Nowoczesna klimatyzacja Łoniów do twojego domu

Klimatyzacja to świetny wynalazek, bez którego nie możemy obejść się w codziennym życiu, zwłaszcza w upalne letnie dni. Przez ostatnie lata klimatyzacja Łoniów zyskała ogromną popularność i równie często, jak w miejscach publicznych możemy spotkać ja w domach i mieszkaniach. Klimatyzacja do domu, którą montujemy od kilkunastu lat, to niewielkich rozmiarów minimum dwie jednostki (system Split) połączone i współpracujące ze sobą. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na pobraniu energii w jednej jednostce i oddaniu jej w drugiej. W ten sposób klimatyzacja Łoniów w twoim domu wymienia ciepłe na zimne powietrze. Dodatkowymi atutami nowoczesnych klimatyzatorów jest możliwość ogrzewania nimi w chłodniejsze dni oraz wbudowane filtry oczyszczające powietrze. Jak widać klimatyzacja Łoniów może przynieść Ci szereg korzyści przy stosunkowo niewielkim koszcie całego systemu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Łoniów

Odpowiednio dobrane urządzenie oraz poprawnie zamontowane w miejscu przeznaczenia to niezwykle ważne aspekty, o które należy zadbać. Montaż klimatyzacji Łoniów przeprowadzony przez specjalistów z Energoklima da Ci gwarancję, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie. Setki wykonanych przez nas montaży klimatyzacji w systemie split i multisplit pozwoliły nam zdobyć masę doświadczenia i wyrobić renomę rzetelnej i fachowej firmy. Do montażu klimatyzacji w Łoniowie używamy urządzeń producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Samsung, Lg czy Gree to tylko część producentów, których urządzenia polecamy i montujemy na co dzień. Energooszczędne, ekologiczne o unikalnym designie świetnie w komponują się w otoczenie w twoim domu lub mieszkaniu. Skonsultuj się z naszym doświadczonym doradcą, który pomoże Ci w całym procesie wyboru oraz montażu klimatyzacji.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Łoniowie

Krok po kroku tłumaczymy jak przebiega montaż klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Łoniów z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Fachowa naprawa i serwis klimatyzacji Łoniów

Dwukrotny serwis urządzeń chłodzących to minimum rekomendowane przez światowych producentów klimatyzacji. Regularny serwis klimatyzacji Łoniów pozwoli Ci cieszyć się chłodnym powietrzem bez żadnych problemów. Pozytywnie wpłynie na jakość powietrza oraz na wydajność i żywotność jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę serwis klimatyzacji Łoniów polega m.in. na:

  • oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczeniu i myciu skraplaczy,
  • czyszczeniu parownika,
  • dezynfekcji urządzeń,
  • sprawdzeniu połączeń elektrycznych,
  • sprawdzeniu szczelności układu,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Koszt wykonania takiego serwisu jest niewielki, a przynosi naprawdę dużo korzyści. Daje Ci spokojną głowę na kolejne miesiące i możliwość ciągłego korzystania z zalet chłodnego i czystego powietrza w domu.
Kompleksowa oferta naszej firmy obejmuje także naprawę uszkodzonych jednostek, które z jakiegoś powodu odmówiły posłuszeństwa. Nasz fachowiec przyjedzie na miejsce zgłoszenia, zdiagnozuje usterkę i naprawi tak szybko, jak to możliwe.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Klimatyzacja Łoniów wykonana przez doświadczoną ekipę to gwarancja sprawnej i bezproblemowej instalacji. Zobacz wykonane przez nas systemy klimatyzacji i przekonaj się, co potrafimy.

Mieszkasz w Łoniowie? Planujesz montaż klimatyzacji? Pomożemy Ci w zrealizowaniu Twojego planu

Montaż klimatyzacji warto pozostawić specjalistom. Dzięki ich pracy będziesz mieć pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i nie zaskoczy Cię nieprzewidziana awaria. Tylko w ten sposób możesz w pełni cieszyć się z możliwości nowoczesnego rozwiązania. Od wielu lat tworzymy ekologiczne domy wyposażone m.in. w systemy klimatyzacji. Nasi specjaliści w dziedzinie chłodnictwa, pomogą Ci w wyborze idealnego systemu klimatyzacji do Twojego mieszkania czy całego domu. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy.
Jeśli masz pytania, odwiedź nasz blog lub zadzwoń do nas! Zapraszamy!

Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.