Klimatyzacja Janów Lubelski. Chłodne i czyste powietrze w Twoim domu

Zespól specjalistów pracujący w Energoklima, od kilunastu lat zajmuje się montażem oraz serwisem urządzeń klimatyzacyjnych w domach, biurach, hotelach czy różnego typu punktach usługowych. Wypracowana przez lata renoma gwarantuje, że cały system chłodzenia zamontowany przez nas, będzie pracował bez zarzutu.
Dobrze i wydajnie działająca klimatyzacja Janów Lubelski zapewni Ci przyjemne warunki cieplne o każdej porze roku. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie do klimatyzacji. Pomogą w jej wyborze oraz zaprojektują i wycenią cały system według Twoich indywidualnych potrzeb i warunków technicznych.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Montaż klimatyzacji Janów Lubelski. Skorzystaj z usług specjalistów

W Energoklima stawiamy na bezkompromisową jakość naszych usług oraz urządzeń! Użyte podczas montażu elementy są najwyższej jakości a urządzenia, które zakładamy, pochodzą od sprawdzonych producentów takich jak Haier, Gree, Lg czy Samsung. Klimatyzatory tych producentów to najwyższej klasy energooszczędne, bezawaryjne i trwałe urządzenia, które sprawią, że domowa klimatyzacja będzie przez długi okres spełniać swoje funkcje.
Montaż klimatyzacji Janów Lubelski zaczynamy od zebrania wszystkich niezbędnych informacji, które pomogą nam zrozumieć Twoje potrzeby oraz specyfikę pomieszczenia, w którym będzie montowane urządzenie. Jeśli będzie to konieczne, podjedziemy osobiście na miejsce montażu i doradzimy jak rozplanować system klimatyzacji. W kolejnym kroku przygotujemy projekt oraz wycenę całej instalacji. Po akceptacji wyceny umówimy się na dogodny termin i przeprowadzimy profesjonalny montaż.

Montujemy i serwisujemy klimatyzację w Janowie Lubelskim

Szybki i sprawny montaż klimatyzacji Janów Lubelski. Jak przebiega instalacja urządzeń?

1
KROK
Przygotowanie wszystkich otworów montażowych, bruzd w ścianach lub korytek montażowych

Wykonamy niezbędne do prawidłowego montażu otwory oraz bruzdy pod wszystkie rurki, oraz przewody elektryczne. Alternatywnie, aby uniknąć kucia w ścianie możemy użyć estetycznie wyglądających korytek montażowych.

2
KROK
Instalacja jednostek oraz połączenie ich ze sobą

We wskazanym przez inwestora miejscu montujemy urządzenia chłodnicze wchodzące w skład klimatyzacji. Ważne, aby odległość między sufitem a urządzeniem wewnętrznym nie była mniejsza niż 20 cm. Zaleca się także zapewnienie 30 cm wolnej przestrzeni po bokach urządzenia.
Natomiast jednostka zewnętrzna powinna być umiejscowiona w możliwie jak najbardziej zacienionym miejscu i jak najbliżej jednostki wewnętrznej.

3
KROK
Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej

Jednostkę zewnętrzną podłączamy do najbliżej zlokalizowanego punktu elektrycznego. Jeśli są Państwo na etapie budowy domu, warto wcześniej przemyśleć oddzielny obwód przeznaczony dla klimatyzacji.

4
KROK
Wykonanie próby szczelności

Próbę szczelności przeprowadzamy przy pomocy obojętnego gazu szlachetnego np. azotu. Do prawidłowego wykonania próby napełniamy układ gazem pod ciśnieniem około 3 MPa. Obniżenie ciśnienia po 24 godzinach nie powinno być większe niż 2%, wtedy mamy pewność, że nasz układ jest szczelny.

5
KROK
Wykonujemy próżnię w układzie

Niezwykle ważny element montażu. Zabieg ten przeprowadza się, ponieważ powietrze i zawarta w nim wilgoć może przyczynić się do korozji wielu elementów instalacji oraz rozkładu czynnika chłodniczego. Przy pomocy pompy próżniowej usuwamy z układu całe powietrze, razem z zawartą w nim wilgocią. Tak przygotowany układ z próżnią jest gotowy do napełnienia freonem.

6
KROK
Napełniamy układ freonem

Po ukończeniu montażu oraz pomyślnie wykonanych testach napełniamy układ czynnikiem chłodzącym - freonem.

7
KROK
Uruchamiamy i testujemy poprawne działanie klimatyzacji

Pierwsze uruchomienie to moment, w którym testujemy poprawne działanie klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie funkcje oraz kontrolujemy prawidłową pracę urządzeń.

8
KROK
Szkolimy Klienta w zakresie obsługi klimatyzacji

Układ jest już gotowy do pracy. To moment, w którym przeprowadzamy krótki instruktaż obsługi dla Klienta. Intuicyjne sterowanie jednostką wewnętrzną przy pomocy pilota lub aplikacji w telefonie nie powinno nikomu przysporzyć trudności z jej obsługą.

