Dofinansowanie do pomp ciepła. Na jak duże dopłaty możemy liczyć z rządowego programu 'Moje Ciepło'?

Dofinansowanie do pomp ciepła. Na jak duże dopłaty możemy liczyć z rządowego programu 'Moje Ciepło'?

04 kwietnia 2022 , Pompy ciepła

Ministerstwo Środowiska konsekwentnie idzie w kierunku ekologicznych rozwiązań i zachęca polaków do instalacji nowoczesnych systemów w ich domach. Tym samym rozwija energetykę prosumencką oraz ogrzewnictwo indywidualne. Po sukcesie programów “Mój prąd” oraz “Czyste powietrze” przyszła pora na nowy program zachęcający do instalacji powietrznych, wodnych oraz gruntowych pomp ciepła. “Moje ciepło” - bo tak nazywa się rządowy program, powinien już wkrótce zostać uruchomiony. W artykule znajdziesz:

Kto może starać się o dofinansowanie do pomp ciepła?

Program skierowany jest do osób fizycznych - właścicieli lub współwłaścicieli tylko nowych budynków mieszkalnych, o podwyższonym standardzie energetycznym. Nowy budynek mieszkalny w programie rozumie się jako taki, w przypadku którego w momencie składania wniosku o dofinansowanie z NFOŚiGW nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o pozwolenie na użytkowanie domu.
Dofinansowanie do pomp ciepła będą mogli otrzymać także właściciele, którzy złożyli zawiadomienie o zakończeniu budowy domu jednorodzinnego, jednak nie mogło to nastąpić wcześniej niż 1 stycznia 2021.
Drugim ważnym warunkiem jest podwyższony standard energetyczny. Co to oznacza? Wymóg ten zakłada, że zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i wentylacji może wynosić maksymalnie 63 kwh na metr powierzchni domu w ciągu roku. Norma ta ma obowiązywać tylko w 2022 roku, w kolejnych latach będzie obniżona i ma wynieść 55 kWh.

Dofinansowanie do pomp ciepła w nowych domach jednorodzinnych

Jak duże dofinansowanie na pompy ciepła możesz uzyskać?

Wsparcie finansowe, które będzie można uzyskać, wyniesie od 30 do 45 % kosztów inwestycji. W praktyce oznacza to, że dofinansowanie na pompy ciepła wyniesie od 7 do nawet 21 tysięcy złotych.
Na cel ten rząd przeznaczy 600 mln złotych, a część środków będzie pochodzić z Unijnego Funduszu Modernizacyjnego. Jest więc spora szansa dla wszystkich, którzy zdecydowali się na montaż pompy ciepła w swoich nowo wybudowanych domach, aby odzyskać część kwoty inwestycji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Gdzie i jak będą przyjmowane wnioski o dopłaty do pomp ciepła?

Start naboru wniosków nie jest jeszcze dokładnie znany, ale będzie odbywać się w podobny sposób jak w programie "Mój prąd". Wnioski będzie można składać jedynie w formie elektronicznej. Z całą pewnością do złożenia wniosku o dopłaty do pomp ciepła wymagany będzie:

  • profil zaufany lub e-dowód,
  • kopia faktury za montaż oraz zakup pompy ciepła w formacie elektronicznym.

O błędach, brakach i przyznaniu dotacji zostaniesz poinformowany drogą mailową. Nabór wniosków będzie odbywać się w trybie ciągłym i potrwa do wyczerpania przeznaczonej na tą edycję puli 600 mln złotych.
Mimo iż kwota jest dość pokaźna, warto być zawczasu gotowym na złożenie wniosku, aby dofinansowanie do pomp ciepła nie przeszło Ci koło nosa.

Fachowcy z Energoklima zamontują pompę ciepła w Twoim domu

Jeśli jeszcze nie zamontowałeś pompy ciepła w swoim nowo budowanym domu, to warto o tym pomyśleć już teraz. Zlecając nam wykonanie instalacji grzewczej wyposażonej w pompę ciepła, masz gwarancję, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie. W Energoklima od ponad 12 lat zajmujemy się montażem ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Wykonaliśmy setki instalacji powietrznych pomp ciepła, które zapewniają ekologiczne ciepło w wielu domach naszych klientów. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci ofertę na pompy ciepła dopasowane do Twojego domu! Nie zwlekaj, a skorzystasz z dopłaty do pomp ciepła szykowanej przez nasz rząd!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.