Serwis klimatyzacji domowej przed sezonem letnim

Serwis klimatyzacji domowej przed sezonem letnim

15 stycznia 2023 , Klimatyzacja

Lato to okres, w którym najczęściej używamy domowych klimatyzatorów. Aby jednak spełniały swoje zadanie w 100%, należy zadbać o ich kondycję. Dlatego niezbędny będzie serwis klimatyzacji domowej. Z artykułu dowiesz się:

Jak często wykonywać serwis klimatyzacji domowej

Według zaleceń producentów i z naszego doświadczenia najlepiej jest go wykonywać co najmniej raz w roku. Jednak nie jest to ścisła reguła, której należy się trzymać. Wszystko bowiem zależy od tego, jak często używamy klimatyzatora. Jeśli klimatyzacja jest intensywnie eksploatowana, może się okazać, że będzie trzeba wykonać dwa, a może nawet trzy serwisy w ciągu roku. Dodatkowo obecne klimatyzatory to praktycznie pompy ciepła. Ponieważ mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenia. Dlatego przed sezonem zimowym, przegląd urządzenia na pewno nie zaszkodzi, a jest wręcz wskazany, jeśli jest to twoje główne źródło ogrzewania.

Serwis klimatyzacji domowej przez specjalistę energoklima

Dlaczego należy regularnie wykonywać przegląd

Regularny i fachowy przegląd klimatyzacji domowej da Ci pewność, że cały układ działa prawidłowo i nie zaskoczy Cię żadna nieprzewidziana awaria w ciągu roku. Serwis oraz czyszczenie klimatyzacji domowej pozwoli Ci wydłużyć żywotność całego układu. Wykonanie go przed sezonem letnim to najlepszy moment. Zazwyczaj usługa jest wykonywana praktycznie "od ręki". W szczycie sezonu czas oczekiwania na serwis klimatyzacji domowej może wynieść nawet kilka tygodni.

Co wchodzi w skład przeglądu klimatyzacji

Nasi instalatorzy w trakcie wykonywania usługi:

  • sprawdzają ogólny stan wizualny urządzeń,
  • czyszczą lub wymieniają filtry powietrza, przeprowadzają odgrzybienie jednostek
  • sprawdzają szczelność całego układu,
  • kontrolują odpływ skroplin z systemu,
  • sprawdzają ilość czynnika chłodzącego i w razie potrzeby uzupełniają go.

Przegląd klimatyzacji domowej przez specjalistę energoklima

Ile kosztuje kompletny serwis

Cena usługi jest uzależniona od konkretnej instalacji. Na tą chwilę cena takiego zabiegu waha się pomiędzy 200 a 450 zł.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług serwisu klimatyzacji domowej. Fachowo i szybko przeprowadzimy kompletny serwis, abyś mógł cieszyć się sprawną klimatyzacją przez najbliższy rok.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące serwisu klimatyzacji domowej

Co wchodzi w skład serwisu domowego klimatyzatora?

Serwis polega na sprawdzeniu kondycji urządzeń wchodzących w skład klimatyzacji, sprawdzeniu skuteczności chłodzenia i ilości czynnika chłodzącego w układzie. Sprawdzana jest szczelność układu, kontroli podlega również odpływ skroplin z parownika.

Co ile wykonuje się przegląd klimatyzacji domowej?

Przegląd powinien być wykonywany minimum raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu letniego. Natomiast jeśli korzystamy z ogrzewania klimatyzacją przegląd należy wykonać ponownie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji domowej?

Cena kompletnego serwisu, z wymianą filtrów i uzupełnieniem czynnikiem chłodzącym wynosi od 200 do 450 zł.

Skontaktuj się z ekspertem od klimatyzacji!

W Energoklima zajmujemy się od ponad 14 lat doradztwem, montażem oraz serwisem klimatyzacji. Mamy za sobą setki wykonanych instalacji w domach, mieszkaniach i biurach naszych klientów. Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.