Klimatyzacja Janów Lubelski z urządzeniami renomowanych firm

CO GWARANTUJE

Logo Energoklima

  • Wsparcie W WYBORZE klimatyzacji
  • Pomoc dla klientów na każdym etapie montażu
  • NOWOCZESNY wygląd i niezawodność KLIMATYZACJI


Kliknij, aby otrzymać ofertę

Naprawa i serwis klimatyzacji Janów Lubelski. Zadbamy o Twoje urządzenie!

Klimatyzatory tak jak inne urządzenia chłodnicze wymagają odpowiednio częstego czyszczenia oraz serwisu. Profesjonalny serwis klimatyzacji Janów Lubelski wykonywany przez naszą firmę zabezpieczy Państwa urządzenia przed usterkami i niespodziewanymi problemami. Zalecamy, aby wykonywać przegląd minimum raz do roku przed okresem, kiedy spodziewamy się, że klimatyzator będzie intensywnie eksploatowany. Dogodnym okresem do takiego serwisu będzie przełom marca oraz kwietnia. Warto odpowiednio wcześnie o tym pomyśleć, abyśmy mogli na czas zająć się Państwa klimatyzacją.
Świadczony przez nas serwis klimatyzacji Janów Lubelski polega na:

  • dokładnym oczyszczeniu jednostek z kurzu i pyłu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz,
  • wymianie wbudowanych filtrów,
  • odgrzybieniu i napełnieniu klimatyzacji freonem.

Kompleksowa oferta obejmuje także diagnozę oraz naprawę usterek.
Zachęcamy do korzystania ze świadczonych przez nas usług. Należy pamiętać o tym, że regularny serwis klimatyzacji zapewni Państwu czyste powietrze, a także cichą i wydajną pracę urządzenia.

FAQ. Najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Jak często należy przeprowadzać przeglądy okresowe klimatyzatorów w Janowie Lubelskim?

W zależności od tego, jak często korzystasz z klimatyzacji, zaleca się wykonanie przeglądu minimum raz w roku. Najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz przed zimą jeśli klimatyzacja służy także do ogrzewania. Dowiedz się dlaczego regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są tak ważne.

Montaż klimatyzacji Janów Lubelski — ile to kosztuje?

Na cenę montażu klimatyzacji wpływa koszt wykorzystanych jednostek, ich ilość oraz trudność montażu. Każdy montaż wyceniamy indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie dokładnie kosztował montaż klimatyzacji Janów Lubelski, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza kontaktowego, lub telefonicznie: +48 784 737 211

Jaki klimatyzator będzie odpowiedni do mieszkania w Janowie Lubelskim?

Pod uwage należy wziąć powierzchnię mieszkania, ilość pomieszczeń oraz ilość mieszkańców. Aby zrobić to w prawidłowy sposób polecamy zapoznać się z naszym artykułem na temat klimatyzacji do mieszkania lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

Czy jeden klimatyzator wystarczy, aby schłodzić cały dom?

Jeden klimatyzator sprawdzi się jedynie w bardzo małych domach lub mieszkaniach. Aby skutecznie schłodzić całą powierzchnię domu potrzeba kilku klimatyzatorów pracujących w systemie multi split.

Mój klimatyzator słabo chłodzi i grzeje. Co może być przyczyną?

Przyczyn może być kilka — zbyt mała ilość czynnika chłodzącego, zagrzybienie, mocne zanieczyszczenie filtrów, nieszczelność w układzie lub w najgorszym wypadku uszkodzenie mechaniczne, któregoś z elementów urządzenia. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny serwis klimatyzacji w Janowie Lubelskim.

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Poznaj nasze realizacje

Przeprowadzamy montaż oraz serwis klimatyzacji w Zamościu i jego okolicach. Jesteśmy w stanie zamontować je w każdym odpowiednim do tego miejscu!

Mieszkasz w Janowie Lubelskim? Szukasz doświadczonej firmy do montażu klimatyzacji w domu lub biurze?

Dobrze trafiłeś! Od wielu lat pomagamy naszym klientom tworzyć samowystarczalne i ekologiczne domy. Odpowiednio dobrana i energooszczędna klimatyzacja to nieodłączny element takiego domu. Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, pomogą Ci w dopasowaniu idealnego modelu klimatyzatora do twoich pomieszczeń oraz potrzeb. Zaprojektują całą instalację, a następnie przyjadą i zamontują wszystko szybko i sprawnie.
Jeśli masz pytania, odwiedź nasz blog i znajdź na nie odpowiedź, albo odezwij się do nas telefonicznie lub przez formularz!

784 737 211Kliknij, aby otrzymać ofertę

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 784 737 211 poczta@energoklima.eu

Miasta, w których działamy

Formularz kontaktowy

Dziękujemy

Twój numer został przesłany poprawnie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.