fotowoltaika-na-stelazu-obok-domu.jpg panele-fotowoltaiczne-na-stelazu-energoklima.jpg fotowoltaika-na-stelazu-z-falownikiem-energoklima.jpg

2023-01-05

Fotowoltaika na stelażu

Nie każdy budynek nadaje się do instalacji fotowoltaiki. Przeszkodą w instalacji paneli na dachu może być zbyt ostry kąt nachylenia, duża ilość kominów lub kominków wentylacyjnych czy lukarny. Dlatego skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest fotowoltaika na stelażu. Ustawiona w odpowiednim miejscu, pod odpowiednim kątem idealnie spełni swoje zadanie, nie zajmując tym samym dużo miejsca na twojej działce.

Czy fotowoltaika na stelażu to dobry pomysł?

Tak jak wspomniałem wcześniej, budowa odpowiedniej konstrukcji oraz umieszczenie na niej paneli słonecznych ma sens, jeśli nie możemy do tego celu wykorzystać przestrzeni na dachu, lub po prostu nie mamy już więcej miejsca na nim. W takich przypadkach jedynym wyjściem jest fotowoltaika na stelażu. Wyposażona w monokrystaliczne panele fotowoltaiczne skutecznie będzie produkować energię elektryczną. Wykonana u naszego klienta fotowoltaika Stalowa Wola ma moc około 5,5 kW. Instalacja o tej mocy spokojnie zaspokoi zapotrzebowanie na prąd na cały rok.

Jak przebiega montaż fotowoltaiki na stelażu?

Najważniejszym i pierwszym krokiem jest przygotowanie konstrukcji i ustawienie jej pod odpowiednim kątem. Stalowe elementy konstrukcji są osadzane w wykopanych otworach, a następnie zalewane betonem. Cała konstrukcja następnie jest skręcana, i montowane są panele, falownik oraz skrzynka zabezpieczeń elektrycznych. Kabel zasilający następnie wkopujemy w ziemię i doprowadzamy do listwy zasilającej. Tego typu praca trwa zazwyczaj około 2 dni roboczych.
Po skończonej pracy przekazujemy wszystkie niezbędne certyfikaty, z którymi należy udać się do dostawcy energii, który ma miesiąc na zmianę licznika na dwukierunkowy. Kiedy to nastąpi, można uruchomić instalację i zacząć produkcję energii elektrycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, jak działa fotowoltaika, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę na stelażu?

Z naszą pomocą to możliwe! Fotowoltaika jest obecnie najpopularniejszym źródłem OZE w naszym kraju. Dlatego warto wykorzystać jej możliwości na własny użytek. Fotowoltaika na stelażu spełni swoje zadanie w 100%. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w doborze mocy oraz wyborze odpowiedniego rodzaju paneli.

784 737 211 Kliknij, aby otrzymać ofertę

Działamy w Twojej okolicy

Każdego dnia pracujemy w różnych częściach naszego regionu. Na terenie trzech województw wykonujemy nowoczesne domowe instalacje, które poprawiają komfort życia ich mieszkańców. Nowoczesne pompy ciepła czy klimatyzacja nie mają przed nami tajemnic. Zapytaj o kompleksową ofertę na wszystkie świadczone przez nas usługi.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Od 14 lat działamy na lokalnym rynku. Zdobyliśmy ogromną ilość doświadczenia i wyszkoliliśmy zespół fachowców, przed którymi nowoczesne domowe rozwiązania nie mają tajemnic. Dzięki temu możemy udzielić gwarancji na świadczone przez nas usługi. W Energoklima dużą uwagę przywiązujemy do jakości, terminowości oraz ostatecznego zadowolenia klienta. Nasza wiedza i nowoczesne urządzenia od sprawdzonych producentów, pozwolą Ci stworzyć nowoczesny i komfortowy dom, o którym marzysz.

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.