Domowa klimatyzacjaRakszawa. Temperatura powietrza pod kontrolą

Oferowane przez nas usługi obejmują doradztwo, montaż oraz serwis klimatyzacji domowej. W Energoklima stawiamy na najwyższą jakość oraz terminowość usług, które świadczymy. Dlatego montowana przez nas klimatyzacja Rakszawa to gwarancja długiej oraz bezproblemowej eksploatacji urządzeń. Działamy na terenie Rakszawy oraz okolicznych miejscowości. Wykorzystujemy urządzenia sprawdzonych producentów takich marek jak Daikin, Lg czy Samsung. Urządzenia tych producentów to jednostki najwyższej klasy. Wyposażone w  najnowsze rozwiązania techniczne, doskonale sprawdzą się w twoim domu. Skontaktuj się z nami i zapytaj o klimatyzację Rakszawa do twojego domu. Fachowo odpowiemy na Twoje pytania oraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Profesjonalny montaż klimatyzacji Rakszawa. Jesteśmy do Twoich usług

Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Dlatego stawiamy na jakość naszych usług. Przeprowadzając montaż klimatyzacji Rakszawa, dbamy, aby był on wykonany sprawnie, szybko i z zachowaniem należytej staranności. Klimatyzacja Rakszawa montowana w domach staje się powoli standardowym wyposażeniem. Ze względu na coraz bardziej suche i upalne okresy letnie, montaż klimatyzacji Rakszawa staje się niezbędnym elementem każdego gospodarstwa domowego. Montaż klimatyzacji to spory wydatek, ale zdecydowanie warto go ponieść. Dzięki temu zapanujemy nad temperaturą wewnątrz naszych domowych pomieszczeń oraz poprawimy swoje samopoczucie w najgorętszych okresach w roku.
Zapraszamy do konsultacji z naszym doradcą, który pomoże w doborze urządzeń oraz odpowie na każde pytanie dotyczące klimatyzacji.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Rakszawie

Jak przebiega montaż klimatyzacji Rakszawa?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Rakszawa z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

 • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
 • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
 • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa oraz serwis klimatyzacji Rakszawa

Klimatyzacja domowa wymaga regularnych przeglądów i konserwacji. Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji Rakszawa da Ci pewność, że przez kolejne miesiące urządzenie nie zawiedzie i nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie domowników. Do najczęściej pojawiających się problemów z klimatyzacją należą:

 • wydobywający się brzydki zapach,
 • kapiąca woda z klimatyzatora,
 • nieefektywna praca, brak chłodzenia,
 • brak czynnika chłodzącego w układzie.

Odpowiednio przeprowadzony serwis klimatyzacji Rakszawa może zapobiec tego typu problemom. Dlatego, warto zlecić go profesjonalistom z Energoklima. Nasi fachowcy mogą pochwalić się setkami działających instalacji zamontowanych w domach czy różnego typu miejscach publicznych. To właśnie oni przeprowadzą dokładny serwis klimatyzacji Rakszawa, w którego trakcie wykonają:

 • oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
 • czyszczeniu i mycie skraplaczy,
 • czyszczeniu parownika,
 • dezynfekcji urządzeń,
 • sprawdzeniu połączeń elektrycznych
 • sprawdzeniu szczelności układu,
 • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Ponadto zajmujemy się także naprawą uszkodzonych jednostek. Pojawimy się u Ciebie w domu i zdiagnozujemy powstałe usterki, a następnie naprawimy je w najszybszy możliwy sposób. Dzięki temu świeże i chłodne powietrze znowu wróci do twojego domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Klimatyzacja Rakszawa montowana w systemie split to najpopularniejsze rozwiązanie, cieszące się dużym zainteresowaniem. Zobacz wykonane przez nas systemy chłodzenia!

Chcesz zamontować klimatyzację w swoim domu w Rakszawie? Chętnie Ci w tym pomożemy

Nowoczesne i ekologiczne domy wyposażone w najnowsze rozwiązania techniki, mają ułatwiać nam funkcjonowanie, obniżać koszty jego utrzymania oraz wprowadzać komfortowe warunki życia. Klimatyzacja Rakszawa, którą na co dzień montujemy, należy do jednych z tych elementów, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Dlatego pomożemy Ci w wyborze urządzeń, zaprojektujemy i zamontujemy całą instalację w twoim domu.
Jeśli masz pytania i chciałbyś uzyskać rzetelnych odpowiedzi, odwiedź nasz blog lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub poprzez e-mail! Zapraszamy!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.