Nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła Jeżowe

Ekologia w dzisiejszych czasach odgrywa dużą rolę. Postępujące zmiany klimatyczne zmuszają nas bardziej świadomych wyborów z myślą o naturze. Pompy ciepła Jeżowe to urządzenia, które powstały z myślą ekologicznym i tanim ogrzewaniu domu. Wykorzystują zewnętrzne źródła ciepła (powietrze lub ziemia) i przekształcają je w energię, którą przekazują do domowej instalacji grzewczej. Wykorzystanie pompy ciepła Jeżowe pozwala zadbać o naturę oraz oszczędzić twój czas i pieniądze. Warto również podkreślić, że łącząc pompy ciepła razem z instalacją fotowoltaiczną, możesz praktycznie wyeliminować koszty związane z ogrzewaniem. Twój dom stanie się samowystarczalny, a ty zaoszczędzisz na rachunkach. Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązanie tego typu. Porozmawiaj o tym z naszym doradcą. Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej szczegółów i uzyskaj wycenę całej inwestycji.

Pompy ciepła T elements
WYJĄTKOWY NOWOCZESNY EKOLOGICZNY
sposób na tanie i przyjazne dla środowiska ciepło dla domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Bezobsługowy system ogrzewania domu z pomocą pompy ciepła powietrze — woda

Pompa ciepła Jeżowe w nowopowstającym budynku

Automatyczna praca niewymagająca uwagi użytkownika to jedna z największych zalet pomp ciepła. Dodatkowo szybki montaż i przystępna cena pompy ciepła Jeżowe to dodatkowe atuty, dla których Polacy decydują się na montaż pompy w wersji powietrze — woda. Zasada działania jest prosta, a dokładny opis jak działa pompa ciepła powietrze woda, znajdziesz w artykule, który przygotowaliśmy na ten temat.
Pompa odzyskująca ciepło z powietrza ma jednak jedno ograniczenie. Jest nim temperatura zewnętrzna powietrza. O ile wysoka temperatura nie ma na nią wpływu, to zbyt niska, sięgająca poniżej 25°C, może spowodować spadek wydajności pompy. Przyczynia się to do niedogrzania wody w instalacji CO i CWU, a więc w domu może być chłodniej zimą. Na szczęście w większości naszego kraju takie siarczyste mrozy należą do rzadkości.

Jednostka zewnętrzna pomy ciepła Jeżowe firmy Rotenso

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE pompy ciepła
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Stabilne źródło ciepła o każdej porze roku — gruntowa pompa ciepła Jeżowe

Gruntowa pompa ciepła z kolei jest odporna na zmiany temperatury powietrza, ponieważ ciepło pobiera z wnętrza ziemi. Przy pomocy specjalnych kolektorów pionowych lub poziomych wypełnionych roztworem, pozyskuje ciepło, a następnie przekazuje je do domowej instalacji CO i CWU. Pompy ciepła Jeżowe wykorzystujące ciepło z ziemi są mało popularnym rozwiązaniem, ze względu na dość wysoką cenę i wymagane formalności. Głębokie na 100 m odwierty są kosztowne, do tego dochodzą dodatkowe materiały i trudniejszy montaż. Mimo to stabilność pracy, na którą nie ma wpływu temperatura zewnętrzna, jest jej ogromną zaletą. Dlatego posiadając większy budżet warto rozważyć wybór tego rozwiązania.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż pompy ciepła Jeżowe — dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Jesteśmy doświadczoną ekipą z mnóstwem wykonanych instalacji na koncie. Mamy ogromną wiedzę na temat pomp ciepła i profesjonalnie potrafimy wykonać cały system w dowolnym budynku. Działamy sprawnie i terminowo, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i regularny serwis, który jest niezbędny w trakcie użytkowania pompy. Zaufało nam już setki klientów z terenu trzech województw. Wykorzystaj nasze doświadczenie i ekipę specjalistów i ciesz się wydajnie działającym systemem ogrzewania w swoim domu.

