Klimatyzacja Kolbuszowa. Nowoczesne rozwiązania w Twoim domu

Technologia cały czas się rozwija, a na rynek co chwila trafiają, nowe innowacyjne systemy chłodzące. Klimatyzacja domowa to spore udogodnienie, które wpływa na wydajność naszej pracy i poprawia nasze samopoczucie. Dzięki niewielkim rozmiarom klimatyzacja Kolbuszowa jest możliwa do zainstalowania w każdym nawet najmniejszym mieszkaniu w bloku. Instalacja klimatyzacji to nie mały wydatek, ale zdecydowanie wart swojej ceny, który docenisz zwłaszcza w letnie upalne dni. Świadczone przez Energoklima usługi, montowane urządzenia i używane materiały do ich montażu są na najwyższym poziomie. Dzięki wypracowanej renomie i rozpoznawalności nie możemy sobie pozwolić na nawet najmniejszy błąd. Klimatyzacja Kolbuszowa, w naszym wykonaniu to pewność, wydajnego i bezawaryjnego systemu chłodniczego w Twoim domu. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy, a nasz doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania lub przygotuje bezpłatną wycenę klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Klimatyzacja do domu, biura lub Twojej firmy. Montaż klimatyzacji Kolbuszowa.

Usługę montażu klimatyzatorów świadczymy od wielu lat. Specjaliści, którzy pracują w Energoklima, mają fachową wiedzę oraz umiejętności potrzebne do szybkiego i profesjonalnego montażu klimatyzacji w Kolbuszowej. Pracujemy tylko na sprawdzonych urządzenia takich marek jak Haier, Gree, Lg, Samsung czy Mitsubishi. Energooszczędne, bezawaryjne i łatwe w utrzymaniu czystości urządzenia to gwarancja, że będą przez wiele lat dobrze nam służyć. Montaż klimatyzacji Kolbuszowa rozpoczynamy od gruntownego wywiadu z klientem, w którym chcemy poznać jego potrzeby, wymagania oraz miejsce instalacji urządzenia. Jeśli to konieczne podjedziemy na miejsce i zweryfikujemy miejsce montażu oraz doradzimy, jak najlepiej rozmieścić urządzenia. Wstępna rozmowa i oględziny pozwolą nam dopasować urządzenia oraz sporządzić szczegółowy kosztorys całego przedsięwzięcia. Jeśli otrzymamy akceptację, umówimy się na dogodny termin i sprawnie zainstalujemy system chłodzenia.

Montaż klimatyzacji Kolbuszowa

Jak odbywa się montaż klimatyzacji Kolbuszowa?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie, możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Kolbuszowa z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i montaż klimatyzacji Kolbuszowa. Rzetelnie zadbamy o Twoje urządzenia

Zgodnie z zaleceniami producentów, serwis klimatyzacji powinno się przeprowadzać minimum raz w roku, zanim rozpoczniemy jej intensywne eksploatowanie. W naszych warunkach najlepiej na serwis klimatyzacji Kolbuszowa umówić się na przełomie marca i kwietnia.
Warto wiedzieć, dlaczego przeprowadza się taki przegląd. Klimatyzator pobierając powietrze z otoczenia, także je oczyszcza. Wbudowane filtry, najczęściej HEPA, usuwają zanieczyszczenia w postaci pyłu, kurzu, smogu, alergenów i innych bakterii i wirusów. Pracując kilka miesięcy w roku, mogą zgromadzić naprawdę spore ich ilości. Zanieczyszczony filtr przekłada się na efektywność urządzenia, które pobiera więcej mocy. Dlatego też niezbędne jest ich regularne czyszczeniu lub wymiana na nowe. Przeprowadzony przez nas serwis klimatyzacji Kolbuszowa jest kompleksowy i w zależności od potrzeb wykonujemy najczęściej te cztery elementy:

  • ogólny przegląd stanu technicznego urządzeń,
  • dokładne oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymiana lub wyczyszczenie wbudowanych filtrów,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji freonem.

Tak przeprowadzona konserwacja urządzenia, zapewni mu bezproblemową pracę przez najbliższe kilka miesięcy. A ty będziesz cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w upalne dni. Drobne usterki również się zdarzają. Dlatego nasza oferta obejmuje także ich diagnostykę oraz pełną naprawę. Zachęcamy do regularnego korzystania z naszych usług i niezwlekania na ostatnią chwilę, kiedy często może być już za późno na naprawę urządzeń chłodniczych.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jak często należy przeprowadzać przeglądy okresowe klimatyzatorów w Kolbuszowej?

Prawidłowe użytkowanie klimatyzatora wymaga wykonywania okresowych przeglądów. W zależności od tego, jak często korzystamy z klimatyzacji, zaleca się wykonanie przeglądu minimum raz w roku. Bardzo dobrą praktyką jest wykonywanie przeglądu przed sezonem letnim i po jego zakończeniu. Sprawdź dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

Ile kosztuje klimatyzacja w Kolbuszowej?

Cena klimatyzatorów uzależniona jest od marki klimatyzatora, jego mocy, funkcji i trudności montażu. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztował montaż klimatyzacji Kolbuszowa, skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń: +48 784 737 211

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator do mieszkania w Kolbuszowej?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora nie jest łątwy. Pod uwage należy wziąć powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. Aby zrobić to w prawidłowy sposób, polecamy zapoznać się z naszym artykułem na temat klimatyzacji do mieszkania lub skontaktowac się z nami bezpośrednio.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby schłodzić cały dom?

Jedynie w przypadku bardzo małych domów lub mieszkań jest to możliwe. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię domu potrzeba kilku klimatyzatorów pracujących w systemie multi split.

Mój klimatyzator słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Przyczyn może być kilka — zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie i mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Od lat instalujemy m.in. klimatyzatory ścienne, przypodłogowe czy kanałowe. Przeprowadzamy montaże w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach czy lokalach użytkowych. Każde zlecenie wykonujemy z pełnym profesjonalizmem! Przekonaj się sam i zamów montaż klimatyzacji w Kolbuszowej.

Szukasz sprawdzonej i fachowej firmy do montażu lub serwisu klimatyzacji? Odezwij się do nas!

Nowoczesne, samowystarczalne, ekologiczne domy to światowy trend, który także wkroczył do naszego kraju. Domy wyposażone w innowacyjne rozwiązania techniki poprawiają jakość naszego powietrza oraz obniżają koszty jego utrzymania. Klimatyzacja Kolbuszowa, której montażem się zajmujemy, może znacznie poprawić Twój domowy komfort oraz jakość powietrza. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz blog, w którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą, sprawdzić się w Twoim domu!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.