Klimatyzacja Frampol. Nowoczesne rozwiązanie do twojego domu i mieszkania

Z każdej strony otaczamy się nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi nasze życie. Do jednych z tych rozwiązań zdecydowanie należy klimatyzacja Frampol. Minimum dwie jednostki połączone ze sobą tworzą najprostszy system split. Zasada działania klimatyzacji jest prosta - w jednym miejscu z powietrza pobierane jest ciepło, a w drugim to ciepło jest oddawane. Nowoczesna klimatyzacja Frampol to także znakomite narzędzie do oczyszczania powietrza oraz dodatkowe źródło ciepła w chłodniejsze dni. Montowane obecnie jednostki to praktycznie bezobsługowe urządzenia, którymi z łatwością można sterować przy pomocy pilota lub aplikacji w smartfonie.
W Energoklima zajmujemy się doradztwem, montażem, serwisem i naprawą większości klimatyzatorów. Mamy ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, które zdobyliśmy na przełomie kilkunastu lat. Przed naszymi doradcami klimatyzacja domowa nie ma tajemnic, dlatego odpowiedzą na każde twoje pytanie, doradzą w wyborze oraz wycenią cały system klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Frampol. Szybko i solidnie zamontujemy ją w Twoim mieszkaniu

Prawidłowy montaż klimatyzacji Frampol ma bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu całego układu. Warto więc zlecić go fachowcom, którzy zrobią to w sposób fachowy i zgodnie z całą procedurą. Dzięki naszym specjalistom montaż klimatyzacji Frampol przebiegnie sprawnie i bezproblemowo a ty będziesz mógł się cieszyć chłodnym powietrzem nawet tego samego dnia. Montując klimatyzatory w domach naszych klientów we Frampolu i jego okolicach stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług. Używamy materiałów sprawdzonych i dobrej jakości, a polecane przez nas klimatyzatory pochodzą od producentów, z którymi współpracujemy od kilkunastu lat. Dzięki temu zapewniamy pełną gwarancję, bezpieczeństwo oraz wygodę ich użytkowania. Dzięki naszemu doświadczeniu i markowym sprzętom będziesz miał gwarancję bezproblemowej eksploatacji urządzeń przez najbliższe lata.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Frampolu

Montaż klimatyzacji Frampol. Jak przebiega proces instalacji systemu klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Frampol z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Frampol. Zadbamy o twoje urządzenia chłodzące

Nasza kompleksowa oferta klimatyzacji domowej obejmuje także jej serwis i naprawę. Regularny serwis klimatyzacji Frampol to niezwykle ważny element podczas jej eksploatacji. Pozwala on zawczasu uniknąć poważniejszych awarii, korzystnie wpływa na wydajność urządzenia, a także na jakość powietrza w chłodzonym pomieszczeniu. Rekomendowany przez producentów serwis dwa razy do roku należy przeprowadzać, zanim rozpoczniemy intensywną eksploatację urządzeń. Serwis klimatyzacji Frampol to fachowa i profesjonalna usługa, w której trakcie nasz specjalista wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Kosz całej usługi nie jest kosztowny, a na pewno pozytywnie wpłynie na urządzenia, jak i twój komfort w domu. Zachęcamy do korzystania ze świadczonych przez nas usług serwisu klimatyzacji we Frampolu i jego okolicach.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Nigdy więcej nie przejmuj się upalną pogodą. Zobacz, jak na codzień wygląda nasza praca i co potrafią nasi specjaliści. Już dziś zdecyduj się na montaż klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu.

Szukasz sprawdzonej ekipy, którą zamontuje klimatyzację w twoim domu lub mieszkaniu?

Wykorzystaj usługi świadczone przez naszą firmę. Doświadczeni specjaliści, nowoczesne urządzenia i lata praktyki to coś, co nas wyróżnia. Zamontowaliśmy już setki działających systemów klimatyzacji w domach, sklepach, biurach czy urzędach. Przeprowadzimy Cię przez cały proces od doradztwa i wyboru systemu aż po szkolenie z obsługi urządzenia. Ciesz się chłodnym i czystym powietrzem w swoim domu!
Jeśli jesteś zainteresowany klimatyzacją i chciałbyś dowiedzieć się o niej czegoś więcej, odwiedź nasz blog. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.