Domowa klimatyzacja Cmolas. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

Klimatyzacja stała się nieodłącznym elementem naszego życia. Pojawia się w wielu miejscach publicznych czy środkach komunikacji. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej normalnego funkcjonowania, kiedy na zewnątrz temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza. Dlatego właśnie coraz częściej decydujemy się na klimatyzację w swoich domach. Klimatyzacja Cmolas w domu poprawi twoje samopoczucie, komfort i pozwoli wypocząć oraz wyspać się w upalne dni. Poza oczywistymi korzyściami klimatyzacja zapewni Ci także świeże powietrze oraz da możliwość dogrzewania w chłodniejsze dni w przejściowych okresach.
W naszej pracy stawiamy na jakość świadczonych przez nas usług oraz montowanych urządzeń klimatyzacyjnych. Klimatyzacja Cmolas, w naszym wykonaniu to gwarancja wydajnego i bezawaryjnego systemu chłodniczego w domu lub mieszkaniu. Zachęcamy do niezobowiązującej rozmowy z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w wyborze odpowiedniego rozwiązania do Twojego domu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Cmolas. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Cmolas to stały punkt na mapie, który regularnie odwiedzamy i świadczymy nasze usługi. Jako specjaliści w swojej branży mamy ogromną wiedzę oraz doświadczenie w montażu klimatyzacji. Każdy montaż klimatyzacji Cmolas przeprowadzamy profesjonalnie i zgodnie ze sztuką. Dodatkowo działający system klimatyzacji możesz uruchomić nawet tego samego dnia.
Przy instalacji całego systemu chłodzenia używamy tylko dobrej jakości materiałów oraz urządzeń pochodzących od renomowanych producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Urządzenia Gree, Samsung czy Daikin to jednostki niezawodne, dlatego zapewniamy pełną gwarancję i bezpieczeństwo ich użytkowania. Z łatwością będziesz mógł nimi sterować, używając w tym celu pilota lub aplikacji w smartfonie. Wszystko dla twojej wygody!
Jeśli masz wątpliwości czy warto instalować klimatyzację, skontaktuj się z nami. Montaż klimatyzacji Cmolas w twoim domu to inwestycja, która zdecydowanie przyniesie Ci dużo wymiernych korzyści. Warto więc zadbać o to, aby cała usługa była wykonana fachowo i z użyciem markowych urządzeń!

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Cmolasie

Jak przebiega typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Cmolas z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Cmolas - zadbamy o twoje urządzenia

Przynajmniej raz w roku, według zaleceń producentów należy przeprowadzić serwis klimatyzacji Cmolas, aby móc cieszyć się sprawnym urządzeniem przez kolejne miesiące. W naszych warunkach klimatycznych najlepiej wykonać taki serwis na przełomie marca i kwietnia, kiedy jeszcze nie rozpoczęliśmy intensywnej eksploatacji klimatyzatora.
Regularny serwis klimatyzacji Cmolas jest niezwykle ważny, ponieważ klimatyzator pobierając powietrze z otoczenia, także je oczyszcza. Wbudowane filtry HEPA usuwają zanieczyszczenia w postaci pyłu, kurzu, alergenów i innych bakterii. Pracując kilka miesięcy w roku, mogą zebrać naprawdę spore ich ilości. Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Cmolas pozwoli na wydłużenie żywotności urządzenia, pozytywnie wpłynie na jego wydajność oraz jakość powietrza w twoim domu. Specjalista z naszej firmy umówi się z tobą na konkretny termin przeglądu i w razie potrzeby wykona:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Przeprowadzona w ten sposób konserwacja urządzenia, zapewni mu bezproblemową pracę przez najbliższe miesiące. Koszt przeprowadzonej usługi nie jest wielki, a ty będziesz cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w upalne dni. Nawet najlepsze jednostki chłodzące mogą czasem ulec awarii. Dlatego nasza oferta obejmuje także ich diagnostykę oraz pełną naprawę. Zachęcamy do regularnego korzystania z naszych usług i nieodkładania przeglądu czy naprawy na ostatnią chwilę.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Klimatyzacja Cmolas jest wykonywana przez zespół doświadczonych specjalistów. Ciesz się chłodnym i czystym powietrzem w swoim domu. Zobacz efekty naszej pracy! Wykonane przez nas instalacje pokazują nasze możliwości.

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji w domu? Mieszkasz w Cmolasie? Skontaktuj się z nami

Od kilkunastu lat zajmujemy się montażem klimatyzacji w Cmolasie i jego okolicach. Razem z naszymi klientami tworzymy dla nich ekologiczne domy, wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniki. Klimatyzacja to jedna z usług, którą możemy dla Ciebie wykonać, i z której na pewno będziesz zadowolony. Doradcy Energoklima pomogą Ci w całym procesie instalacji klimatyzacji. Odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i rozwieją wątpliwości. Skorzystaj z naszych usług i już dziś umów się na rozmowę.
Odwiedź także nasz blog, w którym znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i nowoczesnych rozwiązań, które sprawdzą się w Twoim domu!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.