fotowoltaika-na-gruncie-lancut-1.jpg fotowoltaika-na-gruncie-lancut-3.jpg fotowoltaika-na-gruncie-lancut-2.jpg

2022-09-09

Fotowoltaika na gruncie przy domu — zalety instalacji na ziemi

Często położenie naszego domu względem stron świata oraz układ dachu nie zawsze są korzystne, jeśli myślimy o montażu fotowoltaiki. Właśnie dlatego fotowoltaika na gruncie przy domu doskonale spełni swoje zadanie, nie zajmując jednocześnie zbyt wiele miejsca. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję przeprowadzić właśnie taki montaż w Łańcucie.

Kiedy fotowoltaika na gruncie przy domu to dobry pomysł?

Tak jak wspomniałem wcześniej, budowa odpowiedniej konstrukcji oraz umieszczenie na niej paneli słonecznych ma sens, jeśli nie możemy do tego celu wykorzystać przestrzeni na dachu. Przyczyną, która uniemożliwia nam wykonanie instalacji na dachu, może być zbyt ostry kąt dachu, niekorzystne położenie dachu względem stron świata, duże zacienie, zbyt skomplikowana bryła dachu uniemożliwiająca montaż lub po prostu brak wolnej przestrzeni. Pewnie jest więcej możliwych przyczyn, o których nie wspomniałem, jednak te są zdecydowanie najbardziej powszechne. W takich przypadkach jedynym wyjściem jest fotowoltaika na gruncie przy domu. Wyposażona w monokrystaliczne panele fotowoltaiczne zajmie niewielką powierzchnię i będzie idealnie ustawiona, aby uzyskać jak największą wydajność. Fotowoltaika, którą wykonaliśmy o mocy około 5 kW, spokojnie zaspokoi potrzeby naszego klienta i zapewni mu darmowy prąd na cały rok.

Jak przebiega montaż całego systemu?

Cały montaż udało się nam wykonać w ciągu jednego dnia. Klient przygotował wcześniej wykop, w którym poprowadziliśmy kabel zasilający do głównej skrzynki rozdzielczej. Poza tym, naszym zadaniem było zmontowanie i ustawienie konstrukcji podtrzymującej panele słoneczne, ich zamontowanie i połączenie ze sobą oraz skrzynką zabezpieczeń i falownikiem. Całość prac przebiegła szybko i bezproblemowo. Teraz klient musi poczekać z uruchomieniem instalacji do momentu zainstalowania licznika dwukierunkowego przez swojego dostawcę prądu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, jak działa fotowoltaika, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł.

Chciałbyś umieścić fotowoltaikę na gruncie przy domu?

Z naszą pomocą to możliwe! Fotowoltaika Łańcut jest najpopularniejszym OZE w naszym kraju, dlatego nie warto z niej rezygnować, nawet jeśli nie masz możliwości jej montażu na dachu. Fotowoltaika na gruncie przy domu spełni swoje zadanie w 100%. Wykorzystać więc korzyści płynące z tego źródła energii. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w doborze mocy oraz odpowiedniego rozwiązania do twojego budżetu, a na koniec wykonamy montaż fotowoltaiki na gruncie przy domu.

784 737 211 Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pracujemy w Twojej okolicy

Każdego dnia pracujemy w innej części naszego regionu, więc możliwe, że będziesz miał okazję zobaczyć nas także w swojej okolicy. Nowoczesne instalacje, które montujemy w domach naszych klientów, poprawiają ich komfort życia oraz obniżają koszty związane z ich utrzymaniem. Nowoczesne pompy ciepła czy klimatyzacja nie mają przed nami tajemnic. Zapytaj o kompleksową ofertę na wszystkie świadczone przez nas usługi.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

14 lat istnienia firmy na rynku pozwoliło nam zdobyć ogromną ilość doświadczenia i wyszkolić zespół fachowców, przed którymi nowoczesne domowe rozwiązania nie mają tajemnic. Dzięki temu możemy udzielić gwarancji na świadczone przez nas usługi. W Energoklima dużą uwagę przywiązujemy do ich jakości, terminowości oraz zadowolenia klienta z ich wykonania. Nasza wiedza i nowoczesne urządzenia od sprawdzonych producentów, pozwolą Ci stworzyć nowoczesny i komfortowy dom, o którym marzysz.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.