Klimatyzacja Bojanów. Zapanuj nad temperaturą w upalne dni

Nieprzewidywalna pogoda i długie, upalne lato dają się nam we znaki każdego roku. Odpoczynek lub praca w takich warunkach bywa nieprzyjemna a czasem wręcz niemożliwa. Dlatego klimatyzacja domowa to coraz częstszy widok w wielu domach lub mieszkaniach. Klimatyzacja Bojanów zazwyczaj składa się z dwóch jednostek - zewnętrzej i wewnętrznej, które są ze sobą połączone miedzianymi rurkami oraz przewodami elektrycznymi. Zasada działania układu jest bardzo prosta i polega w uproszczeniu na wymianie ciepła pomiędzy jednostkami. W ten sposób ciepło jest "wyrzucane" na zewnątrz, a w jego miejsce tłoczone jest chłodne i czyste powietrze, pozbawione kurzu, pyłu czy bakterii. Klimatyzacja Bojanów to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się także w twoim domu!
Inwestycja w taki system to przepis na doskonałe samopoczucie i lepsze zdrowie. Ważne, aby przy jej wyborze dopasować odpowiednią moc urządzenia do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie pracować. Skonsultuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci w dobraniu jednostki dopasowanej do twoich potrzeb.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Bojanów. Szybko i solidnie zamontujemy ją u Ciebie

Jeśli zależy Ci na bezawaryjnej oraz wydajnej pracy klimatyzatorów domowych postaw na Energoklima! Montaż klimatyzacji Bojanów to kluczowy etap, od którego zależy prawidłowe działanie całego systemu. Warto więc zadbać o to, aby został wykonany prawidłowo i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Nasi specjaliści wykonali już tysiące tego typu systemów, dlatego montaż klimatyzacji Bojanów nie ma przed nimi tajemnic. Mimo iż każdy montaż jest inny, potrafimy wykonać go profesjonalnie, sprawnie, abyś mógł cieszyć się chłodnym powietrzem nawet tego samego dnia.
Podczas pracy używamy tylko dobrej jakości materiałów oraz nowoczesnych jednostek chłodzących, które są praktycznie bezobsługowe, i którymi będziesz sterować przy użyciu pilota lub aplikacji na smartfonie. Współpracujemy z producentami takich marek jak Samsung, Lg, Gree czy Daikin, dlatego mamy pewność, że klimatyzacja będzie przez długi czas spełniała swoje funkcje.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Bojanowie

Montaż klimatyzacji Bojanów. Jak przebiega proces instalacji systemu klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Bojanów z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Bojanów. Zadbamy o twoje urządzenia chłodzące

Klimatyzacja Bojanów spełnia kilka zadań jednocześnie. Chłodzi, ogrzewa powietrze, ale przede wszystkim, dzięki wbudowanym filtrom oczyszcza powietrze z kurzu, pyłu, alergenów, smogu, bakterii oraz wirusów. Dlatego tak istotny jest serwis klimatyzacji Bojanów każdego roku. Wykonując go przynajmniej dwa razy w ciągu roku, wydłużysz żywotność swoich urządzeń. Pozytywnie wpłynie to także na ich wydajność, a tobie zapewni czyste i chłodne powietrze o każdej porze. Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Bojanów to profesjonalna usługa, w której  trakcie nasz specjalista wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Wykonany w ten sposób okresowy przegląd klimatyzacji, to pewność, że urządzenie nie zawiedzie w krytycznym momencie i posłuży przez długie lata. Każdego roku w Bojanowie przeprowadzamy setki takich  konserwacji, dlatego warto zarezerwować sobie termin odpowiednio wcześnie i nie czekać na ostatnią chwilę!
Szeroki wachlarz naszych usług obejmuje także naprawę klimatyzatorów. Przyjedziemy na miejsce zgłoszenia, zdiagnozujemy powstałe usterki, a następnie jak najszybciej je usuniemy. Zachęcamy do korzystania ze świadczonych przez nas usług regularnie.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Zamontuj nowoczesną klimatyzację w swoim domu i poczuj przyjemną temperaturę w upalne letnie dni. Zobacz, co potrafimy i przekonaj się, że warto zlecić nam to zadanie.

Mieszkasz w Bojanowie? Szukasz sprawdzonej ekipy, którą zamontuje klimatyzację w twoim domu lub mieszkaniu?

Dobrze trafiłeś! Jeśli nie wiesz jaki system klimatyzacji będzie najlepszy, odezwij się do nas. Od wielu lat pomagamy tworzyć ekologiczne domy wyposażone m.in. w klimatyzatory renomowanych producentów. Ciesz się chłodnym powietrzem w upalnych okresach. Nie czekaj i skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści w dziedzinie chłodnictwa, pomogą Ci w wyborze odpowiedniego systemu klimatyzacji i jednostek wchodzących w jego skład.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź nasz blog. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych i rzetelnych informacji na tematy nie tylko związane z klimatyzacją!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.