Domowa klimatyzacja Szczebrzeszyn. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Upalne lato doskwiera każdemu z nas i każdego roku z powodu zachodzących zmian klimatycznych jest coraz bardziej upalne i suche. Rozwiązaniem tego problemu jest klimatyzacja. Montowana w większości miejsc publicznych jak biura, przedszkola, autobusy czy sklepy nikogo już nie dziwi. Klimatyzacja Szczebrzeszyn jednak coraz częściej pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki tym niepozornie wyglądającym urządzeniom możesz cieszyć się z chłodnego i czystego powietrza w swoich czterech kątach. W końcu odpoczniesz, wyśpisz się i będziesz mógł normalnie funkcjonować w ciągu dnia. Klimatyzacja Szczebrzeszyn, której montażem zajmujemy się od kilkunastu lat to pewność, że wszystko wykonamy profesjonalnie i zgodnie z ustalonym terminem. Stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług oraz terminowość wykonywanej pracy a urządzenia montowane przez nas pochodzą od światowej klasy producentów takich jak LG, Samsung, Daikin, Mitsubishi Electric czy Gree. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi oraz naszemu doświadczeniu otrzymujesz świetnie wykonany system klimatyzacji w swoim domu.
Zadzwoń lub napisz do nas, a chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu. Nie zobowiązująca rozmowa pomoże Ci w mądrym wyborze!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Szczebrzeszyn. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Obecnie używane klimatyzatory to nowoczesne, energooszczędne jednostki. Aby jednak spełniały w pełni swoje zadania, ważne jest, aby zadbać o ich odpowiedni montaż. Montaż klimatyzacji w Szczebrzeszynie i jego okolicach wykonujemy od kilkunastu lat. Nasi specjaliści mają niesamowitą wiedzę oraz potrzebne specjalistyczne narzędzia do przeprowadzenia całego procesu. Profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji Szczebrzeszyn zapewni Ci sprawne i wydajne działanie jednostki przez najbliższe lata. Jedyne, o czym musisz pamiętać to regularny serwis urządzeń oraz ich czyszczenie.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Szczebrzeszynie

Jak odbywa się typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Szczebrzeszyn z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Szczebrzeszyn - zadbamy o twoje urządzenia

Regularny przegląd urządzeń chłodniczych to najważniejszy element podczas ich eksploatacji. Wykonywany na czas pozwoli Ci cieszyć się z wszystkich funkcji klimatyzacji. Serwis klimatyzacji Szczebrzeszyn pozytywnie wpłynie na wydajność oraz jakość powietrza w twoim domu. W ramach tej usługi nasz specjalista, w zależności od potrzeb wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Koszt przeprowadzonej usługi nie jest wielki, a zapewni Ci spokój na najbliższe miesiące użytkowania. Pamiętaj, aby taki przegląd wykonywać przynajmniej dwa razy do roku w okresie, zanim rozpoczniesz intensywną eksploatację urządzeń. Dzięki temu nie zaskoczy Cię niespodziewana awaria klimatyzacji.
Jeśli jednak dojdzie już do awarii, nasz specjalista dokona szczegółowej diagnostyki problemu i wyeliminuje usterkę w najszybszy możliwy sposób. Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji. Szczebrzeszyn jest stałym punktem na obszarze naszego działania, więc nie będzie problemu, abyśmy przeprowadzili serwis także u Ciebie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Usługi serwisu, naprawy oraz montażu świadczymy także w Szczebrzeszynie i jego okolicach. Zobacz efekty naszej pracy i nasze możliwości.

Planujesz w swoim domu w Szczebrzeszynie montaż klimatyzacji? Skontaktuj się z nami!

Wiemy, że czasem trudno dokonać prawidłowego wyboru. Mnóstwo sprzecznych ze sobą informacji, które znajdują się w internecie, dodatkowo nie pomagają w podjęciu decyzji. Dlatego warto wykorzystać doświadczenie i wiedzę naszych specjalistów. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniej mocy urządzeń, zaprojektujemy cały system i sporządzimy szczegółowy kosztorys. Rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości i odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo odwiedź nasz blog, na którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w Twoim domu!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.