Klimatyzacja Stalowa Wola do Twojego domu i mieszkania

Klimatyzacja Stalowa Wola to nowoczesne rozwiązanie, które obecnie wykorzystywane jest w wielu miejscach, w których na co dzień przebywamy. Dynamiczne zmiany klimatu, które obserwujemy, sprawiają, że nie możemy obejść się bez klimatyzacji. Montowana przez nas klimatyzacja Stalowa Wola, to gwarancja komfortowej temperatury, w czasie upalnych letnich dni lub w okresach przejściowych, kiedy chcemy dogrzać pomieszczenia mieszkalne.
Wydajna klimatyzacja domowa potrafi, w krótkim czasie ochłodzić powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Aby jednak tak się stało, klimatyzacja musi posiadać odpowiednią moc. Decydującym aspektem, od którego zależy moc urządzenia, jest powierzchnia pomieszczenia, w którym jednostka pracuje. Dlatego też, warto przed wyborem urządzenia skonsultować się z naszym doświadczonym doradcą, który pomoże w doborze mocy urządzenia oraz odpowie na Twoje pytania dotyczące klimatyzacji. Niezobowiązująca rozmowa znacznie ułatwi Państwu podjęcie decyzji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Stalowa Wola — dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Energoklima to grupa specjalistów z ogromnym doświadczeniem, posiadających wiedzę oraz niezbędne umiejętności do poprawnego montażu klimatyzacji. Prawidłowy montaż klimatyzacji to gwarancja, że cały system będzie bezproblemowo działał przez najbliższe lata. Montaż klimatyzacji Stalowa Wola przeprowadzamy sprawnie i we wcześniej ustalonym terminie, abyś mógł cieszyć się działającym system chłodzenia nawet tego samego dnia. Montując systemy klimatyzacji od ponad 12 lat, stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług. Dlatego używamy tylko dobrej jakości materiałów i klimatyzatorów takich producentów jak Aux, Panasonic, Gree, Sevra i Rotenso. Zachęcamy do skorzystania z usługi montażu klimatyzacji w Stalowej Woli i jej okolicach.

Klimatyzacja Stalowa Wola zamontowana przez doświadczoną ekipę Energoklima

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Nowoczesna klimatyzacja Stalowa Wola do twojego domu

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Stalowa Wola. Kompleksowa usługa, którą wykonają dla Ciebie fachowcy

Regularna konserwacja i czyszczenie klimatyzacji domowej to gwarancja, że cały system nie zawiedzie nas, wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Warto więc systematycznie przeprowadzać serwis klimatyzacji Stalowa Wola. Czyszczenie całej instalacji oraz kontrolę jej prawidłowego działania powinno przeprowadzać się minimum dwa razy w roku. Najlepiej na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Sprawdzenie i wyczyszczenie wbudowanym filtrów znajdujących się w jednostce wewnętrznej w większości przypadków możemy w łatwy sposób przeprowadzić samodzielnie. Jednak pozostałe elementy wchodzące w skład serwisu należy zlecić profesjonalistom. Wykonają oni w zależności od potrzeb:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Wyczyszczone i sprawdzone w ten sposób jednostki klimatyzacji z całą pewnością nie zawiodą Cię przez najbliższe miesiące. Serwis klimatyzacji Stalowa Wola korzystnie wpłynie na wydajność oraz żywotność urządzeń, ale także poprawi jakość powietrza w twoim domu. Warto więc dbać o regularny przegląd swojej klimatyzacji. Już dziś umów się na wizytę naszego specjalisty!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Stalowej Woli?

Cena montażu klimatyzacji w Stalowej Woli uzależniona jest od kilku czynników. Trudność montażu, ilość urządzeń do podłączenia, potrzebne materiały oraz sposób ich instalacji mają na to decydujący wpływ. Każdy montaż wyceniamy indywidualnie, dlatego aby dowiedzieć się, ile będzie kosztował montaż klimatyzatora w twoim przypadku wypełnij formularz lub zadzwoń do nas.

Czy klimatyzator może ogrzewać dom zimą?

Oczywiście, praktycznie każdy nowy klimatyzator posiada funkcję grzania, którą możesz wygodnie włączyć pilotem. W Stalowej Woli klimatyzatory do ogrzewania sprawdzą się w małych domach, domkach letniskowych lub mieszkaniach w bloku.

Jaka klimatyzacja do mieszkania w bloku w Stalowej Woli?

Do mieszkania w bloku sprawdzą się jednostki pracujące w systemie split, które cechują się cichą pracą. Jest to bardzo ważna kwestia jeśli nie chcemy mieć problemów z sąsiadami i administracją. Zapytaj nas o ciche klimatyzatory sprawdzonych marek.

Dlaczego klimatyzacja słabo chłodzi?

Powodów może być kilkanaście. Zaczynając od mocnego zabrudzenia, a kończąc na fizycznym uszkodzeniu jednego z elementów klimatyzatora. Sprawdź dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są takie ważne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Montujemy klimatyzację od kilkunastu lat. Mamy za sobą kilkaset wykonanych i działających systemów klimatyzacji. Klimatyzacja Stalowa Wola sprawdzi się także w twoim mieszkaniu. Przekonaj się, co potrafimy i zobacz nasze ostatnie realizacje!

Planujesz montaż klimatyzacji domowej w Stalowej Woli?

Skorzystaj z naszego wsparcia i fachowego doradztwa! W naszym zespole znajdują się osoby, które mają ogromne doświadczenie w instalacji klimatyzatorów renomowanych producentów.
Nasi specjaliści chętnie wykorzystają zdobytą wiedzę w poprawieniu Twoich warunków życia. Dzięki naszym instalacjom będziesz mógł udać się w strefę komfortu o każdej porze dnia czy nocy. Zapytaj o darmową wycenę klimatyzacji do mieszkania.

Odwiedź koniecznie nasz blog i dowiedz się więcej na temat klimatyzacji i innych nowoczesnych rozwiązań, które sprawdzą się w twoim domu.

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima w Stalowej Woli

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.