Pompa ciepła Jeżowe powietrze-woda podczas instalacji przez montera

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła Jeżowe typu powietrze — woda?

Koszt montażu pompy ciepła zależy od kilku czynników. Pod uwagę bierzemy m.in. odległość między jednostkami, ilość zużytych materiałów i ilość godzin pracy spędzonych przy jej montażu. W zależności od wybranego modelu i mocy pompy koszt całej instalacji może wynieść od 30 tys. złotych wzwyż.

Czy fotowoltaika może pomóc w obniżeniu kosztów eksploatacji pompy ciepła?

Jak najbardziej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną można pokryć częściowo lub całkowicie produkowaną energią z instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu można wyeliminować rachunki za energię elektryczną potrzebną do pracy pompy.

Jaki jest średni koszt eksploatacji pompy ciepła na rok?

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła Jeżowe zależą od całkowitego zapotrzebowania budynku na energię cieplną, izolacji termicznej oraz współczynnika COP urządzenia. Lepiej ocieplony dom oraz wyższy współczynnik COP, skutecznie obniżą te koszty. Przybliżony koszt energii elektrycznej potrzebnej do obsługi pompy dla domu 120 m2 waha się między 1500 zł a 4000 zł. Jednak ze względu rosnące ceny energii, koszty te mogą wzrastać w kolejnych latach.

Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników?

Jeśli instalacja grzewcza budynku wykorzystuje wodę, to nie ma technicznych przeciwwskazań, aby pompa współpracowała z tradycyjnymi grzejnikami. Jednak grzejniki nie są polecane do instalacji tego typu. Pompa ciepła zdecydowanie lepiej sprawdzi się współpracując z ogrzewaniem podłogowym.

Czy pompa ciepła Jeżowe nadaje się do starych budynków?

Technologię wykorzystującą pompy ciepła można wykorzystać w każdym budynku, bez względu na jego wiek. Ważne, aby instalacja grzewcza budynku wykorzystywała wodę do ogrzewania pomieszczeń.

Ile trwa montaż pompy ciepła w Jeżowe?

Montaż pompy ciepła Jeżowe typu powietrze — woda trwa zazwyczaj nie więcej jak 2 — 3 dni. W przypadku gruntowych pomp ciepła montaż może potrwać dłużej ze względu na konieczność wykonania odwiertów lub wykopów i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Zobacz nasze realizacje

Pracujemy w branży od ponad 14 lat. W tym czasie wykonaliśmy setki instalacji grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła Jeżowe. Ekologiczne rozwiązanie świetnie przyjęło się w domach naszych klientów. Zobacz, jak wykonaliśmy zleconą nam pracę!

Chcesz zamontować pompę ciepła w swoim domu? Skorzystaj z naszej oferty

W Energoklima zajmujemy się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań umożliwiających tanie i ekologiczne ogrzewanie budynków. Korzystając z pomp ciepła topowych marek takich jak Mitsubishi, Panasonic, LG, Sevra i Daikin dostępnych w naszej ofercie, możesz wkroczyć w dobę ekologii i wygodniejszego życia w swoim domu. Oferowane przez nas rozwiązania współpracują z systemami obsługi domu wykorzystującymi nowoczesne standardy automatyzacji. Nasza wykwalifikowana kadra doradców pomoże Ci w wybraniu odpowiedniego rozwiązania do Twojego domu. A zespół od montażu profesjonalnie zamontuje pompę w Twoim domu. Inwestycja w pompę ciepła Jeżowe pomoże Ci w stworzeniu ekologicznego domu. Skorzystaj z jeszcze dostępnego dofinansowania do pomp ciepła, które przygotował rząd i odzyskaj nawet do 45% kosztów całej inwestycji. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Zapytaj o dostępność pomp i przygotowanie wyceny!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.