fotowoltaika-na-ziemi-stalowa-wola-2-energoklima1.jpg instalacja-fotowoltaiczna-na-ziemi-stalowa-wola-energoklima.jpg

2023-10-08

Fotowoltaika na ziemi

Instalacja fotowoltaiczna nie zawsze jest możliwa do wykonania na każdym dachu. Czasem kąt nachylenia dachu, liczba kominów, kominków wentylacyjnych czy lukarn mogą stanowić przeszkodę. Dlatego alternatywą staje się fotowoltaika na ziemi. Właściwie rozmieszczona i ustawiona pod optymalnym kątem, doskonale spełni swoją funkcję, nie zajmując wiele miejsca na działce.

Czy warto zastanawiać się nad fotowoltaiką na ziemi?

Tak, zwłaszcza jeżeli przestrzeń na dachu jest ograniczona lub po prostu nie jest dostępna. Dedykowana konstrukcja z panelami słonecznymi jest efektywna. Na przykład, realizacja, którą przeprowadziliśmy w Stalowej Woli, posiada moc około 5,5 kW, co w przypadku naszego klienta pokryje niemal całkowicie zapotrzebowanie na energię. Wyposażona w monokrystaliczne panele fotowoltaiczne skutecznie będzie produkować energię elektryczną.

Jak wygląda montaż takiej instalacji?

Kluczem jest solidna konstrukcja i jej właściwe ustawienie. Po przygotowaniu miejsca, stalowe elementy są zakotwiczane w betonie. Następnie montujemy panele (przy tym montażu wykorzystaliśmy panele polikrystaliczne, jednak możemy także użyć paneli monokrystalicznych), falownik i pozostałe elementy. Cały proces trwa maksymalnie 2 dni robocze. Po zakończonym montażu klient otrzymuje niezbędne certyfikaty, które pozwolą na wymianę licznika na dwukierunkowy. Po wymianie licznika instalacja jest gotowa do produkcji energii. Zasadę działania fotowoltaiki opisaliśmy dokładniej na jednym z naszych artykułów na ten temat.

Chcesz skorzystać z tej technologii?

Zapraszamy do współpracy! Fotowoltaika zdobywa coraz większą popularność. Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką na ziemi, pomożemy Ci w obliczeniu mocy i jej późniejszym montażu. Energia czerpana ze słońca to obecnie najpopularniejsze źródło odnawialnej energii. Dlatego fotowoltaika na ziemi to dobra inwestycja, która przyniesie wymierna korzyści dla twojego portfela oraz środowiska.

784 737 211 Kliknij, aby otrzymać ofertę

Działamy lokalnie w Twojej okolicy

Codziennie pracujemy w różnych zakątkach regionu. Oferujemy nowoczesne instalacje, które zwiększają komfort życia. Od pomp ciepła po klimatyzację — jesteśmy ekspertami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą.

Dlaczego jesteśmy najlepsi?

Od ponad dekady jesteśmy obecni na rynku, gromadząc doświadczenie i kształcąc zespół profesjonalistów. W Energoklima stawiamy na jakość, punktualność i satysfakcję klienta. Nasze zaawansowane technologie i urządzenia od renomowanych producentów, które montujemy, pomogą Ci zrealizować marzenie o nowoczesnym i energooszczędnym domu.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.