Fotowoltaika Rzeszów. Wykorzystaj niewyczerpalne źródło energii w swoim domu

Systemy fotowoltaiczne to innowacyjny sposób na pozyskiwanie energii ze słońca. Fotowoltaika Rzeszów pozwoli Ci obniżyć rachunki za coraz droższą energię elektryczną lub całkowicie je wyeliminować. Panele pracując cały rok, są w stanie wyprodukować w zależności od wielkości instalacji setki kWh energią, którą możesz wykorzystać. Ponadto łącząc fotowoltaikę i pompy ciepła możesz całkowicie za darmo ogrzewać swój dom i wodę do codziennego użytku. Łącząc te dwa rozwiązania, zadbasz o czyste powietrze w swojej okolicy, a także nie będziesz musiał tracić czasu na ich obsługę. Prawidłowo wykonana instalacja, przy użyciu odpowiednich elementów jest w 100% automatyczna. Dlatego, jeśli chcesz mieć więcej czasu, na to, co lubisz robić oraz ważne jest dla Ciebie czyste środowisko, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości oraz wybierzemy i wycenimy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.

Fotowoltaika Rzeszów w rękach montera

Instalacje fotowoltaiczne Rzeszów do Twojego domu i firmy

Fotowoltaika Rzeszów jest instalowana przez nas zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na terenie firm. Systemy montujemy na dachach oraz na specjalnie przygotowanych stelażach na gruncie. Wszystkie elementy wykonujemy z materiałów bardzo dobrej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów. Wszystkie zamontowane części instalacji posiadają niezbędne certyfikaty i gwarancję jakości. Instalacje fotowoltaiczne Rzeszów sprawdziły się już w setkach domów i firm naszych klientów generując dla nich spore oszczędności. Fotowoltaika Rzeszów sprawdzi się z całą pewnością także u Ciebie!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Rzeszów

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działanu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Co jest potrzebne do montażu fotowoltaiki Rzeszów?

Instalacja fotowoltaiki Rzeszów wymaga przede wszystkim odpowiedniego umiejscowienia. Najlepiej, aby cała instalacja fotowoltaiczna była skierowana w kierunku południowym. Dzięki temu słońce będzie padać na panele przez większą część dnia. Poza tym miejsce nie może być zacienione przez inne budynki lub rosnące drzewa. Aby zamienić powstający w panelach słonecznych prąd stały na zmienny, potrzebny jest inwerter, który razem z skrzynką bezpieczników należy umieścić wewnątrz budynku. Warto więc znaleźć i przeznaczyć w domu odpowiednio dużo miejsca na te dwa elementy. Bardzo ważnym, a wręcz niezbędnym elementem jest licznik dwukierunkowy, który musi zostać zamontowany przez twojego dostawcę prądu. Z otrzymanymi od nas zaświadczeniami i wnioskiem o zmianę licznika należy udać się do zakładu energetyki, który ma miesiąc na jego zmianę.

Jaką moc instalacji wybrać, aby pokryć zapotrzebowanie na prąd?

Na ilość zużywanej energii elektrycznej w ciągu roku ma wpływ głównie ilość używanych przez nas sprzętów elektrycznych, ich klasa energetyczna oraz częstotliwość używania. Statystycznie rzecz biorąc, dużo więcej energii zużywają mieszkańcy miast niż wsi, a średnie roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski wygląda mniej więcej tak:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Przyjmuje się, że aby wyprodukować 1000 kwh rocznie potrzeba instalacji fotowoltaicznej o mocy 1kW. Łatwo więc policzyć mniej więcej jaka instalacja będzie potrzebna w Twoim domu.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Jak działa fotowoltaika Rzeszów?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują odkryty ponad 100 lat temu przez francuskiego fizyka efekt fotowoltaiczny. W jego wyniku powstaje prąd stały. Następnie powstały prąd jest zamieniany przy pomocy falownika na prąd zmienny, którym możesz zasilać wszystkie domowe sprzęty.

Czy fotowoltaika Rzeszów pracuje w trakcie przerw w dostawie prądu?

Nie. Polskie przepisy nakazują, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Rzeszów również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem.

Czy fotowoltaika pracuje nocą?

Ponieważ nie ma promieniowania słonecznego, nie jest konieczne, aby instalacja pracowała i zużywała prąd. Dlatego samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki Rzeszów?

Cena montażu uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Jaka jest maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym?

Maksymalna dopuszczona wielkość instalacji właścicieli nieruchomości wyposażonej w instalację trójfazową to 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel instalacji musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Jeśli jednak fotowoltaika ma być podłączona do sieci jednofazowej, jej moc może być mniejsza lub równa 3,68 kW.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Jesteśmy w stanie wykonać instalacje fotowoltaiczne Rzeszów w praktycznie każdym miejscu. Dbamy o to, aby cała instalacja była stabilnie i solidnie zamontowana oraz spełniała jak najlepiej swoją funkcję. Zobacz, nasze ostatnie realizacje

Chcesz obniżyć swoje rachunki za prąd? Zleć nam wykonanie instalalacji fotowoltaicznej

Specjaliści z Energoklima są do Twojej dyspozycji. Doradzą, podpowiedzą i wytłumaczą jakie rozwiązanie i moc będzie potrzebna, aby pokryć Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Od ponad 10 lat zajmujemy się montażem fotowoltaiki Rzeszów, dlatego doskonale znamy się na rzeczy. Potwierdzają to zdobyte przez nas certyfikaty i odbyte szkolenia. Jeśli więc chcesz zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować rachunki za coraz droższą energię elektryczną, skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób lub odwiedź osobiście naszą siedzibę.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.