Klimatyzacja Nisko. Czy opłaca się w nią inwestować?

W wielu miejscach publicznych można spotkać się z instalacjami chłodzącymi. Klimatyzacja w takich miejscach jest prawdziwym wybawieniem przed wysokimi temperaturami, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Klimatyzacja Nisko to udogodnienie, które możesz także zainstalować w swoim domu czy mieszkaniu. K Sprawnie działająca klimatyzacja w domu wprowadzi komfort termiczny i sprawi, że nie będziesz chciał się rozstawać ze swoimi czterema kątami.
Jednak aby móc cieszyć się z klimatyzacji trzeba odpowiednio ją dopasować do powierzchni pomieszczenia oraz do indywidualnych potrzeb. Z pomocą przychodzi zespół Energoklima, który składa się z doświadczonych specjalistów w swoim fachu. Sprawnie i profesjonalnie doradzimy w doborze klimatyzatorów oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Klimatyzacja Nisko to inwestycja w twój komfort i dobre samopoczucie podczas upalnych dni. Z całą pewnością warto wykorzystać jej dobrodziejstwa w codziennym życiu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Nisko. Nowoczesne rozwiązania w Twoim

Nowoczesne rozwiązania to domena XXI wieku. Gdzie się nie obejrzymy, możemy dostrzec nowoczesne technologie, których celem jest usprawnienie codziennej pracy, oraz podniesienie komfortu i wygody życia. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się systemy klimatyzacyjne w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Przeprowadzony przez fachowców montaż klimatyzacji Nisko, pozwoli Ci utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu i pozostawać w pełni sił nawet podczas najgorętszych dni.
Wykorzystując w codziennej pracy urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów takich jak Daikin, Samsung, Lg czy Mistubishi, gwarantujemy długą i bezproblemową eksploatację klimatyzacji. Wypracowana latami renoma sprawia, że nie mamy sobie równych w tej branży. Montaż klimatyzacji w Nisku zaczynamy od szczegółowego wywiadu z klientem oraz jeśli zajdzie taka potrzeba przyjedziemy osobiście, aby zweryfikować miejsce instalacji jednostek chłodzących. Później przygotujemy odpowiedni projekt oraz wycenę, po czym zajmiemy się montażem w dogodnym dla Ciebie terminie.

Serwis i montaż klimatyzacji Nisko

Jak przebiega montaż klimatyzacji Nisko, który wykonujemy?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie, możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Montaż klimatyzacji Nisko

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Nisko. Naprawimy oraz odpowiednio zadbamy o Twoje urządzenia

Wykorzystywane obecnie klimatyzatory wyposażone są w szereg filtrów, dzięki którym m.in. zostanie oczyszczone powietrze w Twoim domu. Pył zawieszony to ogromne niebezpieczeństwo, które może być przyczyną wielu groźnych chorób i dolegliwości. Jednak aby funkcje oczyszczania powietrza działały poprawnie, potrzebny jest regularny serwis klimatyzacji Nisko. Każdego roku wykonujemy setki, a nawet tysiące tego typu przeglądów naszych stałych klientów, jak i osób, które miały nieprzyjemne doświadczenia z innymi firmami. Kompletny serwis klimatyzacji Nisko wykonany przez naszych specjalistów pozwoli Ci kolejny sezon cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem, kiedy tego potrzebujesz. W ramach tej usługi przyjedziemy i wykonamy:

  • dokładne oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymienimy wbudowane filtry,
  • sprawdzimy zużycie jednostki,
  • odgrzybimy i napełnieni my klimatyzację czynnikiem chłodniczym.

Warto pamiętać o regularnym przeglądzie swojego klimatyzatora, aby uniknąć problemów z jego głośną pracą, większym zużyciem prądu czy wydobywającym się nieprzyjemnym zapachem. Nie czekaj i zarezerwuj wizytę specjalisty, zanim zaczniesz intensywnie eksploatować urządzenie!

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w Nisku?

Cena montażu klimatyzacji w Nisku uzależniona jest od trudności montażu, ilości urządzeń oraz materiałów, które zużyjemy podczas montażu. Każdy montaż jest inny i za każdym razem jest przez nas wyceniany indywidualnie.

Czy klimatyzacja ogrzeje mój dom w Nisku zimą?

Tak, klimatyzacja Nisko pracująca w systemie multisplit jest w stanie ogrzać twój dom. Praktycznie każdy nowy klimatyzator ma funkcję grzania, którą można z łatwością włączyć. W Nisku ogrzewanie klimatyzacją sprawdzi się zwłaszcza w małych domach, mieszkaniach oraz sklepach i pomieszczeniach biurowych.

Jaka klimatyzacja będzie odpowiednia do mieszkania w Nisku?

Do mieszkania o niewielkiej powierzchni sprawdzą się jednostki pracujące w systemie split, które cechują się cichą i wydajną pracą. Pokrycie większej powierzchni lub kilku pomieszczeń wymaga użycia kilku jednostek wewnętrznych pracujących w systemie multisplit. W naszej ofercie znajdziesz klimatyzatory do mieszkania, które sprawdzą się idealnie do tego celu.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby schłodzić całe mieszkanie?

Jedynie w przypadku bardzo małych mieszkań jest to możliwe. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię średniego lub dużego mieszkania, domu potrzeba kilku klimatyzatorów pracujących w systemie multisplit.

Dlaczego klimatyzator słabo chłodzi?

Powodów może być kilka — brak czynnika chłodzącego, zabrudzenie, zagrzybienie, w najgorszym wypadku nieszczelność w układzie lub uszkodzenie mechaniczne, któregoś z podzespołów. Sprawdź, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Sprawdź nasze przykładowe realizacje w Nisku i jego okolicach. Naszą specjalnością jest montaż klimatyzatorów w domach i mieszkania oraz w przestrzeniach biurowych i lokalach użytkowych!

Planujesz montaż klimatyzacji? Mieszkasz w Nisku i zastanawiasz się, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy?

Skorzystaj z naszego wsparcia i fachowego doradztwa! Pomożemy Ci wybrać jednostkę dopasowaną do Twojego budżetu oraz pomieszczenia, w którym ma pracować. Zdecyduj jakie funkcjonalności urządzenia będą dla Ciebie najważniejsze, a my dobierzemy rozwiązanie dla Ciebie. Odwiedź nasz blog i dowiedz się wszystkiego na temat klimatyzacji. Jeśli to będzie za mało, zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail. Pozostań z nami w kontakcie!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.