Klimatyzacja Rudnik nad Sanem. Komfortowa temperatura o każdej porze dnia

Do niedawna klimatyzację mogliśmy spotkać tylko w pomieszczeniach handlowych oraz biurowych. Obecnie coraz częściej instalujemy klimatyzatory także w domach oraz mieszkaniach. Klimatyzacja domowa to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci zapanować nad temperaturą i cieszyć się czystym powietrzem w upalne dni. Odpoczynek i codzienna praca, w końcu nie będzie dla Ciebie udręką. W Energoklima stawiamy głównie jakość naszych usług oraz urządzenia najlepszych producentów. Klimatyzacja Rudnik nad Sanem, w naszym wykonaniu to gwarancja wydajnego i bezawaryjnego systemu chłodzenia w Twoim domu. Nasz zespół specjalistów jest do twojej dyspozycji i odpowie na wszystkie twoje pytania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub do wysłania zapytania przez formularz kontaktowy.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem w Twoim domu i nie tylko

Komfortowa temperatura w pomieszczeniu poprawi twoje samopoczucie oraz pozwali nam efektywne funkcjonowanie w ciągu dnia. Instalowana przez nas klimatyzacja Rudnik nad Sanem w domach to profesjonalnie wykonana usługa, z której będziesz w 100% zadowolony. Montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem przeprowadzamy, wykorzystując materiały dobrej jakości oraz urządzenia renomowanych producentów. Lg, Samsung czy Mitsubishi to klimatyzatory najwyższej jakości - energooszczędne, bezawaryjne i wyróżniające się cichą pracą. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz markowym urządzeniom masz pewność, że klimatyzacja w twoim domu będzie służyć przez długie okres czasu.
Zanim rozpoczniemy montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem, przeprowadzimy z Tobą wywiad lub jeśli zajdzie taka potrzeba umówimy się na osobistą wizytę w miejscu montażu. Nasz specjalista doradzi w wyborze najlepszej lokalizacji jednostek, pomoże w doborze mocy oraz zaprojektowaniu systemu chłodzenia. Kolejny etap to przygotowanie wyceny, a następnie montaż urządzeń w umówionym terminie.

Montaż klimatyzacji Rudniku nad Sanem z wykorzystaniem najwyższej klasy urządzeń

Jak przebiega montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Rudnik nad Sanem z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Rudnik nad Sanem. Profesjonalnie zadbamy o Twoje urządzenia

Lato to czas, w którym klimatyzacja jest najbardziej eksploatowana. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby regularnie sprawdzać jej stan. Serwis klimatyzacji Rudnik nad Sanem wykonywany przynajmniej dwa razy w roku da Ci pewność, że cały układ nie zawiedzie, kiedy będzie Ci najbardziej potrzebny.
Serwis klimatyzacji Rudnik nad Sanem wykonany przez naszego specjalistę polega m.in. na:

  • oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczeniu i mycie skraplaczy,
  • czyszczeniu parownika,
  • dezynfekcji urządzeń,
  • sprawdzeniu połączeń elektrycznych,
  • sprawdzeniu szczelności układu,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Serwis klimatyzacji domowej wydłuża jej żywotność, a także korzystnie wpłynie na jakość powietrza w twoim domu. Warto więc zadbać o systematyczną konserwację klimatyzacji i regularnie korzystać z naszych usług. Już dziś umów się na serwis klimatyzacji Rudnik nad Sanem. Jeśli jednak twoja klimatyzacja odmówiła posłuszeństwa, naprawimy ją dla Ciebie. Podjedziemy na miejsce zgłoszenia i przeprowadzimy szczegółową diagnostykę urządzeń.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mojego domu w Rudniku nad Sanem?

Aby, wybrać odpowiednie urządzenie musisz wziąć pod uwagę powierzchnię swojego domu, ilość pomieszczeń oraz ilość domowników. W przygotowanym przez nas artykule na temat klimatyzacji do mieszkania umieściliśmy niezbędne informacje, które pomogą Ci w mądrym wyborze.

Przegląd klimatyzacji Rudnik nad Sanem — jak często go wykonywać?

Absolutne minimum to raz w roku. Natomiast, jeśli często używasz klimatyzacji oraz używasz jej także do ogrzewania domu, przegląd będzie potrzebny co najmniej dwa razy w roku. Najlepiej przed sezonem letnim i zimowym. Dowiedz się, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji jest tak ważne.

Montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt wykorzystanych jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż jest inny, dlatego zawsze wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie montaż klimatyzacji Rudnik nad Sanem, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Moja klimatyzacja słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Spadek wydajności klimatyzacji Rudnik nad Sanem jest prawdopodobnie spowodowany zaniedbanym urządzeniem. Mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia to typowe przyczyny słabej wydajności jednostki wewnętrznej. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Rudniku nad Sanem.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Od wielu lat działamy lokalnie w trzech województwach: podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Instalujemy klimatyzatory także w Rudniku nad Sanem. Zobacz, jak pracujemy na co dzień i przekonaj się, że znamy się na tym!

Szukasz sprawdzonej i rzetelnej firmy do montażu lub serwisu klimatyzacji?

Świetnie, że do nas trafiłeś! Od kilkunastu lat tworzymy we współpracy z naszymi klientami nowoczesne i ekologiczne domy. Klimatyzatory są jednym z nieodłącznych elementów tych domów, które poprawiają komfort cieplny i bez, których obecnie wielu z nas nie może żyć. Stale rozwijamy swoje możliwości oraz wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu staliśmy się lokalnymi liderami w branży. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz wątpliwości. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą także sprawdzić się w twoim domu.

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.