Pompy ciepła Kamień. Energooszczędny system ogrzewania do Twojego domu

Rozwój technologii i coraz większa świadomość ekologiczna sprawiły, że zaczęliśmy świadomie wybierać sposób ogrzewania naszych domów. Pompy ciepła Kamień to nowatorskie rozwiązanie, które w mocno wkroczyło w nowoczesne budownictwo. Bezobsługowa praca, niskie zużycie energii i przede wszystkim zerowa emisja szkodliwych gazów, sprawiły, że wybieramy pompę ciepła Kamień coraz częściej. Dzięki nim cały rok mamy dostęp do ciepłej wody niezbędnej w codziennym życiu. Pompy gwarantują bezawaryjną pracę przez wiele lat. Pompy ciepła Kamień są idealnym rozwiązaniem, które można połączyć z instalacją fotowoltaiczną i w ten sposób zredukować koszty jej pracy praktycznie do zera. Zapytaj nas o kompleksowe rozwiązanie do swojego domu.

Pompy ciepła T elements
WYJĄTKOWY NOWOCZESNY EKOLOGICZNY
sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Pompy ciepła powietrze — woda. Korzystne cenowo i szybkie w montażu

Pompa ciepła Kamień w nowopowstającym budynku

Przystępna cena i skuteczność ogrzewania przy użyciu pompy ciepła Kamień to obecnie najczęstsze powody, dla których są one wybierane. Szybka instalacja, którą jesteśmy w stanie wykonać nawet w jeden dzień roboczy, nie stanowi dla nas problemu. Pompa ciepła Kamień odzyskuje ciepło z powietrza, a następnie przy pomocy niewielkiej ilości energii elektrycznej wytwarza ciepło, które oddaje do instalacji CO i CWU. Dokładny opis jak działa pompa ciepła powietrze woda, znajdziesz w naszym artykule na ten temat.
Jedyną wadą pomp ciepła Kamień powietrze — woda jest jej dolna temperatura pracy. Jeśli temperatura obniży sie do -25°C, spowoduje to spadek wydajności pompy. Przyczyni się to także spadku temperatury wody w domowej instalacji CO i CWU.

Jednostka zewnętrzna pomy ciepła Kamień firmy Rotenso

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE pompy ciepła
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Gruntowa pompa ciepła Kamień. Pewne źródło ciepła o każdej porze roku

Drugi typ pomp to gruntowe pompy ciepła Kamień. W tym przypadku temperatura powietrza na zewnątrz nie ma wpływu na pracę jednostki. Pozyskiwana z ziemi energia jest w podobny sposób przekazywana do instalacji CO i CWU jak w przypadku powietrznej pompy. Jedynym minusem gruntowej pompy ciepła jest wyższy koszt instalacji. Specjalne odwierty lub wykopy, materiały i trudniejszy montaż — to wszystko wpływa na końcową cenę. Jednak dysponując większym budżetem na system ogrzewania, warto przemyśleć wybór tego systemu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż pomp ciepła w Kamieniu — skorzystaj z naszej oferty

Jeśli zależy Ci na bezawaryjnej oraz wydajnej pracy pompy ciepła postaw na naszych specjalistów! Nasz zespół tworzą osoby, znakomicie rozumiejące działanie systemów ogrzewania. Pompy ciepła nie mają przed nami żadnych tajemnic! Montaż pompy ciepła Kamień to kluczowy moment, od którego zależy prawidłowe działanie całego systemu. W trakcie montażu zadbamy o wszystkie kluczowe aspekty. Z naszą pomocą uzyskasz doskonałe i w pełni ekologiczne źródło ogrzewania swojego domu. Odkryj możliwości, jakie płyną z pomp ciepła Kamień i ciesz się nimi we własnym domu.

Pompa ciepła Kamień powietrze-woda

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła Kamień typu powietrze — woda?

Koszt montażu pompy ciepła zależy od kilku czynników. Pod uwagę bierzemy m.in. odległość między jednostkami, ilość zużytych materiałów oraz ilość godzin pracy spędzonych przy jej montażu. W zależności od wybranego modelu i mocy pompy koszt całej instalacji może wynieść od 30 tys. złotych wzwyż.

Jaki jest średni koszt eksploatacji pompy ciepła na rok?

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła Kamień zależą od wielkości budynku, jego zapotrzebowania na energię cieplną, izolacji termicznej oraz współczynnika COP pompy. Lepiej ocieplony dom oraz wyższy współczynnik COP, skutecznie obniżą koszty ogrzewania. Przybliżony koszt energii elektrycznej potrzebnej do obsługi pompy dla domu 120 m2 waha się między 1500 zł a 4000 zł. Jednak ze względu na rosnące ceny energii, koszty te mogą wzrastać w kolejnych latach.

Ile trwa montaż pompy ciepła w miejscowości Kamień?

Montaż pompy ciepła Kamień typu powietrze — woda trwa zazwyczaj nie więcej jak 2 — 3 dni. W przypadku gruntowych pomp ciepła montaż może potrwać dłużej ze względu na konieczność wykonania odwiertów lub wykopów i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Czy fotowoltaika pomoże obniżyć koszty eksploatacji pompy ciepła?

Jak najbardziej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną można pokryć częściowo lub całkowicie produkowaną energią z fotowoltaiki. Dzięki temu można znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną potrzebną do pracy pompy.

Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników?

Nie ma technicznych przeciwskazań, aby podłączyć pompę z grzejnikami, jednak grzejniki nie są polecane do instalacji tego typu. Pompa ciepła zdecydowanie lepiej sprawdzi się współpracując z ogrzewaniem podłogowym.

Zobacz nasze realizacje

Nasze usługi świadczymy od ponad 14 lat. W tym czasie wykonaliśmy setki montaży pomp ciepła. Zobacz, jak pracujemy!

Interesuje Cię pompa ciepła? Planujesz zmianę ogrzewania? Zapytaj o przygotowanie oferty dla Ciebie

W Energoklima od lat działamy na rynku nowoczesnych rozwiązań. Poprawiamy domowy komfort naszych klientów i wyposażamy ich domy w ekologiczne i energooszczędne urządzenia. Oferowane przez nas pompy ciepła Kamień pochodzą od renomowanych producentów takich jak Mitsubishi, Panasonic, LG, Sevra i Daikin. Przez 6 dni w tygodniu nasi specjaliści są do twojej dyspozycji i pomogą Ci w dobraniu odpowiedniej pompy ciepła. Inwestując w nowoczesny system ogrzewania, robisz krok w kierunku stworzenia ekologicznego domu na miarę XXI wieku. Wykorzystaj dofinansowania do pompy ciepła i odzyskaj nawet do 45% kosztów całej inwestycji. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.