Fotowoltaika Nisko. Wykorzystaj słońce i produkuj energię elektryczną na swoje potrzeby

Najważniejsze odnawialne źródła energii to wiatraki, fotowoltaika, biomasa i geotermia. Wszystkie te technologie mają potencjał do generowania czystej i bezpiecznej energii przy minimalnym lub braku emisji gazów cieplarnianych. Fotowoltaika Nisko to obecnie najczęściej wybierane OZE, które montujemy. Dzięki fotowoltaice możesz w znaczny lub całkowity sposób wyeliminować wysokie rachunki za energię elektryczną.

Fotowoltaika Nisko na dachu budynku

Instalacje fotowoltaiczne Nisko do Twojego domu i firmy

Fotowoltaika Nisko to rozwiązanie, które może być zamontowane na praktycznie każdym budynku lub na specjalnie przygotowanej konstrukcji. Instalacje fotowoltaiczne Nisko każdego dnia produkują setki kWh energii, pokrywając zapotrzebowanie energetyczne budynków mieszkalnych. Dowiedz się, jak działa fotowoltaika z naszego artykułu.
Fotowoltaika Nisko będzie idealnym rozwiązaniem także do twojej firmy, które zwróci się w przeciągu kilku najbliższych lat. Wykorzystaj korzyści płynące z posiadania paneli fotowoltaicznych Nisko.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu
Pojedyńczy panel fotowoltaiczny Nisko

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Audyt i pomoc W WYBORZE mocy instalacji
  • Profesjonalnie WYKONANY montaż
  • Niezawodność w działaniu całego SYSTEMU


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Jaka powinna być moc instalacji fotowoltaicznej, aby pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną

Przeciętnie każdy z nas zużywa około 40 kWh energii elektrycznej miesięcznie. Na zużycie wpływają wykorzystywane przez nas urządzenia, ich klasy energetyczne, moc, a także częstotliwość ich używania oraz miejsce zamieszkania. Według statystyk mieszkańcy miast zużywają tej energii nieco więcej niż mieszkańcy wsi. Średnie zużycie energii elektrycznej:

  • w 2-osobowym gospodarstwie domowym wynosi około 1500 kWh,
  • w 3-osobowym gospodarstwie domowym wynosi około 2000 kWh,
  • w 4-osobowym gospodarstwie domowym wynosi około 2500 kWh,
  • w 5-osobowym gospodarstwie domowym wynosi około 3000 kWh.

Aby określić potrzebną moc instalacji, należy obliczyć szacowane zużycie energii lub wykorzystać rachunki z poprzednich miesięcy. Dzieląc ilość otrzymanych kWh przez 1000, otrzymasz potrzebną moc fotowoltaiki.
Pamiętaj, że twoja instalacja fotowoltaiczna Nisko nie powinna przekraczać zapotrzebowania na energię, ponieważ poniesiesz większe koszty instalacji, a wyprodukowany nadmiar energii przepadnie.

Szybki i fachowy montaż fotowoltaiki Nisko

Prawidłowo wykonany montaż fotowoltaiki Nisko to istotna kwestia, która wpłynie na optymalną produkcję energii. Zlecając montaż doświadczonej ekipie, masz pewność, że cały system będzie dobrze zainstalowany. Od ponad 14 lat zajmujemy się montażem fotowoltaiki Nisko i wykonujemy instalacje w praktycznie każdym możliwym miejscu.
Podczas montażu fotowoltaiki w Nisku zadbamy o każdy detal. Po skończonej pracy pokażemy Ci jak obsługiwać system oraz przekażemy ci komplet dokumentów, z którymi będziesz mógł zgłosić się do swojego dostawcy prądu.

Montaż fotowoltaiki Niskoprzez fachowca z Energoklima

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki w Nisku?

Każde zlecenie montażu fotowoltaiki Nisko jest przez nas wyceniane indywidualnie. Cena uzależniona jest od wielkości instalacji, rodzaju użytych modułów (poli lub monokrystalicznych ) i od tego, czy będzie ona zlokalizowana na dachu, czy gruncie.

Jaka maksymalną moc może mieć moja domowa instalacja fotowoltaiczna?

Dla gospodarstw domowych wyposażonych w trójfazową instalację elektryczną maksymalna dopuszczalna moc wynosi 50 kW. Powyżej tej mocy właściciel fotowoltaiki musi założyć działalność gospodarczą i posiadać wpis do Rejestru Wytwórców Energii. Z kolei domy wyposażone w jednofazową instalację elektryczną, mogą posiadać fotowoltaikę o mocy nieprzekraczającej 3,68 kW.

Jak działa fotowoltaika Nisko?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują efekt fotowoltaiczny. Padające promienie słoneczne na powierzchnię paneli powodują ruch elektronów wewnątrz struktury krzemu. Wywołany w ten sposób ruch elektronów powoduje przepływ prądu stałego. Następnie prąd ten jest zamieniany przy pomocy inwertera (falownika) na prąd zmienny, którego możemy użyć w codziennym życiu.

Czy w trakcie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika Nisko będzie działać?

Niestety nie. Polskie prawo nakazuje, aby w momencie przerwy w dostawie prądu fotowoltaika również się wyłączała. Zabezpieczenie to ma na celu uchronić elektryków pracujących przy naprawie sieci przed porażeniem prądem produkowanym przez panele.

Czy fotowoltaika produkuje prąd nocą?

Oczywiście, że nie. Fotowoltaika do działania potrzebuje promieniowania słonecznego. Dlatego inwerter samoistnie wyłącza się, gdy zapada noc, aby nie pobierać energii z sieci. Urządzenie też samoistnie włączy się o poranku, kiedy napięcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz wykonane przez nas instalacje fotowoltaiczne Nisko

Montujemy panele fotowoltaiczne Nisko na dachach, konstrukcjach stalowych, garażach oraz halach produkcyjnych. Zobacz, jak pracujemy każdego dnia!

Chcesz obniżyć rachunki za prąd lub całkowicie się ich pozbyć?

Zainwestuj w panele fotowoltaiczne Nisko, których montaż przeprowadzą nasi fachowcy. W Energoklima od ponad 14 lat zajmujemy się montażem fotowoltaiki, a także pomp ciepła i Klimatyzacji domowej. Nasz doradca pomoże Ci w wyborze idealnych rozwiązań do twoich potrzeb i budżetu. Jeśli więc chcesz, obniżyć swoje rachunki za prąd wykorzystując fotowoltaikę Nisko, skontaktuj się z nami w dogodny sposób!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.