Klimatyzacja Księżpol. Komfort termiczny i świeże powietrze każdego dnia

Z roku na rok pogoda w Polsce coraz bardziej zaskakuje. Zima potrafi być naprawdę surowa, natomiast w lecie temperatury często sięgają 40 stopni Celsjusza. Dlatego klimatyzacja Księżpol będzie znakomitym rozwiązaniem na letnie upały. Dwie, niewielkich rozmiarów jednostki połączone w systemie split, w krótkim czasie mogą obniżyć temperaturę w twoim domu lub mieszkaniu o kilkanaście stopni. Dzięki temu będziesz mógł normalnie funkcjonować, odpoczywać i spać bez względu na temperaturę na zewnątrz. Dodatkową zaletą klimatyzacji Księżpol jest jej zdolność do filtrowania powietrza. Wbudowane filtry, najczęściej HEPA usuwają z powietrza kurz, pył, alergeny oraz bakterie i wirusy. Właściwość tą docenią szczególnie alergicy.
W Energoklima od kilkunastu lat tworzymy ekologiczne domy wyposażone w klimatyzatory oraz inne nowoczesne rozwiązania. Zadzwoń i zapytaj naszego konsultanta o klimatyzację do twojego domu. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej mocy, odpowiemy na wszystkie twoje wątpliwości, a na końcu zamontujemy i przeszkolimy Cię z obsługi klimatyzacji.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Księżpol. Szybko i sprawnie wykonamy ją dla Ciebie

Profesjonalnie wykonany montaż klimatyzacji Księżpol da Ci gwarancję sprawnej i prawidłowo funkcjonującej klimatyzacji. Warto więc zlecić jego wykonanie doświadczonej ekipie. Nasz zespół specjalistów z ogromnym doświadczeniem przeprowadzi cały montaż klimatyzacji Księżpol we wcześniej umówionym terminie, abyś mógł cieszyć się chłodnym powietrzem nawet tego samego dnia.
Przy montażu całego systemu klimatyzacji stawiamy przede wszystkim na jakość materiałów oraz wykorzystanych urządzeń. Współpracujemy z renomowanymi producentami urządzeń jak Gree, Samsung, LG czy Daikin. Dzięki temu zapewniamy pełną gwarancję, bezpieczeństwo oraz wygodę ich użytkowania. Nasze doświadczenie i markowy sprzęt to gwarancja bezproblemowej eksploatacji urządzeń przez najbliższe lata.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Księżpolu

Zakres pracy, który wykonujemy podczas montażu klimatyzacji

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Kśiężpol z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Diagnoza usterek oraz serwis klimatyzacji Księżpol

Klimatyzacja domowa to instalacja, która wymaga regularnego serwisu i konserwacji. Profesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji Księżpol da Ci pewność, że będzie ona funkcjonować bezproblemowo i nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w chłodzonych pomieszczeniach. Aby był on jednak skuteczny, warto zlecić go doświadczonej ekipie. W ramach wykonywanego serwisu urządzeń nasz specjalista wykona m.in.:

  • oczyszczenie jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • czyszczenie i mycie skraplaczy,
  • czyszczenie parownika,
  • dezynfekcję urządzeń,
  • sprawdzenie połączeń elektrycznych,
  • sprawdzenie szczelności układu,
  • odgrzybienie i napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.

W ten sposób zapobiegniemy nieprzewidzianym usterką, a ty dalej będziesz mógł cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w swoim domu. Serwis klimatyzacji Księżpol jest niewielkim wydatkiem, który zdecydowanie warto ponieść.

Jeśli jednak doszło do awarii twojej klimatyzacji, przyjedziemy i zdiagnozujemy powstałą usterkę. Następnie wyeliminujemy ją tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj o regularnym serwisie, aby uniknąć poważniejszych problemów z klimatyzacją.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Zobacz nasze realizacje

Każdego roku wykonujemy setki instalacji oraz zajmujemy się jej serwisem. Część naszej pracy możesz zobaczyć sam. Przekonaj się, co potrafimy.

Mieszkasz w Księżpolu? Chcesz zainstalować klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

Odezwij się do nas. Zespół specjalistów w dziedzinie chłodnictwa pomoże Ci w wyborze odpowiedniej mocy, modelu oraz systemu chłodzenia. Poczuj chłodny powiew czystego powietrza w swoich czterech kątach. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej na temat nowoczesnej klimatyzacji oraz innych rozwiązaniach, które mogą się sprawdzić w twoim domu. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób telefonicznie lub przez e-mail. Zapraszamy do współpracy!

Kliknij, aby otrzymać ofertę
Siedziba Energoklima

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.