Klimatyzacja Rzeszów. Zapanuj nad temperaturą

Codziennie przebywamy w wielu różnych miejscach, w których stykamy się z klimatyzacją. Nowoczesne i ekologiczne klimatyzatory w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Dlatego coraz częściej klimatyzacja Rzeszów trafia do naszych domów oraz mieszkań. Wykonywana przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, klimatyzacja Rzeszów to gwarancja terminowej, szybkiej i dobrze wykonanej instalacji. Jest to niezwykle istotne, ponieważ sprawnie działająca klimatyzacja w domu to gwarancja komfortowej temperatury o każdej porze dnia i nocy.

Wydajnie działająca klimatyzacja Rzeszów wymaga dobrania odpowiedniej mocy, na którą wpływ ma powierzchnia pomieszczenia, w którym klimatyzacja będzie pracować. Dlatego, warto przed wyborem urządzenia skonsultować się z naszym doświadczonym doradcą, który pomoże w wyborze klimatyzatora odpowiedniej mocy. W trakcie konsultacji postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące klimatyzacji. Niezobowiązująca rozmowa znacznie ułatwi Państwu podjęcie decyzji. W ramach przeprowadzonej konsultacji, na życzenie klienta, przygotujemy darmową wycenę proponowanej klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Rzeszów — dlaczego warto zlecić nam jej wykonanie?

W Energoklima stawiamy przede wszystkim na jakość świadczonych przez nas usług oraz montowanych urządzeń klimatyzacyjnych. Prawidłowo zamontowana i przy użyciu odpowiednich narzędzi klimatyzacja będzie w 100% spełniać swoje zadania. Montaż klimatyzacji Rzeszów wykonujemy od ponad 12 lat, a nasi doświadczeniu specjaliści mogą pochwalić się ogromną wiedzą na jej temat. O klimatyzacji wiemy praktycznie wszystko, mimo to cały czas doszkalamy się i uczestniczymy w branżowych targach, aby bez przerwy jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie. Montaż klimatyzacji Rzeszów przeprowadzimy we wcześniej umówionym terminie i przy użyciu wysokiej jakości materiałów i urządzeń chłodzących. Współpracujemy z takimi producentami jak Samsung, Gree czy Mistsubishi, dlatego zapewniamy pełną gwarancję na urządzenia oraz bezpieczeństwo, łatwość oraz wygodę ich użytkowania. Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy Ci się ich pozbyć. Klimatyzacja Rzeszów to inwestycja, która zdecydowanie przyniesie Ci dużo wymiernych korzyści. Warto więc zadbać o to, aby cała usługa była wykonana profesjonalnie! Dzięki nam będzie to możliwe!

Klimatyzacja Rzeszów zamontowana przez doświadczoną ekipę Energoklima

Jak przebiega montaż klimatyzacji Rzeszów, który wykonujemy?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie, możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna klimatyzacji domowej

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Rzeszów. Kompleksowa usługa, którą wykonamy dla Ciebie

Niezwykle ważnym elementem dobrze działającej klimatyzacji jest jej serwis. Wykonywany co najmniej dwa razy w roku da Ci pewność, że urządzenie Cię nie zawiedzie, kiedy najbardziej będzie potrzebne. Kompletny serwis klimatyzacji Rzeszów wykonany przez naszych specjalistów polega m.in. na:

  • oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczeniu i mycie skraplaczy,
  • czyszczeniu parownika,
  • dezynfekcji urządzeń,
  • sprawdzeniu połączeń elektrycznych,
  • sprawdzeniu szczelności układu,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Czynności te najlepiej wykonywać na przełomie marca i kwietnia oraz września i października, zanim na dobre rozpoczniemy sezon chłodzenia lub dogrzewania pomieszczeń. Odpowiednio częsty serwis klimatyzacji Rzeszów wydłuży żywotność urządzeń oraz korzystnie wpłynie na ich wydajność. Jednak najważniejszym powodem, o którym powinniśmy pamiętać, jest poprawnie się jakości powietrza w domu.
Tak więc nie warto oszczędzać i zlecić serwis klimatyzacji Rzeszów naszym fachowcom. Zachęcamy do regularnego serwisowania urządzeń, gdyż pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych problemów w przyszłości.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Rzeszowie?

Cena montażu klimatyzacji w Rzeszowie uzależniona jest od trudności montażu, ilości urządzeń oraz materiałów użytych podczas montażu. Do każdego zlecenia pochodzimy indywidualnie.

Czy klimatyzacja nadaje się do ogrzewania domu lub mieszkania w Rzeszowie

Tak, klimatyzacja Rzeszów pracująca w systemie multi split jest w stanie ogrzać twój dom. Nowe klimatyzatory mają funkcję grzania, którą można z łatwością włączyć. W Rzeszowie ogrzewanie klimatyzacją sprawdzi się zwłaszcza w małych domach, mieszkaniach oraz sklepach i pomieszczeniach biurowych.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator do mieszkania w Rzeszowie?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora jest trudny. Pod uwagę należy wziąć powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. Aby zrobić to w prawidłowy sposób, polecamy zapoznać się z naszym artykułem na temat klimatyzacji do mieszkania lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby schłodzić całe mieszkanie?

Jedynie w przypadku bardzo małych mieszkań jest to możliwe. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię dużego, kilku pokojowego mieszkania lub domu potrzeba paru klimatyzatorów pracujących w systemie multi split.

Dlaczego moja klimatyzacja słabo chłodzi?

Przyczyn może być kilka — zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie i mocne zanieczyszczenie filtrów, w najgorszym wypadku nieszczelność w układzie lub uszkodzenie mechaniczne, któregoś z podzespołów. Sprawdź, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Montaż klimatyzacji Rzeszów przeprowadzamy od ponad 12 lat. W tym czasie wykonaliśmy w domach naszych klientów, setki instalacji typu split i multisplit. Zobacz, co potrafimy!

Masz w planie montaż lub serwis klimatyzacji i mieszkasz w Rzeszowie?

Skorzystaj ze wsparcia i fachowego doradztwa! Nasz zespół złożony jest z prawdziwych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Mamy obszerną wiedzę na temat nowoczesnych systemów klimatyzacji i chętnie wykorzystamy ją w poprawieniu Twoich warunków życia. Zainwestuj w klimatyzację domową i zapanuj nad temperaturą w swoim domu i mieszkaniu. Skontaktuj się z nami w dogodny dla ciebie sposób.

Nie zapomnij także odwiedzić nasz blog. Znajdziesz tam mnóstwo informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą sprawdzić się także w twoim domu!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.