Fotowoltaika Sandomierz — rozwiązanie na miarę XXI wieku

W aktualnych realiach zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kwestię niezależności energetycznej. Rachunki za prąd ciągle idą do góry, a ogrzewanie domu i eksploatacja wysokiej jakości sprzętów zaczyna kosztować naprawdę sporo. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście, że tak! Fotowoltaika Sandomierz to znakomite rozwiązanie dzięki, któremu stworzysz ekologiczną, przydomową elektrownię słoneczną. Dzięki niej będziesz produkować prąd na własne potrzeby. Fotowoltaika Sandomierz pozwoli Ci uzyskać częściową, a nawet całkowitą niezależność energetyczną. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć samowystarczalny i ekologiczny dom na miarę XXI wieku.

Fotowoltaika Sandomierz umieszczona na stelażu

Montujemy instalacje fotowoltaiczne Sandomierz na domach, halach i gruncie

Fotowoltaika doskonale sprawdza się na terenie Polski. Dlatego już od ładnych paru lat zajmujemy się jej montażem na terenie trzech województw. Panele fotowoltaiczne Sandomierz każdego roku produkują dla mieszkańców Sandomierza setki tysięcy kWh energii elektrycznej, nie emitując przy tym ani grama CO2. W ostatnich latach popularność fotowoltaiki Sandomierz znacznie wzrosła. Rządowe programy dotacji oraz coraz większa ekologiczna świadomość Polaków, zaczęły napędzać branżę fotowoltaiczną, jak i idące z nią w parze pompy ciepła. Montaż paneli fotowoltaicznych Sandomierz może odbyć się zarówno na dachach budynków mieszkalnych, czy gospodarczych, jak i halach magazynowych czy gruncie. Pusta przestrzeń na dachu skierowanym w stronę południową to znakomite miejsce, aby zainstalować tam fotowoltaikę Sandomierz. Koszt instalacji fotowoltaicznej zwróci się naprawdę szybko, dlatego warto zainwestować w to nowoczesne rozwiązanie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Sandomierz

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Obliczymy moc Twojej instalacji fotowoltaicznej Sandomierz

Fotowoltaika Sandomierz to nasza przyszłość – energia ze słońca jest niezwykle tania i łatwa w pozyskaniu. Z tego odnawialnego źródła prądu można czerpać cały rok! Aby jednak wybrać odpowiednią moc całego zestawu, należy obliczyć nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Panele fotowoltaiczne Sandomierz to największy koszt całego systemu, dlatego nie warto montować ich zbyt wiele. Może to doprowadzić do nadmiaru energii, którą wyprodukujemy, a której nie będziemy w stanie wykorzystać. W ten sposób wyprodukowana przez nas energia po roku przepadnie. W obliczeniu zapotrzebowania na energię pomogą nam średnie wartości zużycia energii na terenie Polski:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Ponieważ są to średnie dane, nie należy ich brać dosłownie. Najlepiej samemu na podstawie otrzymanych rachunków policzyć ilość zużytej energii w ciągu ostatniego roku.
Zakładając, że 1 kWh mocy instalacji jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh rocznie, zsumowaną ilość kWh podziel przez 1000.
Dzięki temu w prosty sposób otrzymasz przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej do swojego domu. Teraz wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my wycenimy całą instalację!

Fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej Sandomierz

W Energoklima liczymy na to, że odnawialne źródła będą coraz popularniejsze w naszym kraju. Jest to duża szansa dla nas wszystkich na odetchnięcie pełną piersią czystym powietrzem. Fotowoltaikę Sandomierz montujemy już od ponad 10 lat na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem jest w stanie zamontować panele słoneczne Sandomierz w praktycznie każdym odpowiednim do tego celu miejscu.
Niezacienione miejsce, skierowanie całego modułu najlepiej w kierunku południowym oraz odpowiedni kąt nachylenia instalacji to kluczowe elementy, od których zależy wydajność zamontowanej instalacji i szybkość, z jaką się zwróci koszt jej instalacji. Pozostałe elementy oraz serce całej instalacji, czyli falownik umieszczamy zazwyczaj w pomieszczeniu technicznym jak najbliżej domowej skrzynki rozdzielczej. Po wykonaniu całej instalacji otrzymasz od nas wszystkie niezbędne dokumenty oraz certyfikaty, z którymi następnie należy udać się do swojego dostawcy energii elektrycznej w celu zgłoszenia mikro instalacji.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki w Sandomierzu?

Cena montażu fotowoltaiki Sandomierz uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów (poli lub monokrystalicznych ) i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie. Każde zlecenie jest przez nas wyceniane indywidualnie.

Jaka maksymalną moc może mieć moja instalacja fotowoltaiczna?

Dla gospodarstw domowych wyposażonych w trójfazową instalację elektryczną maksymalna dopuszczalna moc wynosi 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel fotowoltaiki musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Z kolei domy wyposażone w jednofazową instalację elektryczną, mogą posiadać fotowoltaikę o mocy nieprzekraczającej 3,68 kW.

Jak działa fotowoltaika Sandomierz?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują efekt fotowoltaiczny odkryty przez francuskiego fizyka. Padające promienie słoneczne na powierzchnię paneli powodują ruch elektronów wewnątrz struktury krzemu. Wywołany ruch elektronów powoduje przepływ prądu stałego. Następnie prąd ten jest transportowany i zamieniany przy pomocy inwertera (falownika) na prąd zmienny, którego używamy w codziennym życiu.

Czy w trakcie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Sandomierz będzie działać?

Niestety nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem produkowanym przez panele.

Czy fotowoltaika produkuje prąd nocą?

Fotowoltaika do działania potrzebuje promieniowania słonecznego, więc w nocy nie będzie pracować. Z tego powodu inwerter samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc, aby nie pobierać energii z sieci. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Nasi eksperci przez ponad dziesięć lat funkcjonowania na rynku zamontowali wiele profesjonalnych instalacji fotowoltaicznych Sandomierz. Stawiamy na bezpieczeństwo, niezależność i w pełni samowystarczalne domy. Zobacz, jak pracujemy!

Fotowoltaika Sandomierz to niewyczerpalne źródło taniej energii elektrycznej. Zapytaj nas o ofertę!

Oferujemy montaż fotowoltaiki Sandomierz o dowolnej mocy. Od ponad 10 lat pomagamy tworzyć naszym klientom nowoczesne domy wyposażone w ekologiczne rozwiązania. Stawiamy duży nacisk na jakość świadczonych przez nas usług oraz ich terminowość. Wykwalifikowana kadra służy pomocą w dobraniu mocy instalacji oraz wykona jej szybki i profesjonalny montaż. Fotowoltaika Sandomierz do Twojego domu pozwoli Ci się uniezależnić energetycznie i zadbać o otaczające Cię środowisko jednocześnie. Zapytaj o wycenę i skorzystaj z dostępnego dofinansowania do fotowoltaiki. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.