klimatyzacja-i-pompa-ciepla-3.jpg klimatyzacja-i-pompa-ciepla-2.jpg klimatyzacja-i-pompa-ciepla-1.jpg klimatyzacja-i-pompa-ciepla.jpg

2022-05-22

Montaż pompy ciepła powietrze woda w domu jednorodzinnym w Jastkowicach

Nowoczesne pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie, którym z łatwością i praktycznie bez obsługowo ogrzejesz swój dom i wodę użytkową. Dlatego coraz więcej mieszkańców z naszego regionu decyduje się na ten sposób ogrzewania domu. Nasza ekipa tym razem odwiedziła dom jednorodzinny Pani Magdy w Jastkowicach, która zleciła nam zainstalowanie pompy ciepła, a także domowej klimatyzacji. Po wstępnych ustaleniach z klientkom, przedstawieniu projektu systemów, i wyceny całej inwestycji zabraliśmy się do realizacji zleconego nam zadania.

Przebieg prac przy montażu pompy ciepła powietrze woda

Pompa ciepła powietrze woda została umieszczona na zewnątrz budynku w okolicy garażu i kotłowni. Miejsce to było optymalne ze względu na bliskość do kotłowni, w której znajdowały się wszystkie niezbędne elementy CO i CWU. Także zachowana została odpowiednia odległość od sypialni, dzięki czemu praca pompy nie będzie zakłócała życia mieszkańców domu.
Samo urządzenie ustawiliśmy na solidnych betonowych fundamentach i metalowym stelażu wyposażonym w antywibracyjne elementy. W kolejnym kroku podłączyliśmy wszystkie niezbędne przewody miedziane oraz elektryczne, które doprowadziliśmy do kotłowni. Wszystkie przebicia w ścianach odpowiednio zostały przez nas po skończonej pracy uszczelnione i zabezpieczone pianą montażową. Estetycznie poprowadzone przewody po ścianie budynku będą ukryte w warstwie ocieplenia budynku, dzięki czemu będą niewidoczne i nie będą szpecić budynku.

Jednoczesny montaż klimatyzacji marki Mitsubishi Electric

Montując pompę ciepła powietrze woda, pracowaliśmy jednocześnie przy montażu klimatyzacji w cały buydnku. Wykorzystaliśmy do tego celu odpowiednie jednostki Mitsubishi Electric, które umieściliśmy w pokojach, salonie i na zewnątrz budynku. Całość działa w systemie multisplit i będzie gwarantować chłodne powietrze w upalne dni. Jednostki zewnętrze umieściliśmy na ścianie budynku na metalowych stelażach, do których doprowadziliśmy niezbędne okablowanie.

Zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła typu powietrze woda?

Chętnie doradzimy Ci i pomożemy w wyborze odpowiedniej jednostki i systemu. Mamy wieloletnie doświadczenie, które zdobyliśmy, wykonując setki montaży pomp ciepła powietrze woda. W Energoklima stawiamy duży nacisk na jakość świadczonych przez nas usług oraz użytych materiałów i urządzeń. Doradzając naszym klientom, zawsze oferujemy tylko urządzenia sprzawdzonych producentów, których jesteśmy pewni. Jeśli podoba Ci się nasza praca i chciałbyś, abyśmy to my pomogli Ci w montażu pompy ciepła powietrze woda zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.
Przeczytaj też na naszym blogu, na jakie dofinansowanie pomp ciepła możesz liczyć w nowym rządowym programie "Moje ciepło".

784 737 211 Kliknij, aby otrzymać ofertę

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.