Klimatyzacja Czarna. Nowoczesne rozwiązanie do twojego domu i mieszkania

Klimatyzacja do domu to częsty widok w coraz większej ilości gospodarstw domowych. Klimatyzatory używane do tej pory w miejscach publicznych i środkach transportu śmiało wkraczają do naszych domów. Niewielkie urządzenia połączone w systemie split, z łatwością można wkomponować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dlatego, nowoczesna klimatyzacja Czarna jest możliwa do zamontowania także u Ciebie. Warto wspomnieć, że obecnie stosowane klimatyzatory nie tylko chłodzą powietrze. Mogą je także ogrzewać i jednocześnie filtrować z zanieczyszczeń takich jak kurz, pył czy bakterie. Bez wątpienia jest to duża zaleta m.in. dla dorosłych i dzieci cierpiących z powodu alergii.
Istniejemy na rynku już kilkanaście lat i przez ten cały czas zdobyliśmy mnóstwo doświadczenia, montując tysiące systemów chłodzenia zarówno w domach, jak i miejscach publicznych. Domowa klimatyzacja Czarna pozwoli Ci cieszyć się komfortową temperaturą każdego upalnego dnia. W końcu będziesz mieć chęci do pracy, nauki czy zabawy, a także wyśpisz się i wstaniesz wypoczęty. Skontaktuj się z nami. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie do klimatyzacji. Pomogą w jej wyborze oraz zaprojektują i wycenią cały system według Twoich indywidualnych potrzeb i warunków technicznych.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Czarna. Szybko i solidnie zamontujemy ją w Twoim mieszkaniu

Prawidłowy montaż klimatyzacji Czarna to kluczowy moment, od którego zależy prawidłowe działanie całego systemu. Warto więc zadbać o to, aby został wykonany poprawnie i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Specjaliści z Energoklima to zdecydowanie najlepszy wybór. Przy użyciu dobrej jakości materiałów oraz nowoczesnych jednostek chłodzących, stworzą w twoim domu w Czarnej praktycznie bezobsługowy system chłodzenia, którym będziesz sterować przy użyciu pilota lub aplikacji na smartfonie. Montaż klimatyzacji Czarna przeprowadzimy we wcześniej ustalonym terminie. Szybko i sprawnie przeprowadzony montaż, zakończymy odpowiednim szkoleniem z obsługi urządzeń. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem a wszystko to dzięki naszemu doświadczeniu i markowym urządzeniom takich producentów jak LG, Samsung, Gree czy Daikin.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Czarnej

Montaż klimatyzacji Czarna. Jak przebiega proces instalacji systemu klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Czarna z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Czarna. Zadbamy o twoje urządzenia chłodzące

Regularny serwis urządzeń chłodniczych to podstawa prawidłowo działającej klimatyzacji. Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Czarna to fachowa i profesjonalna usługa w trakcie której nasz specjalista wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Wykonanie tych zabiegów przedłuży żywotność twojego urządzenia oraz korzystnie wpłynie na jakość chłodzenia, oraz powietrza w pomieszczeniach. Serwis klimatyzacji Czarna należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku przed okresem wzmożonej eksploatacji urządzeń, aby mieć pewność, że klimatyzator nie zawiedzie nas w krytycznym momencie.
W szerokim wachlarzu usług związanych z klimatyzacją, mamy przewidzaną także ich naprawę. Przyjedziemy na miejsce zgłoszenia, zbadamy urządzenia, a następnie jak najszybciej je naprawimy. Zachęcamy do korzystania ze świadczonych przez nas usług.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Zamontowanie nowoczesnej klimatyzacji w domu wprowadzi komfort i przyjemną temperaturę w upalne letnie dni. Zobacz część naszej pracy i przekonaj się, co potrafimy!

Mieszkasz w Czarnej? Szukasz sprawdzonej ekipy, którą zamontuje klimatyzację w twoim domu lub mieszkaniu?

Wykorzystaj doświadczenie, które posiadamy. Nasi specjaliści pomogą Ci w dopasowaniu odpowiedniej mocy urządzenia, profesjonalnie ją zamontują, a następnie przeszkolą Cię z jej obsługi. Ciesz się chłodnym i czystym powietrzem w upalne letnie dni. Nie czekaj i jak najszybciej skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat klimatyzacji do twojego domu lub mieszkania odwiedź nasz blog. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych i rzetelnych informacji na jej temat, a także innych nowoczesnych technologii do twojego domu.

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.