Subpage slider

Sprzęt komputerowy i sieci LAN

Automatyzacja gra coraz większą rolę w obsłudze współczesnego domu. Nowoczesne sprzęty wymagają jednak odpowiednich rozwiązań z dziedziny IT. Tworząc odpowiednią sieć LAN i stawiając na sprzęt komputerowy wysokiej jakości, możesz znacząco zwiększyć sprawność funkcjonowania sieci w budynku.

Zwiększ funkcjonalność swojej sieci Kliknij, aby otrzymać ofertę

Sprzęt komputerowy i sieci LAN – elementy skutecznej instalacji

Sprzęt komputerowy i sieci LAN znajdują swoje miejsce w niemal każdej przestrzeni – od domów po biura. Aktualnie dostęp do łącza internetowego jest wymagany praktycznie wszędzie. Gdy cały dom korzysta z tej samej sieci, możemy z łatwością zarządzać sprzętami umożliwiającymi automatyzację procesów w modelu smart home. Odpowiednio działająca sieć LAN to także szansa na poprawę bezpieczeństwa posesji. W skład tych systemów wchodzi wiele elementów o różnych parametrach. Przedstawiamy najważniejsze części sprawnie działającej instalacji.

Routery

Urządzenia tego typu umożliwiają zarządzanie dostępem do internetu bezprzewodowego lub przewodowego na określonym obszarze. Routery mogą być podłączone do światłowodu lub konwencjonalnego przewodu internetowego. Przy ich wyborze warto kierować się zabezpieczeniami sieciowymi oraz zasięgiem. Sprzęt komputerowy, urządzenia smart, systemy bezpieczeństwa, a także telefony – to wszystko zdecydowanie skorzysta na dostępie do szybkiej sieci.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Anteny wzmacniające

Tak zwane „wzmacniacze internetu” to sprzęt stworzony z myślą o zapewnieniu odpowiedniej prędkości i dostępności internetu w całym budynku. To szczególnie istotne w przypadku wdrażania rozwiązań smart. Urządzenia IoT wymagają stałego połączenia z siecią – warto zadbać, by mogły poprawnie funkcjonować. Sprzęt komputerowy i sieci LAN wykorzystują anteny do przesyłania sygnału w miejsca o gorszej dostępności

Switche

To urządzenia, które pozwalają na rozszerzenie sieci LAN na kolejne obwody. Switch łączy się z pojedynczym łączem internetowym i pozwala na podłączenie kolejnych urządzeń – od trzech do nawet dwudziestu i więcej. To niezwykle praktyczne urządzenia, szczególnie w przypadku korzystania z sieci bezprzewodowej zamiast Wi-Fi.

Kable i przewody sieciowe

Budowanie sieci LAN wymaga stosowania kabli o odpowiedniej przepustowości. Możemy skorzystać z powszechnie dostępnych obwodów o długości kilkunastu metrów, które zapewniają bardzo niskie czasy opóźnienia i wysoką stabilność łącza. Przewody wysokiej jakości pozwalają na stworzenie niezastąpionej, bezawaryjnej sieci domowej.

Karty sieciowe

Tego typu wyposażenie sprawia, że komputery stacjonarne mogą łączyć się z siecią. Port Ethernet, który umożliwia korzystanie z sieci LAN, zazwyczaj znajduje się na płycie głównej, jednak łączność bezprzewodowa najczęściej wymaga dedykowanej karty. Sprzęt komputerowy może korzystać z karty sieciowej USB lub PCI-E.

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.