przekazane do domowej instalacji CO i CWU. Gruntowa pompa ciepła Rudnik nad Sanem gwarantuje dużo stabilniejszą pracę, bez względu na pogodę. Jednak większy koszt całego systemu, wynikający z kosztów odwiertów lub wykopu oraz dodatkowe elementy instalacji, skutecznie zniechęcają do jej wyboru.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Profesjonalny serwis i montaż pomp ciepła Rudnik nad Sanem!

W Energoklima szybko i profesjonalnie przeprowadzimy montaż pompy ciepła Rudnik nad Sanem. Odpowiednio przeprowadzony montaż ma ogromny wpływ na późniejszą eksploatację urządzenia. Dlatego nie warto wybierać niesprawdzonych firm bez doświadczenia. Jesteśmy w stanie wykonać od podstaw lub zmodernizować twój stary system ogrzewania. Wyposażymy twój dom w pompę ciepła Rudnik nad Sanem sprawnie i terminowo. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i serwis, który zapewniamy w trakcie eksploatacji pompy. Wykorzystaj naszą wiedzę i doświadczenie.

Pompa ciepła Rudnik Nad Sanem powietrze-woda

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

Jaki jest średni koszt eksploatacji pompy ciepła na rok?

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła Rudnik nad Sanem zależą od wielkości budynku, jego zapotrzebowania na energię cieplną, izolacji termicznej oraz współczynnika COP pompy. Lepiej ocieplony dom oraz wyższy współczynnik COP, skutecznie obniżą koszty ogrzewania. Przybliżony koszt energii elektrycznej potrzebnej do obsługi pompy dla domu 120 m2 waha się między 1500 zł a 4000 zł. Jednak ze względu na rosnące ceny energii, koszty te mogą wzrastać w kolejnych latach.

Ile kosztuje montaż pompy ciepła Rudnik nad Sanem typu powietrze — woda?

Koszt montażu pompy ciepła zależy od kilku czynników. Pod uwagę bierzemy m.in. odległość między jednostkami, ilość zużytych materiałów oraz ilość godzin pracy spędzonych przy jej montażu. W zależności od wybranego modelu i mocy pompy koszt całej instalacji może wynieść od 30 tys. złotych wzwyż.

Ile trwa montaż pompy ciepła w Rudnik nad Sanem?

Montaż pompy ciepła Rudnik nad Sanem typu powietrze — woda trwa zazwyczaj nie więcej jak 2 — 3 dni. W przypadku gruntowych pomp ciepła montaż może potrwać dłużej ze względu na konieczność wykonania odwiertów lub wykopów i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Czy fotowoltaika pomoże obniżyć koszty eksploatacji pompy ciepła?

Jak najbardziej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną można pokryć częściowo lub całkowicie produkowaną energią z fotowoltaiki. Dzięki temu można znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną potrzebną do pracy pompy.

Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników?

Jeśli instalacja grzewcza budynku wykorzystuje wodę, to nie ma technicznych przeciwwskazań, aby pompa współpracowała z tradycyjnymi grzejnikami. Jednak grzejniki nie są polecane do instalacji tego typu. Pompa ciepła zdecydowanie lepiej sprawdzi się współpracując z ogrzewaniem podłogowym.

Czy pompa ciepła Rudnik nad Sanem nadaje się do starych budynków?

Technologię wykorzystującą pompy ciepła można wykorzystać w każdym budynku, bez względu na jego wiek. Ważne, aby instalacja grzewcza budynku wykorzystywała wodę do ogrzewania pomieszczeń.

Zobacz nasze realizacje

Wykonaliśmy setki systemów ogrzewania, których głównym elementem był pompy ciepła Rudnik Nad Sanem. Zobacz, jak pracujemy każdego dnia!

Myślisz nad montażem pompy ciepła w swoim domu? Zapytaj nas o cenę i dostępność!

W naszej stałej ofercie posiadamy pompy ciepła pochodzące od takich producentów jak Aux, Panasonic, Gree, Sevra i Rotenso. Sprawdzone w praktyce urządzenia i doświadczona kadra specjalistów zapewnią Ci ekologiczny system ogrzewania. Pompa ciepła Rudnik nad Sanem to inwestycja, która pozwoli Ci oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Skorzystaj z dofinansowania do pomp ciepła i odzyskaj nawet do 45% kosztów całej inwestycji. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.