Ogrzewanie klimatyzacją — czy się opłaca? Zalety klimatyzacji z funkcją grzania

Ogrzewanie klimatyzacją — czy się opłaca? Zalety klimatyzacji z funkcją grzania

19 września 2022 , Klimatyzacja

Klimatyzacja zazwyczaj kojarzy się każdemu z nas z chłodnym powietrzem w upalne letnie dni. Jednak nieustanny rozwój technologii sprawił, że obecnie produkowane klimatyzatory znacząco się zmieniły pod względem budowy i możliwości. Dzięki czemu ogrzewanie klimatyzacją domu, jak i chłodzenie nie stanowi dla nich problemu. W artykule przybliżę kwestie związane z wyborem odpowiedniego klimatyzatora z funkcją grzania. Także podpowiem, kiedy korzystanie z tej funkcji jest możliwe i czy ogrzewanie klimatyzacją się opłaca.

Ogrzewanie klimatyzacją — jak to jest możliwe?

Praktycznie każdy nowy klimatyzator typu split jest rewersyjną pompą ciepła typu powietrze — powietrze. Oznacza to, że możliwe jest odwrócenie zasady działania urządzenia poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie lub w aplikacji. Dzięki temu jednostka wewnętrzna zacznie grzać pomieszczenie w środku, a zewnętrzna będzie chłodzić. Ogrzewanie klimatyzacją jest zatem możliwe i to w całkiem prosty sposób.

Czym jest SCOP i dlaczego warto na niego zwrócić uwagę

W dobie ekologii i związanym z tym obniżaniem zużycia energii elektrycznej niezwykle ważny jest wybór energooszczędnej klimatyzacji. Większość z urządzeń może pochwalić się klasą energetyczną co najmniej A+. Jednak bardzo istotnym wskaźnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest SCOP (sezonowy współczynnik efektywności energetycznej). Współczynnik ten pokazuje stosunek energii zużytej do energii wytworzonej przez urządzenie. Im wskaźnik jest wyższy, tym klimatyzator jest bardziej wydajny i energooszczędny.
Jeśli jesteś zainteresowany klimatyzatorem z funkcją grzania o wysokim współczynniku SCOP, zobacz polecane przez nas klimatyzatory w sekcji poniżej.

Kiedy ogrzewanie klimatyzatorem ma sens i będzie się opłacać

Klimatyzatory z funkcją grzania mogą bez problemu sprawdzić się jako samodzielne źródła ogrzewania. Doskonale nadadzą się w przypadku:

  • mieszkań i domów o niewielkiej powierzchni,
  • domków letniskowych i działkowych,
  • kontenerów, sklepów i punktów usługowych.

We wszystkich tych przypadkach koszt oraz czas potrzebny do instalacji systemu klimatyzacji typu split będzie znacznie mniejszy. Montaż grzejników czy ogrzewania podłogowego i połączenie ich z kotłem grzewczym wymaga mnóstwo pracy i czasu. Zabiera także cenną powierzchnię w tych niewielkich pomieszczeniach. Czasem jest także niemożliwy do wykonania. Właśnie w takich przypadkach ogrzewanie klimatyzatorem i instalacja całego systemu będzie miała sens. Obecnie klimatyzatory markowych producentów zapewniają skuteczną pracę do temperatury nawet -30°C.

3 polecane przez nas klimatyzatory ścienne z funkcją grzania

Na rynku jest coraz więcej klimatyzatorów z funkcją grzania, które sprawdzą się doskonale w naszych warunkach klimatycznych. Wybraliśmy 3 z nich, które według nas są jednymi z najlepszych na rynku.

Rotenso Mirai X

Elegancki design, który wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia, połączony z wysoką wydajnością (wskaźnik SCOP na poziomie 5,6) i klasą energetyczną A+++ to największe atuty tego urządzenia. Ogrzewanie klimatyzacją marki Rotenso sprawdzi się nawet przy temperaturze -30°C dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej, sprężarki dwurotacyjnej oraz zaworu EXF. Dzięki temu może to być jedyne, całoroczne źródło ogrzewania i chłodzenia jednocześnie. Ogrzewanie klimatyzacją Rotenso

Gree Amber Prestige

Ogrzewanie klimatyzacją Gree na pewno zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Duże możliwości sterowania, funkcje wpływające na komfort użytkowania, klasa energetyczna A+++ oraz SCOP na poziomie 5,1 sprawiają, że urządzenie zasłużyło na nazwę PRESTIGE. Ogrzewanie klimatyzacją Gree sprawdzi się doskonale w każdym nowoczesnym domu. Ogrzewanie klimatyzacją Gree

Fujitsu seria ASYG

Klimatyzatory marki Fujitsu z serii ASYG to grupa urządzeń, które posiadają klasę energetyczną na poziomie co najmniej A++, a wskaźnik SCOP sięga nawet 9.06! Urządzenia z tej serii to bardzo ekonomiczne i niezwykle wydajne klimatyzatory. Ogrzewanie klimatyzacją marki Fujitsu będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Ogrzewanie klimatyzacją Fujitsu

Ogrzewanie klimatyzacją — czy warto? Podsumowanie 

Mam nadzieję, że tym artykułem rozwiałem Twoje wątpliwości w kwestii ogrzewania klimatyzatorem w zimie. Wybór tego rozwiązania w przypadkach przedstawionych powyżej z całą pewnością sprawdzi się doskonale!

Ogrzewanie klimatyzacją w praktyce wiąże się z dużymi oszczędnościami twojego czasu, a także pieniędzy. Warto więc rozważyć zakup i montaż dobrej jakości klimatyzatora z funkcją grzania.

Skontaktuj się z ekspertem od klimatyzacji!

W Energoklima zajmujemy się od ponad 14 lat doradztwem, montażem oraz serwisem klimatyzacji. Mamy za sobą setki wykonanych instalacji chłodzących i grzewczych domy, mieszkania i biura naszych klientów. Przekonaj się, że ogrzewanie klimatyzatorem jest możliwe. Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

784 737 211Kliknij-, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.