Klimatyzacja Tarnobrzeg. Komfortowa temperatura w Twoim domu

Do niedawna klimatyzatory znajdowały się tylko w niektórych miejscach użytku publicznego. Obecnie, nowoczesne systemy chłodzące można spotkać dosłownie wszędzie. Moda na klimatyzację powoli obejmuje także prywatne domy i mieszkania. Coraz więcej osób decyduje się na montaż, aby już nigdy więcej nie przejmować się wysokimi temperaturami. Klimatyzacja domowa to bez wątpienia znakomite rozwiązanie pod warunkiem, że zlecimy jej montaż odpowiedniej firmie. Działając od kilkunastu lat na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego, zdobyliśmy masę doświadczenia oraz setki zadowolonych klientów. Systemy chłodzące, które wykonujemy m.in w domach jednorodzinnych, biurach oraz różnego typu zakładach pracy i sklepach. Nasza kompleksowa oferta obejmująca projekt, wycenę oraz montaż sprawi, że nie muszą się Państwo o nic martwić. Nasi doświadczeni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą oraz doradzą w podjęciu właściwej decyzji. Zachęcamy do niezobowiązującej rozmowy z nami lub wysłania formularza kontaktowego.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Profesjonalny montaż klimatyzacji Tarnobrzeg. Znamy się na swojej pracy

Setki zamontowanych urządzeń w sklepach. biurach czy domach jednorodzinnych, kilometry zużytych materiałów do ich połączenia i tysiące godzin pracy. Tak wyglądają bardzo ogólne statystyki naszej pracy w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Montaż klimatyzacji Tarnobrzeg, który wykonujemy, gwarantuje Państwu, że system chłodzenia będzie działał sprawnie i efektywnie przez wiele lat. Urządzenia, których używamy przy montażu klimatyzacji w Tarnobrzegu, to sprawdzone i przetestowane przez nas marki. Dzięki temu mamy pewność, że klienci będą się cieszyć chłodnym powietrzem w upalne dni.

Serwis i montaż klimatyzacji Tarnobrzeg

Jak wygląda przykładowy montaż klimatyzacji Tarnobrzeg?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Tarnobrzeg z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Tarnobrzeg. Czynność, o której musisz pamiętać każdego roku

Źle działająca instalacja, może przysporzyć wielu problemów i być kłopotliwa. Najczęstszą przyczyną słabo chłodzącej instalacji lub nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z urządzenia jest brak odpowiedniego serwisu. Wykonując serwis klimatyzacji Tarnobrzeg przynajmniej dwa razy w roku, zapewnimy sobie sprawne i dobrze funkcjonujące urządzenie w czasie kiedy tego potrzebujemy. Usługa, którą świadczymy, polega na gruntownym wyczyszczeniu jednostek (wewnątrz, jak i z zewnątrz), wymianie filtrów oraz odgrzybieniu całego układu. Wykonana coroczna konserwacja korzystnie wpłynie zarówno na urządzenia, jak i ich wydajność, ale przede wszystkim na jakoś powietrza w naszym domu.
Warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o serwisie urządzenia i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Po telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu przyjedziemy i wykonamy serwis klimatyzacji Tarnobrzeg.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Tarnobrzegu?

Cena montażu klimatyzacji w Tarnobrzegu uzależniona jest od trudność montażu, ilości urządzeń oraz ilości użytych materiałów. Każdy montaż wyceniamy indywidualnie. Jeśli chcesz jaki będzie koszt montażu klimatyzacji w twoim domu, zadzwoń lub napisz do nas.

Czy klimatyzacja ogrzeje mój dom zimą?

Oczywiście, że tak. Praktycznie każdy nowy klimatyzator posiada funkcję grzania, którą możesz z łatwością włączyć. W Tarnobrzegu ogrzewanie klimatyzacją sprawdzi się zwłaszcza w małych domach oraz sklepach i pomieszczeniach biurowych.

Jaka klimatyzacja będzie odpowiednia do mieszkania w Tarnobrzegu?

Do mieszkania o niewielkiej powierzchni sprawdzą się jednostki pracujące w systemie split, które cechują się cichą i wydajną pracą. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia znanych producentów, które będą idealnymi klimatyzatorami do mieszkania.

Czy jeden klimatyzator wystarczy na całe mieszkanie?

Niestety jest to praktycznie nie możliwe do osiągnięcia w przypadku średnich lub dużych mieszkań. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię miekszkania lub domu potrzeba kilku jednostek pracujących w systemie multisplit.

Dlaczego klimatyzator słabo chłodzi?

Powodów może być kilka — brak czynnika chłodzącego, mocne zabrudzenie, zagrzybienie, w najgorszym wypadku nieszczelność w układzie lub uszkodzenie mechaniczne, któregoś z podzespołów. Sprawdź dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są takie ważne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Systemy chłodnicze wykonane przez nas w Tarnobrzegu i okolicach

Masz zamiar zamontować klimatyzację w domu i mieszkasz w Tarnobrzegu?

Ekologiczne domy, w których montujemy różnego typu nowoczesne urządzenia, sprawiają, że możemy funkcjonować w komfortowych warunkach i zredukować comiesięczne opłaty za media. Klimatyzacja Tarnobrzeg to jeden z elementów, którym zapewnimy sobie komfort cieplny w upalne dni, a jednocześnie w chłodniejsze dni - używając klimatyzatora do ogrzewania. Montujemy klimatyzatory od kilkunastu lat i mamy obszerną wiedzę na temat nowoczesnych systemów chłodzących. Stale zdobywamy nowe certyfikaty poświadczające nasze umiejętności oraz uczestniczymy w branżowych targach, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego systemu dla Twoich potrzeb!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.