Fotowoltaika Stalowa Wola. Wykorzystaj energię słoneczną na swoje potrzeby

Instalacje fotowoltaiczne Stalowa Wola to nowoczesny sposób na pozyskiwanie czystej energii ze słońca. Fotowoltaika Stalowa Wola, którą montujemy na terenie całego miasta, pozwala obniżyć rachunki za energię lub całkowicie je wyeliminować. Wszystko uzależnione jest od mocy instalacji, którą wykonamy. Ponadto łącząc fotowoltaikę i pompę ciepła możesz całkowicie wyeliminować koszt ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. Zadbasz tym samym także o czyste powietrze w swojej okolicy i zyskasz więcej wolnego czasu, dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi. Specjaliści, którzy pracują w naszej firmie, bezbłędnie zamontują dla Ciebie fotowoltaikę Stalowa Wola, i połączą ja z innymi ekologicznymi systemami z naszej oferty. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Fotowoltaika Rzeszów w rękach montera

Instalacje fotowoltaiczne Stalowa Wola do Twojego domu i firmy

Fotowoltaika Stalowa Wola jest montowana przez nas zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na terenach firm. Panele słoneczne umieszczamy na dachu budynku lub na specjalnie przygotowanej konstrukcji. Wszystkie elementy fotowoltaiki Stalowa Wola wykonujemy z materiałów bardzo dobrej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów. Zamontowane części instalacji posiadają niezbędne certyfikaty i gwarancję jakości, które są niezbędne w momencie zgłoszenia instalacji w zakładzie energetycznym. Instalacje fotowoltaiczne wykonaliśmy w setkach domów w Stalowej Woli, możemy wykonać ją także u Ciebie!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel słoneczny Stalowa Wola

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działanu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Jakie warunki należy zapewnić, abyśmy mogli zamontować panele słoneczne Stalowa Wola

Odpowiednia lokalizacja instalacji fotowoltaicznej Stalowa Wola to klucz do sukcesu całej inwestycji. Do dyspozycji musimy mieć dach z odpowiednio dużą i pustą przestrzenią lub miejsce na placu, na którym ustawimy specjalną konstrukcję pod panele słoneczne Stalowa Wola. Miejsce najlepiej, aby było skierowane w południowym kierunku i nie było zacienione w ciągu dnia przez inne budynki, drzewa etc. Inwerter oraz zestaw bezpieczników w skrzynce instalujemy wewnątrz budynku, zazwyczaj blisko skrzynki rozdzielczej, aby móc bezpośrednio wpiąć się w listwę zasilającą. Trzeba więc przygotować odpowiednie miejsce w budynku na te dwa elementy.

Jaka powinna być moc instalacji fotowoltaicznej, aby pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną?

Przeciętnie każdy z nas zużywa około 40 kWh energii miesięcznie. Na to zużycie energii elektrycznej mają wpływ używane przez nas urządzenia, ich klasy energetyczne oraz moc, a także częstotliwość ich używania oraz miejsce zamieszkania. Według statystyk mieszkańcy miast zużywają tej energii nieco więcej niż mieszkańcy wsi. Średnie roczne zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym zwiększa się wraz ze wzrostem liczby mieszkańców:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym zużycie wynosi około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym zużycie wynosi około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym zużycie wynosi około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym zużycie wynosi około 3000 kWh.

Dane te są średnią, więc należy pamiętać ,że mogą one nieco odbiegać od prawdy w przypadku twojego gospodarstwa domwowego. Warto więc wcześniej zaglądnąć w rachunki za energię z poprzedniego roku i podliczyć zużycie.
Aby obliczyć moc całej instalacji, zakłada się, że 1kW mocy jest w stanie wyprodukować 1000 kWh w ciągu roku. Rachunek jest więc prosty i każdy może oszacować wielkość potrzebnej instalacji. Pamiętaj, że nie warto, aby instalacja fotowoltaiczna Stalowa Wola była zbyt duża. Poniesiesz duże koszty instalacji, a wyprodukowany nadmiar energii poprostu przepadnie.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują odkryty ponad 100 lat temu efekt fotowoltaiczny. W jego wyniku powstaje prąd stały, który następnie przy pomocy falownika jest zamieniany na prąd zmienny. W ten sposób można nim zasilać wszystkie domowe sprzęty.

Czy fotowoltaika Stalowa Wola pracuje w trakcie przerwy w dostawie prądu?

Nie. Polskie przepisy nakazują, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Stalowa Wola również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem.

Czy fotowoltaika Stalowa Wola pracuje w nocy?

Ponieważ nocą fotowoltaika nie produkuje prądu, nie jest konieczne, aby falownik pracował. Dlatego samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki Stalowa Wola?

Cena montażu uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Jaka jest maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie domowym?

Maksymalna dopuszczona wielkość instalacji właścicieli nieruchomości wyposażonej w instalację trójfazową to 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel instalacji musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Jeśli jednak fotowoltaika ma być podłączona do sieci jednofazowej, jej moc może być mniejsza lub równa 3,68 kW.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje

Montujemy panele fotowoltaiczne Stalowa Wola nie tylko na dachach, ale także na specjalnie przygotowanych do tego stelażach. Stabilna konstrukcja i perfekcyjnie wykonana instalacja pozwoli cieszyć się darmową energią przez wiele lat. Zobacz, naszą pracę

Chcesz, aby Twoje rachunki za prąd zmniejszyły się lub całkowicie znikły?

Zainwestuj w panele fotowoltaiczne Stalowa Wola, których montaż przeprowadzi doświadczona firma. W Energoklima od ponad 10 lat zajmujemy się montażem różnego typu ekologicznych rozwiązań. Należy do nich m.in. fotowoltaika Stalowa Wola. Nasz doświadczony zespół doradców oraz monterów pomoże Ci w doborze odpowiedniej mocy instalacji, oraz profesjonalnie zamontuje cały system. Jeśli więc chcesz, aby twoje rachunki za energię elektryczną zmniejszyły się lub całkowicie znikły, skontaktuj się z nami w dogodny sposób, a my Ci w tym pomożemy!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.