Fotowoltaika Leżajsk - wykorzystaj energię pochodzącą ze słońca

Odnawialne źródła energii z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Normy zanieczyszczeń powietrza niejednokrotnie przekraczają dopuszczalne wartości, przyczyniając się wielu chorób i wyniszczania naszego otoczenia. Fotowoltaika Leżajsk to jedno z najlepszych odnawialnych źródeł energii, którą czerpiemy ze słońca. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy darmowy prąd i częściową lub całkowitą niezależność energetyczną. Dlatego, jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak fotowoltaika Leżajsk, pomoże Ci zadbać o środowisko i twój portfel, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde twoje pytanie dotyczące fotowoltaiki Leżajsk. Wspólnie z nami stworzysz ekologiczny dom na miarę naszych czasów.

Fotowoltaika Leżajsk w rękach montera

Panele fotowoltaiczne Leżajsk do Twojego domu lub firmy

Panele fotowoltaiczne Leżajsk montowane od kilku lat na domach i podwórkach to już powoli standardowe wyposażenie każdego nowoczesnego domu. Polikrystaliczne lub monokrystaliczne panele trafiły na dachy tysięcy domów, zapewniając jej mieszkańcom czystą energię elektryczną. Odkryty w 1839 roku efekt fotowoltaiczny, zapoczątkował rozwój tej branży, która dzisiaj przeżywa prawdziwy szczyt swojego rozwoju. Obecnie panele fotowoltaiczne Leżajsk montowane są zarówno na domach jednorodzinnych, jak i na firmowych budynkach. Pusta powierzchnia na dachu skierowana w stronę południową to świetne miejsce, aby zamontować fotowoltaikę Leżajsk i zacząć produkować własny prąd. Inwestycja we własną mikro instalację z całą pewnością zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat, dlatego też warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych Leżajsk.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Leżajsk

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działanu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Obliczymy moc instalacji fotowoltaicznej, która pokryje Twoje zapotrzebowanie

Moc fotowoltaiki jest uzależniona od Twojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Aby osiągnąć założoną wartość potrzeba odpowiedniej ilości paneli fotowoltaicznych Leżajsk. To z kolei wpływa na całkowity koszt całej inwestycji. Dlatego, jeśli nie chcesz przepłacić za zbyt dużą instalację, konieczne jest obliczenie twojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Na podstawie otrzymanych rachunków za energię z ubiegłego roku lub wykorzystując przewidziane w projekcie zapotrzebowanie energetyczne i uwzględniając ilość domowników, jesteś w stanie obliczyć to samodzielnie. Przyjmuje się, że roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski wygląda następująco:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Dane te obejmują podstawowe wykorzystanie energii, jeśli więc korzystasz z pompy ciepła lub innego elektrycznego źródła ogrzewania, musisz koniecznie uwzględnić zapotrzebowanie tego urządzenia na prąd. Sumując te dane, określisz ilość kWh, których potrzebujesz w ciągu roku. Wartość tę podziel przez 1000 (1 kWh mocy instalacji jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh rocznie).
W ten prosty sposób otrzymasz wielkość instalacji, która będzie spełniać Twoje potrzeby. Jeśli jednak chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe obliczenia lub obliczyłeś wielkość swojej instalacji i chcesz zapytać o jej wycenę, skontaktuj się z nami!

Fachowy montaż fotowoltaiki Leżajsk w wyznaczonym do tego miejscu

Prawidłowy montaż fotowoltaiki Leżajsk to gwarancja, że Twoja mikro elektrownia będzie spełniać swoje zadanie w 100%. W Energoklima zajmujemy się montażem fotowoltaiki od ponad 10 lat. Profesjonalnie i terminowo wykonujemy powierzone nam zadania. Fotowoltaika Leżajsk jest przez nas umieszczana zarówno na dachach, jak i specjalnych do tego celu konstrukcjach na gruncie. Wybranie odpowiedniego niezacienionego miejsca montażu, wybór południowego kierunku oraz kąt nachylenia całego modułu to kluczowe elementy przy jego montażu. Pozostałe elementy instalacji umieszczamy w najbliższej okolicy domowej rozdzielni elektrycznej. Zazwyczaj są to pomieszczenia techniczne czy kotłownie. Na wykonanie niewielkich rozmiarów instalacji poświęcamy zazwyczaj około 2 dni roboczych. Po skończonej pracy przeprowadzamy krótkie szkolenie i przekazujemy wszystkie niezbędne certyfikaty i gwarancje jakości, które są wymagane przy zgłoszeniu mikro instalacji.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki Leżajsk?

Cena montażu fotowoltaiki uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Jaka jest maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym?

Maksymalna dopuszczona wielkość instalacji właścicieli nieruchomości wyposażonej w instalację trójfazową to 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel fotowoltaiki musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Mniejsze możliwości mają właściciele domów wyposażonych w instalację jednofazową. W takim wypadku jej moc może być mniejsza lub równa 3,68 kW.

Jak działa fotowoltaika Leżajsk?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują efekt fotowoltaiczny, który zachodzi wewnątrz struktury materiału (krzemu). W jego wyniku powstaje prąd stały. Następnie prąd ten jest przesyłany i zamieniany przy pomocy falownika na prąd zmienny, którym możesz zasilać wszystkie domowe sprzęty.

Czy fotowoltaika Leżajsk pracuje w trakcie przerw w dostawie prądu?

Nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Leżajsk również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem produkowanym przez panele.

Czy fotowoltaika pracuje nocą?

Ponieważ nie ma promieniowania słonecznego, nie jest konieczne, aby instalacja pracowała i zużywała prąd. Dlatego samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Fotowoltaika Leżajsk trafiła już na kilkaset domów w gminie Leżajsk. Zobacz, co potrafimy i przekonaj się o naszych umiejętnościach!

Szukasz rzetelnej firmy do montażu fotowoltaiki Leżajsk?

W takim razie jesteś we właściwym miejscu. Nasz wykwalifikowany zespół doradców pomoże Ci w wyborze odpowiedniej mocy instalacji, a doświadczeni monterzy przeprowadzą sprawną i fachową usługę. Z naszą pomocą zyskasz niewyczerpalne źródło czystej energii i stworzysz własną mikro elektrownię. Oszczędzaj na rachunkach, zadbaj o środowisko i uniezależnij się od zmian cen energii. Fotowoltaika Leżajsk - jedno rozwiązanie, aż trzy korzyści! Skorzystaj z naszej oferty i skorzystaj z dofinansowania do fotowoltaiki, które pomożemy Ci uzyskać. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i zapytaj o ofertę dla siebie!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.