Klimatyzacja do biura — jaką wybrać?

Klimatyzacja do biura — jaką wybrać?

26 Grudzień 2022 , Klimatyzacja

Optymalna temperatura w pomieszczeniu zdecydowanie wpływa na komfort pracy. Dlatego odpowiednio dobrana klimatyzacja do biura zapewni twoim pracownikom idealne warunki do wykonywania swoich obowiązków latem, jak i zimą. W tym artykule przybliżymy kwestie związane z klimatyzacją w miejscu pracy.

Dlaczego klimatyzacja do biura jest taka ważna

Każdego roku temperatury latem są coraz wyższe. Upalne okresy są ciężkie do wytrzymania, a praca w takich warunkach jest równie ciężka do wykonywania. Dlatego klimatyzacja do biura staje się standardem, a możliwość pracy w przyjemnym chłodzie w upalny dzień to duży plus dla pracowników. Dzięki temu pracownicy będą mogli skupić się na swoich obowiązkach, a nie na wysokiej temperaturze panującej w pomieszczeniu i szukaniu sposobów na ochłodzenie się.

Klimatyzacja do biura poprawia warunki pracy

Klimatyzacja w pracy, a Kodeks Pracy

W Kodeksie pracy znajdują się tylko ogólne wytyczne, które wskazują pracodawcy, jakie kroki musi podjąć, aby zapewnić pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych, gdy dochodzi do pogorszenia warunków pracy, pracodawca jest zobowiązany do podjęcia odpowiednich działań. Mogą to być m.in.:

  • skrócenie czasu pracy
  • wprowadzenie dodatkowych przerw
  • zapewnienie klimatyzowanych pomieszczeń do odpoczynku
  • zapewnienie klimatyzacji w pomieszczeniach pracy

Jednak przepisy nie obligują pracodawcy do instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach pracy. Jest to indywidualna kwestia i wybór.

Jaka temperatura będzie optymalna podczas pracy w biurze?

Istniejące przepisy nie określają maksymalnej temperatury powietrza, w jakiej praca może być wykonywana. Przyjmuje się jednak, że w pomieszczeniach biurowych nie powinna ona przekraczać 30°C. Poza tym eksperci zalecają, aby różnica temperatury za oknem, a w pomieszczeniu klimatyzowanym nie była większa niż 6—7 stopni Celsjusza. Poza temperaturą ważne jest także to aby nawiew z urządzenia nie był zbyt duży i nie dmuchał na stanowiska pracy.
Klimatyzacja ma swoje plusy i minusy, dlatego trzeba znaleźć złoty środek w trakcie jej używania. Zbyt gwałtowne zmiany temperatury mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie, powodując zapalenie zatok, górnych dróg oddechowych, migdałków lub gardła. Warto więc pamiętać, że najbardziej komfortowa temperatura dla ludzkiego organizmu w sezonie letnim to przedział od 21 do 25 stopni Celsjusza. Warto o tym pamiętać, ustawiając temperaturę klimatyzatora w biurze.

Jaka klimatyzacja do biura będzie najlepsza

W dużych biurach składających się z kilkunastu pokoi sprawdzi się system klimatyzacji sufitowej. Dla mniejszych biur polecamy jednostki wewnętrzne na ścianę o różnej mocy, dopasowane do powierzchni. Często wybieranymi rozwiązaniami są m.in.

Klimatyzator Haier Flexis Plus 3,5 kW

Klimatyzator do biura Haier

Haier Flexis Plus to klimatyzator do biura, któremu warto z całą pewnością poświęcić uwagę. Ekonomiczna jednostka w klasie energetycznej A++ może pochwalić się bardzo cichą pracą, systemem sterylizacji UV-C, systemem Steri Clean odpowiedzialnym za oczyszczenie urządzenia, sterowaniem przez wi-fi oraz czujnikiem Eco, który monitoruje obecność oraz ruch człowieka w pomieszczeniu.

Klimatyzator Aux Freedom 3,5 kW.

Klimatyzator biurowy Aux Freedom

Nowoczesny i prosty design jednostki z całą pewnością pozwoli Ci wpasować urządzenie w wystrój twojego wnętrza. Klimatyzator Aux to uniwersalna i ekonomiczna jednostka chłodząca w klasie energetycznej A++. Klimatyzacja do biura Aux wyróżnia się funkcją samoczyszczenia, programatorem czasowym, jonizatorem powietrza oraz sterowaniem przez Wi-fi.

Klimatyzator Rotenso Ukura 3,5 kW

Biały klimatyzator biurowy Rotenso Ukura

Kompaktowa budowa z zaokrąglonym frontem i srebrnymi wykończeniami. Elegancki wygląd i energooszczędna klasa A++ sprawia, że jest to znakomity wybór na klimatyzację do biura. Klimatyzator wydajnie rozprowadza powietrze dzięki systemowi automatycznego nawiewu 4D. Umożliwia on sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych za pomocą pilota. Filtry HEPA, Cold Nano oraz filtr elektrostatyczny i jonizator powietrza skutecznie wyeliminują zanieczyszczenia z domowego powietrza.

Każda z tych opcji to świetny wybór na klimatyzację do biura. Jeśli interesuje Cię dokładna cena tych klimatyzatorów, skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z ekspertem od klimatyzacji!

W Energoklima zajmujemy się od ponad 14 lat doradztwem, montażem oraz serwisem klimatyzacji. Mamy za sobą setki wykonanych instalacji chłodzących i grzewczych w domach, sklepach i biurach naszych klientów. Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy ofertę specjalnie dla twojej firmy!

784 737 211Kliknij-, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.