Klimatyzacja Kamień do twojego domu. Nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie

W domu spędzamy mnóstwo czasu z naszego życia. Pracujemy, uczymy się, odpoczywamy i śpimy w nim każdego dnia. Zazwyczaj warunki termiczne pozwalają nam na komfortowe spędzenie tego czasu. Są jednak okresy, w których upał i suche powietrze znacznie pogarszają te warunki. Rozwiązaniem tego problemu jest klimatyzacja Kamień. Montowana przez nas klimatyzacja domowa pozwoli Ci na obniżenie temperatury w chłodzonym pomieszczeniu, a także poprawi jakość powietrza, którym oddychasz. Klimatyzacja Kamień w twoim domu lub mieszkaniu ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie i sprawi, że fala upałów nie będzie już nigdy więcej problemem.
Nasza kompleksowa oferta polega na fachowym doradztwie, montażu, a także serwisie oraz naprawie urządzeń klimatyzacji. Stawiając od wielu lat na jakość naszych usług, wypracowaliśmy renomę oraz rozpoznawalność na rynku. Dzięki temu grono naszych zadowolonych klientów cały czas się powiększa.
Zadzwoń lub napisz do nas, a chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu. Nie zobowiązująca rozmowa pomoże Ci w mądrym wyborze!

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Kamień. Wykorzystaj nasze doświadczenie

Nowoczesna klimatyzacja to skomplikowanie urządzenia, które wymagają fachowej wiedzy i doświadczenia przy ich montażu. Dlatego, warto zadbać, aby montaż klimatyzacji Kamień w twoim domu przeprowadził doświadczony specjalista. W naszej firmie zajmujemy się montażem klimatyzacji od kilkunastu lat. Zamontowaliśmy już nie jeden system klimatyzacji domowej i wiemy o nich praktycznie wszystko. Profesjonalny montaż klimatyzacji Kamień możemy przeprowadzić także u Ciebie. Dzięki temu będziesz mógł nawet w kilka godzin od rozpoczęcia instalacji, cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w swoim domu. Zapewniamy wydajne i bezawaryjne działanie jednostek przez najbliższe lata. Jedyne, o czym musisz pamiętać to o regularnym serwisie urządzeń.

Montaż klimatyzacji Kamień

Jak odbywa się typowy montaż klimatyzacji?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Kamień z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Serwis klimatyzacji Kamień — zadbamy o twoje urządzenia

Regularnie przeprowadzany zapewni Ci bezawaryjną i bezproblemową eksploatację klimatyzacji. Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Kamień wpłynie na wydłużenie żywotności urządzenia, na jego wydajność oraz jakość filtrowanego powietrza w twoim domu. Każdego roku powinno wykonywać się dwa takie przeglądy w okresach, kiedy jeszcze nie rozpocząłeś intensywnej eksploatacji urządzeń. Wówczas nasz specjalista umówi się z tobą na serwis klimatyzacji w Kamieniu i w razie potrzeb wykona:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

Cała usługa nie potrwa dłużej niż kilka godzin, a jej koszt również nie zrujnuje twojego domowego budżetu. Jednak dzięki temu zapewnisz sobie spokój na najbliższe miesiące i będziesz mógł panować nad temperaturą w swoich czterech kątach.
W przypadku gdy zauważysz niepokojące sygnały, świadczące o możliwej awarii klimatyzacji, zadzwoń do nas. Nasz specjalista przyjedzie i dokona szczegółowej diagnostyki problemu oraz wyeliminuje usterkę w najszybszy możliwy sposób. Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji. Kamień jest stałym punktem na obszarze naszego działania, więc nie będzie problemu, abyśmy przeprowadzili serwis także u Ciebie.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mojego domu w Kamieniu?

Aby, wybrać odpowiednie urządzenie musisz wziąć pod uwagę powierzchnię swojego domu, ilość pomieszczeń oraz ilość domowników. W przygotowanym przez nas artykule na temat klimatyzacji do mieszkania umieściliśmy niezbędne informacje, które pomogą Ci w mądrym wyborze.

Domowa klimatyzacja Kamień — jak często wykonywać jej przegląd?

Absolutne minimum to raz w roku. Jeśli jednak często używasz klimatyzacji oraz używasz jej także do ogrzewania domu, przegląd będzie potrzebny co najmniej dwa razy w roku. Najlepiej przed sezonem letnim i zimowym. Dowiedz się, dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji jest tak ważne.

Montaż klimatyzacji Kamień — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt wykorzystanych jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż jest inny, dlatego zawsze wyceniamy go indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie wyniesie montaż klimatyzacji Kamień, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Moja klimatyzacja słabo chłodzi. Co może być przyczyną?

Spadek wydajności klimatyzacji Kamień jest prawdopodobnie spowodowany zaniedbanym urządzeniem. Mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia to typowe przyczyny słabej wydajności jednostki wewnętrznej. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Kamieniu.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Zdobyliśmy ogromne doświadczenie w trakcie wielu lat pracy przy montażu klimatyzacji Kamień. Część z naszej pracy możesz zobaczyć sam. Przekonaj się, potrafimy!

Planujesz serwis lub montaż klimatyzacji w domu? Mieszkasz w miejscowości Kamień? Skontaktuj się z nami

Inwestycja w system klimatyzacji jest poważną decyzją. Prawidłowy i mądry wybór urządzeń chłodniczych nie jest łatwą decyzją, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy. Doradcy Energoklima pomogą Ci na każdym etapie procesu instalacji systemu klimatyzacji. Odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Skorzystaj z naszych usług i już dziś umów się na rozmowę lub wizytę.
Odwiedź także nasz blog, w którym znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat klimatyzacji i innych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w Twoim domu!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.