Domowa klimatyzacja Annopol. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Klimatyzacja pojawia się w wielu miejscach publicznych m.in. w tramwajach, autobusach, sklepach czy biurach. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej normalnego funkcjonowania, kiedy na zewnątrz temperatury przekraczają 40 stopni Celscjusza. Dlatego właśnie coraz więcej naszych klientów decyduje się na instalację klimatyzacji w domu. Klimatyzacja Annopol w twoim domu poprawi twoje samopoczucie, komfort i pozwoli wypocząć oraz wyspać się w upalne dni.
Świadczone przez nas usługi od kilkunastu lat pozwoliły na zdobycie ogromnego doświadczenia i dopracowania do perfekcji instalacji urządzeń. Stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług oraz terminowość wykonywanej pracy. Klimatyzacja Annopol, którą zamontujemy w twoim domu, pochodzi od światowej klasy producentów takich jak LG, Samsung, Daikin, Mitsubishi Electric czy Gree. Dzięki ich wysokiej klasy urządzeniom oraz naszemu doświadczeniu otrzymujesz świetnie wykonany system klimatyzacji w swoim domu.
Zadzwoń lub napisz do nas, a chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu. Nie zobowiązująca rozmowa pomoże Ci w mądrym wyborze!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Annopol. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Nowoczesne klimatyzatory to energooszczędne, bezawaryjne i łatwe w utrzymaniu czystości urządzenia. Aby jednak spełniały swoje funkcje, należy przeprowadzić ich odpowiednią instalację. Montaż klimatyzacji Annopol wykonujemy od kilkunastu lat. Nasi specjaliści posiadają niezbędną wiedzę oraz potrzebne specjalistyczne narzędzia do przeprowadzenia całego procesu. Montaż urządzeń w twoim domu w Annopolu może potrwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania wybranego systemu chłodzenia. Profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji w Annopolu zapewni Ci sprawne i wydajne działanie jednostki przez najbliższe lata. Jedyne, o czym musisz pamiętać to regularny serwis urządzeń oraz ich czyszczenie.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Annopolu

Jak wygląda typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Annopol z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Annopol - zadbamy o twoje urządzenia

Każde urządzenie mechaniczne potrzebuje regularnego przeglądu, wymiany podzespołów lub czyszczenia z zanieczyszczeń. Tak samo jest z klimatyzacją. Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Annopol pozwoli na wydłużenie żywotności urządzenia, pozytywnie wpłynie na jego wydajność oraz jakość powietrza w twoim domu. Warto skorzystać z naszych usług i zadbać o regularny serwis minimum dwa razy w roku. Nasz specjalista umówi się z tobą na serwis klimatyzacji w Annopolu i w razie potrzeb wykona:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Koszt przeprowadzonej usługi nie jest wielki, a zapewni Ci spokój na najbliższe miesiące użytkowania. W przypadku stwierdzenia poważniejszych problemów z urządzeniami nasz specjalista dokona szczegółowej diagnostyki problemu i wyeliminuje usterkę w najszybszy możliwy sposób. Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji. Annopol jest stałym punktem na obszarze naszego działania, więc nie będzie problemu, abyśmy przeprowadzili serwis także u Ciebie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Świadczymy usługi montażu, serwisu oraz naprawy klimatyzacji także w Annopolu. Nasi specjaliści z ogromnym doświadczeniem sprawią, że w twoim domu będziesz cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem. Zobacz efekty ich pracy!

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji w domu? Mieszkasz w Annopolu? Skontaktuj się z nami

Zmieniające się warunki klimatyczne sprawiły, że nie wyobrażamy sobie życia bez klimatyzacji w pracy czy sklepie. Warto także pomyśleć o klimatyzacji w domu, przecież to tam spędzamy najwięcej naszego czasu. Dlaczego więc nie wykorzystać tego rozwiązania, aby móc się cieszyć komfortowymi warunkami w upalne dni? Doradcy Energoklima pomogą Ci w całym procesie instalacji systemu klimatyzacji. Odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Skorzystaj z naszych usług i już dziś umów się na rozmowę z naszym doradcą.
Odwiedź także nasz blog, w którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w Twoim domu!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.