Fotowoltaika Lublin — zacznij żyć ekologicznie

W dzisiejszych czasach z każdej strony słyszymy o tym, jak ważna jest ochrona środowiska i ekologia. Wykorzystując nowoczesne systemy pozyskiwania energii, w prosty sposób możemy sprawić, że nasz dom stanie się ekologiczny, a co więcej – samowystarczalny. Fotowoltaika Lublin nie zagraża środowisku naturalnemu, a ponadto pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Fotowoltaika Lublin pozwoli Ci częściowo lub całkowicie uniezależnić się energetycznie. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć samowystarczalny i ekologiczny dom na miarę naszych czasów.

Panele fotowoltaiczne Lublin na dachu budynku

Panele słoneczne Lublin do twojego domu i firmy

Panele słoneczne Lublin są przez nas montowane już od ponad 10 lat. W tym czasie wykonaliśmy setki małych i bardzo dużych przydomowych elektrowni słonecznych. Fotowoltaika jest obecnie podstawowym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego i samowystarczalnego domu. Od kilku lat obserwujemy stały wzrost ilości montowanych instalacji fotowoltaicznych, a co za tym idzie wzrost ich mocy. Dzięki temu coraz więcej produkowanej w naszym kraju energii pochodzi z energii słonecznej. W ten sposób każdy z nas przyczynia się do polepszenia jakości powietrza i zmniejszenia zapotrzebowania na energię produkowaną z paliw kopalnych.
Montowane przez nas panele słoneczne Lublin trafiają zarówno na domy jednorodzinne, jak i na budynki firmowe. Dlatego, jeśli posiadasz pustą powierzchnię na dachu skierowaną w stronę południową, nie jest Ci obojętna ochrona środowiska, to warto zastanowić się nad montażem fotowoltaiki Lublin. Inwestycja z całą pewnością zwróci się w ciągu kilku lat, a korzyści dla środowiska będą ogromne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Fotowoltaika Lublin do twojego domu

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Oblicz moc instalacji fotowoltaicznej Lublin, której potrzebujesz

Wyprodukowanie odpowiedniej ilości energii potrzebnej do pokrycia domowego zapotrzebowania zależy od ilości paneli fotowoltaicznych. Duża ilość paneli przekłada się na większą moc całej instalacji, co z kolei przekłada się na ilość wyprodukowanych kWh w ciągu roku. Jednak ilość paneli znacznie wpływa na koszt całej instalacji. Dlatego, aby nie przesadzić z ich ilością i nie ponosić niepotrzebnych kosztów, konieczne jest obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię do twojego domu lub firmy.
Na podstawie rachunków za energię z ubiegłego roku lub wykorzystując dane zawarte w projekcie domu oraz uwzględniając ilość domowników, jesteś w stanie oszacować zapotrzebowanie samodzielnie. Średnie roczne zużycie energii elektrycznej na terenie Polski w gospodarstwie domowym wygląda następująco:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym około 3000 kWh.

Zużycie energii elektrycznej nie obejmuje ogrzewania elektrycznego. Jeśli więc korzystasz z pompy ciepła, paneli na podczerwień lub kotła elektrycznego, musisz uwzględnić potrzebną energię ich pracy w ciągu roku.
Mając oszacowaną ilość kWh, podziel ją przez 1000 (zakładamy, że 1 kWh mocy instalacji jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh rocznie).
Dzięki temu w prosty sposób otrzymasz przybliżoną moc instalacji fotowoltaicznej do swojego domu. Jeśli obliczyłeś moc swojej instalacji i chcesz zapytać o cenę takiego zestawu, skontaktuj się z nami!

Przeprowadzamy fachowy montaż paneli fotowoltaicznych Lublin

Zlecając nam montaż fotowoltaiki Lublin, masz pewność, że Twoja przydomowa elektrownia będzie poprawnie pracować przez najbliższe lata. W Energoklima zajmujemy się montażem fotowoltaiki od ponad 10 lat. W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści z ogromnym doświadczeniem, którzy są w stanie zamontować panele słoneczne w praktycznie każdym odpowiednim do tego celu miejscu.
Cała instalacja powinna być zamontowana w niezacienionym miejscu, skierowana najlepiej w kierunku południowym oraz pod odpowiednim kątem. W ten sposób uzyskasz odpowiednią wydajność całej instalacji. Połączenie paneli w jeden moduł, kompletne okablowanie, instalacja zabezpieczeń elektrycznych i instalacja serca zestawu, czyli inwertera (falownika), oraz podłączenie do listwy zasilającej to wszystkie prace, jakie wykonujemy podczas montażu fotowoltaiki Lublin. Po ich ukończeniu przeprowadzamy krótkie szkolenie z obsługi urządzeń oraz wręczamy niezbędne certyfikaty i dokumenty, z którymi należy zgłosić się do Twojego dostawcy energii elektrycznej.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne do produkcji prądu wykorzystują efekt fotowoltaiczny. Promienie słoneczne padające na panele wywołują ruch elektronów wewnątrz struktury krzemu. Poruszające się elektrony powodują powstanie prądu stałego. Przy pomocy inwertera (falownika) prąd stały jest następnie przekształcany na prąd zmienny.

Co wpływa na koszt fotowoltaiki w Lublinie?

Całkowity koszt zależy od wielkości instalacji i czasu pracy, jaki musimy na to poświęcić. Jednak zdecydowanie największą część kosztów generuje osprzęt instalacji oraz rodzaj użytych modułów (polikrystaliczne lub monokrystalicznych).

Ile trwa montaż fotowoltaiki Lublin?

Standardowej wielkości system fotowoltaiki do 10 kW montujemy w czasie około 2 dni roboczych. W przypadku większych instalacji fotowoltaicznych czas ten może się wydłużyć. Przed rozpoczęciem pracy zawsze poinformujemy Cię o szacowanym czasie, jaki będziemy potrzebować.

Jaką maksymalną moc może mieć domowa instalacja fotowoltaiczna?

Dopuszczalna moc fotowoltaiki dla domu wyposażonego w trójfazową instalację elektryczną wynosi 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel instalacji musi prowadzić działalność gospodarczą i być wpisany do Rejestru Wytwórców Energii.

Czy w trakcie braku prądu fotowoltaika będzie dalej pracować?

Nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu ochronę zdrowia i życia elektryków, którzy pracują przy naprawie lub rozbudowie sieci.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Instalacje fotowoltaiczne Lublin, które wykonaliśmy, produkują setki tysięcy kWh energii. Zobacz, co potrafimy. Przekonaj się o naszych umiejętnościach!

Fotowoltaika Lublin — wykorzystaj niewyczerpalne źródło energii. Zapytaj o ofertę dla siebie

Nasza oferta na panele słoneczne Lublin jest indywidualnie dobierana do potrzeb naszych klientów. Stawiamy na jakość świadczonych przez nas usług oraz ich terminowość. Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół pomoże Ci w dobraniu mocy instalacji oraz wykona jej profesjonalny montaż. Fotowoltaika Lublin w Twoim domu to ogromna korzyść zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Zapytaj o wycenę i skorzystaj z dostępnego dofinansowania fotowoltaiki. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i zapytaj o ofertę dla siebie! Śledź nas w social mediach i bądź na bieżąco z aktualnymi promocjami i ofertami!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.