Nowoczesna klimatyzacja Nowosielec do twojego domu

Bez klimatyzacji nie możemy obecnie komfortowo żyć, zwłaszcza w upalne letnie dni. Ten wynalazek na dobre wkroczył do naszych domów, mieszkań czy samochodów. Przez ostatnie lata klimatyzacja Nowosielec stale zyskuje na popularności i już nikogo nie dziwi jej obecność w domowym salonie czy pokoju. Klimatyzacja do domu, którą montujemy od kilkunastu lat, to niewielkich rozmiarów minimum dwie jednostki, które wzajemnie ze sobą współpracują. Zasada działania jest bardzo prosta i polega w dużym uproszczeniu na wymianie energii cieplnej między jedną a drugą. W ten sposób klimatyzacja Nowosielec w twoim domu wymienia ciepłe powietrze na zimne i oczyszczone z kurzu, pyłu czy bakterii powietrze. Dodatkowym atutem nowoczesnego klimatyzatora jest możliwość ogrzewania nimi w chłodniejsze dni. Jak widać klimatyzacja Nowosielec może przynieść Ci szereg korzyści przy stosunkowo niewielkim koszcie całej instalacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Nowosielec

Urządzenia odpowiedniej mocy i poprawnie zamontowane w miejscu przeznaczenia to niezwykle ważne aspekty, o których należy pamiętać. Montaż klimatyzacji Nowosielec przeprowadzony przez specjalistów z Energoklima zagwarantuje Ci, że wszystko będzie wykonane prawidłowo. Przez kilkanaście lat naszej działalności zdobyliśmy masę doświadczenia i wyrobiliśmy sobie renomę wśród naszych klientów, rzetelnej i fachowej firmy. Do montażu klimatyzacji w Nowosielcu używamy urządzeń znanych producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Samsung, Lg czy Gree to tylko część z nich. Urządzenia tych firm polecamy i montujemy na co dzień. Energooszczędne, bezpieczne o unikalnym designie świetnie w komponują się w otoczenie w twoim domu. Montaż klimatyzacji Nowosielec z naszym doświadczeniem i z użyciem markowych urządzeń zapewni Ci chłodne i czyste powietrze na wiele najbliższych lat.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Nowosielcu

Krok po kroku tłumaczymy jak przebiega montaż klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Nowosielec z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Fachowy serwis klimatyzacji Nowosielec

Dwukrotny serwis urządzeń chłodzących w ciągu roku to minimum zalecane przez światowych producentów klimatyzacji. Serwis klimatyzacji Nowosielec wykonywany regularnie pozwoli Ci cieszyć się bezproblemową eksploatacją urządzeń wchodzących w jej skład. W znacznym stopniu wpłynie na jakość chłodzonego powietrza oraz na wydajność i żywotność jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę serwis klimatyzacji Nowosielec polega m.in. na:

  • oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczeniu i myciu skraplaczy,
  • czyszczeniu parownika,
  • dezynfekcji urządzeń,
  • sprawdzeniu połączeń elektrycznych,
  • sprawdzeniu szczelności układu,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Cały serwis nie trwa długo, a jego koszt jest niewielki, i zdecydowanie wart swojej ceny. Profesjonalnie przeprowadzony serwis da Ci spokojną głowę na kolejne miesiące i zapewni ciągłość funkcjonowania całego systemu.
Kompleksowa oferta naszej firmy obejmuje także naprawę urządzeń, które uległy awarii. Nasz fachowiec przyjedzie na miejsce zgłoszenia, zdiagnozuje usterkę i naprawi tak szybko, jak to możliwe.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Klimatyzacja Nowosielec wykonana przez nas to pewność bezproblemowej i dobrze wykonanej instalacji chłodzącej. Zobacz zainstalowane przez nas systemy klimatyzacji i przekonaj się, co potrafimy.

Mieszkasz w Nowosielcu? Planujesz montaż klimatyzacji? Pomożemy Ci w zrealizowaniu Twojego planu

Montaż klimatyzacji w swoim domu warto zostawić specjalistom. Dzięki ich doświadczeniu będziesz mieć pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i twoja inwestycja będzie sprawnie funkcjonować. Od wielu lat tworzymy ekologiczne domy wyposażone m.in. w systemy klimatyzacji i inne nowoczesne rozwiązania. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze idealnego systemu klimatyzacji oraz odpowiedniej mocy jednostek do Twojego domu. Zachęcamy do skorzystania z darmowej konsultacji, podczas której odpowiemy na wszystkie twoje pytania.
Jeśli interesujesz się nie tylko klimatyzacją, odwiedź nasz blog. Znajdziesz tam mnóstwo rzetelnych i ciekawych informacji na temat nowoczesnych rozwiązań do domów i mieszkań.

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.