Subpage slider

Każdego roku około ćwierć tysiąca budynków mieszkalnych staje w ogniu. Tego typu zdarzenia zawsze wiążą się z gigantycznymi kosztami – nawet przy natychmiastowej reakcji służb. Z tego względu instalacja przeciwpożarowa to obowiązkowe wyposażenie każdego domu. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni system przeciwpożarowy.Spokój i bezpieczeństwo z naszymi systemamiKliknij, aby otrzymać ofertę
Nie dopuść do pożaru! T elements
TO SOLIDNE
NIEZAWODNE
BEZPIECZNE
zamontuj system pp i bądź bezpieczny!

Instalacja przeciwpożarowa – wykrycie zagrożenia to pierwszy krok do przeciwdziałania skutkom

Systemy przeciwpożarowe pozwalają przede wszystkim na bardzo szybkie wykrycie ognia. W ich skład wchodzą detektory związków chemicznych charakterystycznych dla procesu spalania. Pożar często jest poprzedzony dymem – czujniki dymu pozwalają zapobiec katastrofie, zanim ogień zdąży się rozprzestrzenić.

 

Powodem pożarów może być nadmierne nagrzanie się sprzętu elektrycznego lub wadliwa instalacja grzewcza. Często problematyczny jest także czynnik ludzki. Czujniki dymu papierosowego także pozwalają na redukcję ryzyka wystąpienia pożaru, szczególnie gdy sytuacja dotyczy hotelu, apartamentu lub domku letniskowego, gdzie nie mamy wpływu na zachowania gości.

 

Stosunkowo częstym problemem jest również pożar w wyniku nieprawidłowego użytkowania grillów i ognisk. W tej sytuacji zagrożenie łatwo jest wykryć także bez detektorów, jednak odpowiednio szybkie działanie to kluczowy czynnik. Systemy przeciwpożarowe składają się nie tylko z odpowiednich czujników, ale także narzędzi, które pozwalają na radzenie sobie z obecnością ognia we wnętrzu, jak również poinformowanie odpowiednich służb.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Systemy pożarowe to szansa na znaczną redukcję strat

Wiele obecnie instalowanych systemów przeciwpożarowych korzysta dodatkowo z urządzeń gaśniczych. Takie rozwiązanie pozwala na automatyczną reakcję w momencie wykrycia zagrożenia. Dzięki temu unikniemy sporych strat nawet w sytuacji, w której nie mamy możliwości poradzenia sobie z tym problemem, na przykład podczas podróży lub w przypadku, gdy reakcja służb zajmuje zbyt długo.

Systemy przeciwpożarowe mogą wykorzystywać wodę, mgłę wodną, pianę lub gaz. Rozstawienie tego typu urządzeń w miejscach najbardziej narażonych na pojawienie się ognia jest gwarancją bezpieczeństwa. Instalacje tego typu najczęściej stosowane są w przestrzeniach przemysłowych, gdzie zagrożenie pożarem jest szczególnie wysokie.

W domkach jednorodzinnych popularnym wyborem jest sparowanie detektorów dymu z obecnością kilku gaśnic. Choć nie możemy wtedy liczyć na automatyczne zapobieganie skutkom pożaru, wciąż możemy w znacznym stopniu zredukować szkody. Systemy przeciwpożarowe obejmują także ogniotrwałe drzwi, które warto zamontować w kotłowniach i innych pomieszczeniach, gdzie ryzyko pożaru jest szczególnie wysokie.

Bądź czujny

Systemy monitorują sytuację 24/7

Bądź bezpieczny

Zabezpiecz swój dobytek, i śpij spokojnie

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.