Domowa klimatyzacjaKrzeszów. Nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu

Upalne i suche okresy coraz częściej doskwierają nam w okresie lata. Zmieniająca się dynamicznie pogoda w naszej strefie klimatycznej sprawiła, że klimatyzacja pojawia się coraz częściej w naszych domach. Klimatyzacja Krzeszów to niewielkich rozmiarów zestaw minimum dwóch jednostek. Dzięki nim w krótkim czasie możemy cieszyć się chłodniejszym o kilkanaście stopni powietrzem w domowych pomieszczeniach. Klimatyzację w Krzeszowie i okolicznych miejscowościach, instalujemy już od kilkunastu lat. Markowe urządzenia, z którymi pracujemy oraz nasze doświadczenie w tej dziedzinie to gwarancja doskonałej jakości systemu klimatyzacji. W swoim dorobku mamy setki działających systemów klimatyzacji i tysiące zadowolonych klientów z naszych usług. Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów z Krzeszowa, skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie twoje pytania odnośnie do klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Profesjonalny montaż klimatyzacji Krzeszów. Jesteśmy do Twoich usług

Aby klimatyzacja w stu procentach spełniała swoje zadanie, bardzo ważny jest odpowiedni dobór instalacji do wielkości chłodzonego pomieszczenia. Podział urządzeń klimatyzacyjnych obejmuje wiele kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować. Jednak jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę, jest sposób jej montażu. Jeśli już zdecydujemy się na montaż klimatyzacji Krzeszów w swoim domu, warto zlecić to specjalistom. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo, a uzyskane efekty będą dla nas zadowalające.
Przeprowadzimy dla Ciebie profesjonalny montaż klimatyzacji w Krzeszowie w ustalonym wcześniej terminie. Od wielu lat współpracujemy z producentami najlepszych marek klimatyzacji jak Lg, Samsung, Gree czy Mitsubishi. Zapewniamy pełną gwarancję na urządzenie oraz bezpieczeństwo i wygodę jego użytkowania. Dzięki nam możesz być pewny bezproblemowej i sprawnie działającej klimatyzacji przez najbliższe lata. Zachęcamy do kontaktu z nami!

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Krzeszowie

Jak przebiega typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Krzeszów z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

 • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
 • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
 • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa oraz serwis klimatyzacji w Krzeszowie

Regularny serwis klimatyzacji Krzeszów zapewni Ci bezproblemową pracę systemu przez najbliższe miesiące. Zaleca się, aby serwis przeprowadzać dwa razy w roku, na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Nie wykonywany systematycznie może spowodować szereg problemów do których najczęściej należą:

 • wydobywający się brzydki zapach,
 • kapiąca woda z klimatyzatora,
 • nieefektywna praca, brak chłodzenia,
 • nieszczelności, brak czynnika chłodzącego w układzie.

Aby temu zapobiec, należy pamiętać o serwisie klimatyzacji w Krzeszowie. Nasi fachowcy mogą poszczycić się ogromnym doświadczeniem w dziedzinie klimatyzacji. To właśnie oni przeprowadzą dokładny serwis klimatyzacji Krzeszów, w trakcie którego wykonają w zależności od potrzeb:

 • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
 • czyszczenie i mycie skraplaczy,
 • czyszczenie parownika,
 • dezynfekcję urządzeń,
 • sprawdzenie połączeń elektrycznych
 • sprawdzenie szczelności układu,
 • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Wszystkie te czynności, wykonane na przeglądzie pozwolą na nowo Ci cieszyć się sprawnym i wydajnym urządzeniem, które dostarczy czyste i chłodne powietrze. Nie zapomnij o regularnym serwisie urządzeń, zadzwoń do nas i umów się na wizytę.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Ciesząca się coraz większą popularnością klimatyzacja, jest montowana przez nas w wielu domach w województwie podkarpackim oraz w samym Krzeszowie. Zobacz cześć z setek przeprowadzonych przez nas instalacji.

Planujesz montaż klimatyzacji w swoim domu? Pomożemy Ci w twoich planach

W Energoklima od kilkunastu lat zajmujemy się m.in. montażem, serwisem oraz naprawą klimatyzacji do domów na terenie trzech województw. Mamy ogromne doświadczenie oraz setki wykonanych i działających instalacji, które regularnie serwisujemy. Krzeszów jest jednym z miast, które nasi specjaliści regularnie odwiedzają. Jeśli więc masz w planie montaż klimatyzacji w Krzeszowie, w swoim domu lub mieszkaniu, skontaktuj się z nami. Nasz doradca pomoże Ci w prawidłowym doborze instalacji oraz przeprowadzi Cię sprawnie przez cały proces.
Zachęcamy też do odwiedzenia naszego bloga, w którym znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji, nie tylko na temat klimatyzacji!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.