Klimatyzacja Kraśnik. Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki!

Klimatyzacja w ostatnich latach stała się już niezbędnym elementem każdego sklepu, biura czy gospodarstwa domowego. Wysokie temperatury w okresach letnich znacznie utrudniają nam normalne funkcjonowanie, dlatego tak wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Montowana przez nas klimatyzacja Kraśnik, to świetny wybór i gwarancja długoletniej i sprawnie działającej instalacji. Komfortowy i ekologiczny dom wyposażony w jednostki chłodzące renomowanych producentów, pozwoli nam odpoczywać i pracować w przyjemnej temperaturze.
Klimatyzacja do domu spełnia przede wszystkim funkcje chłodzenia, ale może także służyć do dogrzewania pomieszczeń w chłodniejsze dni. Inwestycja w klimatyzację to przepis na dobre samopoczucie i zdrowie. Przed wyborem urządzenia warto skonsultować się z naszym doświadczonym konsultantem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania oraz dobierze odpowiednią moc urządzenia do pomieszczenia, w którym ma pracować. Niezobowiązująca rozmowa znacznie pomoże Państwu w podjęciu decyzji. W ramach przeprowadzonej konsultacji, na życzenie klienta, przygotujemy darmową wycenę proponowanego systemu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Dlaczego poprawny montaż klimatyzacji Kraśnik jest tak ważny?

Przeprowadzony przez specjalistów montaż klimatyzacji Kraśnik, zgodny ze sztuką oraz uwzględniający wszystkie niezbędne czynniki to gwarancja, że urządzenia będą sprawnie funkcjonować przez długie lata. Jednostki klimatyzacyjne haier, daikin, samsung, green czy mitsubishi, to tylko niektóre z tych, które na co dzień montujemy w Kraśniku i okolicznych miejscowościach. Doświadczenie, które posiadamy oraz materiały, których używamy przy montażu, sprawiają, że nasze systemy działają bezproblemowo przez długie lata. Aby montaż Klimatyzacji Kraśnik był wykonany prawidłowo, warto skorzystać z naszych usług. Nie tylko zamontujemy urządzenia, ale przede wszystkim doradzimy w ich wyborze oraz pomożemy stworzyć idealny zestaw do Państwa potrzeb!

Jak przebiega montaż klimatyzacji Kraśnik?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Kraśnik renomowanych producentów

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Pamiętaj, aby wykonać serwis klimatyzacji Kraśnik co najmniej dwa razy w roku

Serwis wykonywany co najmniej dwa razy w roku pozwoli nam cieszyć się sprawnie i efektywnie działającym urządzeniem chłodzącym. Serwis klimatyzacji Kraśnik, który wykonujemy w ramach świadczonych przez nas usług, polega na gruntownym wyczyszczeniu jednostek (wewnątrz, jak i z zewnątrz), wymianie filtrów oraz odgrzybieniu całego układu. Czynności te najlepiej wykonywać na przełomie marca i kwietnia oraz września i października, zanim rozpoczniemy intensywne użytkowanie urządzenia. Regularny serwis klimatyzacji Kraśnik wydłuża żywotność urządzenia oraz korzystnie wpływa na jego wydajność, oraz cichą pracę. Jednak czysta, odgrzybiona jednostka przede wszystkim, poprawi jakość powietrza w domu, które będzie pozbawione kurzu, alergenów, bakterii oraz wirusów.
Serwis klimatyzacji wykonujemy na terenie całego Kraśnika oraz miejscowości przyległych do miasta.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jak często przeprowadzać przegląd klimatyzacji Kraśnik?

Wszystko zależy od tego, jak często korzystasz z klimatyzacji. Jednak minimum raz w roku należy taki przegląd zlecić firmie, która się tym zajmuje. Idealnym rozwiązaniem jest sprawdzenie klimatyzacji przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz przed zimą. Dowiedz się dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

Montaż klimatyzacji Kraśnik — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż jest inny, dlatego wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie montaż klimatyzacji Kraśnik, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza kontaktowego, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mieszkania w Kraśniku?

Przy wyborze urządzenia należy wziąć pod uwagę powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. Aby zrobić to w prawidłowy sposób polecamy zapoznać się z naszym artykułem na temat klimatyzacji do mieszkania lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby skutecznie ochłodzić cały dom?

Jeden klimatyzator sprawdzi się jedynie w bardzo małych domach lub mieszkaniach. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię domu lub mieszkania potrzeba kilku klimatyzatorów pracujących w systemie multi split.

Moja klimatyzacja słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Spadek wydajności klimatyzacji Kraśnik jest spowodowanym brakiem odpowiedniego serwisu urządzenia. Bezpośrednią przyczyną może być zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Kraśniku.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Energooszczędne klimatyzacje, które mieliśmy okazję zamontować w Kraśniku

Planujesz montaż lub serwis klimatyzacji i mieszkasz w Kraśniku?

Skorzystaj ze wsparcia fachowców! Klimatyzacja domowa Kraśnik będzie świetnym rozwiązaniem dla Ciebie. Skontaktuj się z nami a zespół złożony z ludzi z wieloletnim doświadczeniem, chętnie pomoże Ci w poprawieniu warunków termicznych w Twoim domu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.