Jaki monitoring do domu sprawdzi się najlepiej?

Jaki monitoring do domu sprawdzi się najlepiej?

21 sierpnia 2022 , Monitoring

Monitoring do domu to najlepszy sposób na zadbanie o bezpieczeństwo domowników oraz mienia. Ze względu na coraz niższe koszty urządzeń więcej naszych klientów decyduje się na jego montaż. W tym artykule przybliżymy najważniejsze kwestie dotyczące monitoringu do domu oraz powiemy, ile może to kosztować.

Co wchodzi w skład zestawu monitoringu do domu?

Zanim rozpoczniemy montaż monitoringu do domu, musimy przemyśleć, jakie mamy potrzeby i czego oczekujemy od systemu monitoringu. Podstawowy system monitoringu składa się z kamer oraz rejestratora, na który trafiają nagrania. Na wbudowanym dysku przechowywane są nagrania z kamer przez określony czas lub do momentu zapełnienia pamięci urządzenia. W takim przypadku nagrania są nadpisywane. Dodatkowym wyposażeniem systemu monitoringu są czujniki ruchu, które uruchamiają konkretną kamerę, kiedy wykryją poruszający się obiekt w jej zasięgu. Przez określony czas kamera będzie nagrywać obraz, a później wyłączy się i będzie czekać na kolejny sygnał. Dzięki czujnikom możemy oszczędzić na zużyciu energii i wykorzystaniu pamięci dysków, w które wyposażyliśmy nasz monitoring do domu.
Zdecydowanie najważniejszym elementem całego systemu, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest wybór kamer. Cena urządzenia idzie z jakością, dlatego najtańsze z nich powinniśmy omijać z daleko. Dobrej jakości rejestrowany obraz powinien być w jakości co minimum HD w rozdzielczości 1280 x 720 px. Bardzo dobrym wyborem będą kamery nagrywające w jakości Full HD i rozdzielczości 1920 x 1080 px i z szybkością 24 klatek na sekundę, co zapewni, że rejestrowany obraz będzie wystarczająco ostry i płynny. Dodatkową opcją dobrej jakości kamer jest możliwość nagrywania w słabym świetle lub nocą. Możliwość ta jest na pewno warta przemyślenia i dopłacenia do lepszej jakości kamery. Zewnętrzny monitoring do domu

Monitoring przewodowy czy bezprzewodowy?

Zarówno jeden, jak i drugi typ wykonania monitoringu do domu ma swoje plusy i minusy. Bezprzewodowy montaż kamer jest dużo łatwiejszy w montażu i jest przeznaczony dla klientów, którzy nie chcą wiercenia czy kucia w ścianach bruzd w celu ukrycia okablowania. Wiąże się z dodatkowymi kosztami remontu domu. Monitoring bezprzewodowy wykorzystujący domową sieć Wi-fi niestety jest dużo bardziej podatny na zakłócenia związane z jakością sygnału. Spadki w sile sygnału powodują, że przesyłany obraz do rejestratora jest słabej jakości, przerywa, zacina się lub całkowicie zanika. Ten rodzaj montażu powinniśmy zastosować, jeśli mamy pewność, że jakość sygnału i jego moc będzie stale na bardzo wysokim poziomie.
Drugi monitoring do domu, który montowany jest w tradycyjny sposób za pomocą kabli, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Wymaga on wprawdzie większych nakładów pracy oraz wiążą się z tym dodatkowe koszty, ale zapewnia nieprzerwany, dobrej jakości obraz z wszystkich kamer, które zamontowaliśmy. W kryzysowej sytuacji zawsze możemy na niego liczyć.
Na etapie budowy domu lub jego remontu warto pomyśleć o poprowadzeniu niezbędnego okablowania do tego celu.

Ile kosztuje monitoring domu?

Kwestia ceny, jaką musimy ponieść za instalację monitoringu do domu, jest mocno indywidualna. Wszystko zależy od jakości wykorzystanych komponentów i ich parametrów oraz ilości użytych kamer. Cena pojedynczej kamery waha się w granicach 100 - 4000 zł/netto, natomiast zakup rejestratora monitoringu domu to wydatek rzędu 400 - 1200 zł/netto. Do tego dochodzą koszty okablowania, jeśli się decydujemy na monitoring przewodowy oraz koszt pracy ekipy montażowej. Średnie koszty montażu wahają się w tych granicach:

  • wykonanie okablowania - od około 10 do 30 zł/netto za mb,
  • konfiguracja kamer - od około 50 zł do 200 zł/netto za sztukę,
  • montaż i konfiguracja rejestratora - od około 200 zł/netto

Inwestycja w monitoring domu to spory wydatek. Jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu monitoringu, który jest bezcenną inwestycją w bezpieczeństwo naszego domu i mieszkańców.

Zewnętrzny monitoring do domu Zewnętrzny monitoring do domu

Umów się na darmową konsultację z ekspertem od monitoringu!

W Energoklima zajmujemy się montażem kompleksowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo ludzi i mienia. Z naszą pomocą zamontujesz w swoim domu lub firmie monitoring i systemy alarmowe. Korzystamy tylko z urządzeń sprawdzonych producentów. W naszej pracy stawiamy na jakość i terminowość świadczonych przez nas usług. Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Skontaktuj się z nim w wygodny dla Ciebie sposób!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.